E3 2012, aneb co na to redakce?

Už je to skoro týden, co se v americkém Los Angeles udála největší herní událost roku, electronic entertainment expo, o které jsme se vás snažili co nejpravidelněji informovat, ale ne každý byl plně spokojen. Pojďme se tedy podívat, jak vypadala letošní E3 očima naší redakce.

 

 

Patrik "Babli" Barto

Čo sa mi páčilo?

Pokiaľ by som mal začať tým najväčším prekvapením, tak jednoznačne musím začať s Watch Dogs. Hra, o ktorej za doterajšie trvanie jej vývoja neunikla ani jediná informácia, dostala do kolien snáď každého, kto sa pozeral na konferenciu Ubisoftu. Najviac ma však potešilo odhalenie gameplayu Dishonored, ktorý sa pravdepodobne zaradí medzi moje najobľúbenejšie hry tohto roka. Sony konferencia ma potešila na samom začiatku a konci s Beyond: Two Souls a Last of Us. Na obe hry sa už nesmierne teším a nepochybujem o ich kvalitách, vzhľadom na minulosť oboch štúdií stojacich za nimi. Z čoskoro vychádzajúcich hier som si ešte posvietil na Sleeping Dogs a Lollipop Chainsaw a ani jedna nesklamala.

Čo ma sklamalo?

Počas každej konferencie sme mohli počuť „exkluzívne DLC“. John Riccitiello dokonca hneď na začiatku EA konferencie nadšene a so slzou v oku rozprával o najlepšom čase pre herný priemysel, kedy sa vďaka DLC môže na hre pracovať aj po jej vydaní. Ďalej ma nepotešila ukážka nového Splinter Cellu, ktorý podľa všetkého pokračuje v trende Conviction. Vývojári Tomb Raidera hovorili o tom, že hra toho ponúka mnoho, no zatiaľ ukázali len akciu. A zase nič o The Last Guardian.


 

Jozef "Terzeus" Andraščík

Čo sa mi páčilo?

Tohtoročná E3 bola oproti roku 2011 na úplne inej, lepšej úrovni. Zatiaľ čo minulý rok sa niesol v duchu takmer samých už ohlásených hier a ničoho prevratného alebo nového, dnešný ročník priniesol krásne odhalenia a zaujímavé veci. Predovšetkým ma potešila hra Watch Dogs od Ubisoftu, ktorá svojou originalitou vytrela zrak zrejme každému hráčovi. Potešil ma aj prezentovaný gameplay z Dishonored. Z tejto hry sa črtá niečo neuveriteľne nádherné. Prekvapil aj Beyond Two Souls a prekrásny The Last of Us. Z pokračovaní si cením hlavne krásny Far Cry 3 a prekvapujúci AC III, ktorý síce vyzerá úžasne, no je stále mnoho detailov, ktoré by si zaslúžili doladiť, ako statickosť celého lesa, nepohybujúce sa konáre, navigovanie lodí na úrovni motorového člnu a podobne. Stále ale ide o úžasne vyzerajúcu hru. Okrem toho sa mi páči Halo 4, ktorý podľa všetkého zostáva verný sérii a očarujúci nový smer Tomb Raidera sa tiež rysuje na kandidáta na GOTY.

Čo ma sklamalo?

Aj keď bolo E3 2012 neporovnateľne lepšie ako 2011, stále sa neubránim pocitu neskutočnej komerčnosti a absencii hľadania zábavy v smere hier. Dôkazom je opäť navlas rovnaký Call of Duty: Black Ops II a málo ohlásení nejakých kvalitných AAA noviniek. Stále sa spoločnosti sústredia na pokračovania a vidieť poriadnu novinku sa stáva sviatkom. Ďalej sa mi nepáči naprosto rovnaké rozhranie a hrateľnosť Crysisu 3, ktorý okrem zmeny prostredia a pár zbraní nepridal nič nové, ba ani nezmenil herný HUD. Tiež škoda, že sme sa nedočkali ohlásení nejakých teasovaných pokračovaní, ako napríklad ohlásenia Alana Wakea 2 či Mirrors Edge 2. Prvá spomenutá má už ohlásenie na spadnutie a na druhej sa pre zmenu istotne pracuje, no chýbajú náznaky.


 

Dominik "MarkusFenix" Farkaš

Čo sa mi páčilo?

Konferencie EA a Ubisoftu. Nakoľko sú to herní vydavatelia, a tak sa venujú výlučne hrám. Šokoval Watch Dogs (v dobrom zmysle slova) a očakávania naplnil Assassins Creed 3. Výborne vyzerá aj Crysis 3, Medal of Honor a ďalšie vrece titulov, o ktorom by som sa musel veľmi veľa rozpisovať. Veľmi ma potešilo, že autori začínajú brať PC platformu vážne a vidia konečne jej výkonové výhody oproti zastaralým konzolám. Dúfam, že aj pri finálnych úpravách hier sa tomu budú venovať. Ďalej sa mi páčila konferencia Sony a dva predstavené tituly: Beyond a Last of Us, no ani taký God of War nevyzerá zle. Zabudnúť nemôžem ani na úžasne vyzerajúci Dishonored a nostalgiu vyvolávajúci Hitman: Absolution.

Čo ma sklamalo?

Konferencia Nintenda, ktoré, na to že predstavilo line up pre novú konzolu, toho ukázalo veľmi málo. Hlavne kombo Mário - Zelda chýbalo. Sklamala ma ukážka na Dead Space 3, ktorý podľa toho stratí aj to málo strachu, čo ostalo v dvojke (aj keď to neberte s určitosťou, súdim iba podľa ukážky) a aj vynechanie Ironsida z nového Splinter Cell. A, samozrejme, Microsoft, ktorý až na Halo 4 nepriniesol NIČ a dokonca ešte aj klamal a zavádzal. Microsoft konferencie sú čím ďalej, tým horšie...


 

Adrián "Antigon" Goga

Čo sa mi páčilo?

Tentokrát to bol sympaťák Reggie Fils-Aime, na ktorého prejav proste nikto nemá. A celkovo sa mi páčila konferencia od Nintenda (navzdory tým reklamám, ktoré som sledoval cez prsty), bol to akýsi dojazd predstavovania Wii U z minulého roku.

Čo ma sklamalo?

Celá E3 bola slabá, ale hlavne Microsoft... a mimochodom, kde sú nové konzoly?!


 

Ján "Kapo" Kaplán

Čo sa mi páčilo?

Čo ma zaujalo? Môj názor na E3 je asi odlišný od zvyšku redakcie. A to v zmysle konferencií. Podľa môjho názoru bola najlepšia konferencia Microsoftu, kde boli prezentované novinky na kinect, čo ma potešilo. Taktiež bolo prezentovaných pár noviniek, ako Tomb Rader. Ďalšie nasledovalo demo Black Ops II, ktoré ma úplne potešilo a utvrdilo v objednávke. Nie je to také zlé, ako sa všetkým zdalo. BO II prišlo s viacerými novinkami, ako priebeh misií, ktorý si zvolím. A nakoniec ma z Microsoftu zaujal Dance Central 3, ktorý bol prezentovaný Usherom. Jeho vystúpenie bol trošku fail, ale bolo to aspoň štýlové. Ďalšou najlepšou konferenciou bol Ubisoft a EA. Ubisoft naozaj prekvapil a predstavil „watch dogs“, čo v ľuďoch zanechalo obrovské nadšenie. Konferencia EA naopak priniesla prezentáciu Battlefield: Premium, ktorý poteší, taktiež nový gameplay z Crysis 3, a nakoniec, absolútnu novinku, nový NFS „Most wanted“, ktorý nedopadol najlepšie.

Čo ma sklamalo?

Nepáčila sa mi konferencia Nintenda, a celkovo mi nesadlo Wii U. Ďalej sa mi nepáčilo, že Gabe Newell je taký... že aspoň nepovie, „robíme na Episode 3“! A ďalej žiadne novinky o GTA V.


 

Martin "lordhagen8" Sabol

Čo sa mi páčilo?

E3 je herná udalosť, na ktorú sa každoročne teším a, samozrejme, som si nemohol nechať ujsť ani tento ročník. Konferencie som sledoval všetky a tento rok považujem za najlepšie konferenciu Ubisoftu a SONY. Najväčším prekvapením, a zároveň za najlepšiu hru predstavenú na E3 považujem Watch Dogs, práve od Ubisoftu. Dobre tiež vyzerá titul ZombiU pre nové Wii U. Sony predstavilo taktiež slušné množstvo nových titulov, z ktorých ma najviac zaujali Beyond: Two Souls a The Last of Us. Nintendo konferencia sa zase niesla v duchu konzoly Wii U, na ktorú boli predstavené rôzne tituly. Z Nintendo produkcie sa najviac teším na New Super Mario Bros. U na Wii U a New Super Mario Bros. 2 na 3DS. Z ďalších prezentovaných titulov ma ešte zaujali: Tomb Raider, God of War: Ascension, Rayman Legends, Assassins Creed 3 a Far Cry 3.

Čo ma sklamalo?

Sklamaním pre mňa bola konferencia Microsoftu, žiadneho prekvapenia sme sa nedočkali a predstavené Kinect hry ma nezaujali. Taktiež som od SONY čakal, že oznámia viac nových hier pre Vitu. A napokon nám Nintendo ešte stále neprezradilo dátum vydania a ceny konzoly Wii U.


 

Martin "Maratonec" Petrásek

Co mě potěšilo?

I když světlých momentů na E3 bylo výrazně méně, rozhodně všechny stáli za to. Například mě potěšila prezentace třetího Assassin‘s Creeda, která předvedla (stejné jako později uniklé demo) především famózní animace postavy, které vypadali absolutně úchvatné a úžasně navazovali, rozhodně pokrok od ostatních dílů série. Když zůstanu u Ubisoftu, tak mě velice pozitivně překvapilo oznámení Wach Dogs (navíc oceňuji, že se jednalo o opravdové překvapení), hra vypadá absoluten převratně, a nabízí zajímaví pohled na virtuální svět obecně. Na prezentaci Sony mě potěšila hned první hra Beyond: Two Souls, která působí filmově a atmosféricky. Další hrou na Sony konferenci, která by stála za hřích byla Last os Us, ta působí dosti epicky a doufám že nezklame příběh, který zatím vypadá dost propracovaně, ale především díky těmto hrám jsem začal přemýšlet o koupi PlayStationu, i když jsem se zatím přikláněl spíše k Microsoftu.

Co mě zklamalo?

Letošní E3 celkově působila dosti nenašlapaně, je rozhodně vidět že se již vývojáři třetích stran připravují na další generaci konzolí. Co mě určitě zklamalo je, že jsme nemohli vidět hry jako Rainbow Six Patriots či nový Bioshock, které jakoby se do země propadli. Další nepříjemnou zprávou, pro mě byla prezentace Most Wanted, které jsem měl v původním vydání rád a letošní verze vypadá spíše jako Hot Pursuit. Dalším zklamáním pro mě byl Tomb Raider, který na minulo roční výstavě působil jako filmová survival akce s hustou atmosférou, a nyní se téměř ničím neodlišuje od konkurence. Posledním zklamáním byla prezentace Wii U, které sice skrývá potenciál, ale Nintendo ho prostě zatím nedokázalo probudit, bylo by lepší tam pustit více Ubisoft aby prezentoval své tituly. Ale největším zklamáním bylo, že nebyl představen nástupce Mirrors Edge.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk