• Hlavná stránka
  • Eventy
  • E3
  • Zhrnutie konferencie EA na E3 2018: Anthem, Battlefield V, športové hry a prekvapivé dátumy vydania
Zhrnutie konferencie EA na E3 2018: Anthem, Battlefield V, športové hry a prekvapivé dátumy vydania

Zhrnutie konferencie EA na E3 2018: Anthem, Battlefield V, športové hry a prekvapivé dátumy vydania

EA konferencia odštartovala tohtoročnú sériu E3 noviniek a prinesla niekoľko prekvapení. 

Prvú veľkú E3 konferenciu máme za sebou a je načase si zhrnúť jej plusy a mínusy. Čo si tentokrát Electronic Arts pre nás prichystal? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch. 

Konferencia odštartovala impozantným 3D premietaním malej ukážky z hry Anthem, ktorá, ako sme už očakávali, mala byť ťahákom celého vystúpenia. Následne sme sa hneď dostali do hry Battlefield V a dozvedeli sme niekoľko podrobností. Tento pravidelný titul od EA prichádza s novým herným battle royale režimom, ktorý bude dostupný po vydaní hry. Battlefield V časť konferencie sa venovala hlavne novinkám týkajúcich sa multiplayera, ako napríklad nové zničiteľné prostredie. Nechýbal ani herný trailer. 

Následne sme sa pustili do klasickej časti EA konferencie a tou sú športové hry. Nasledovala krátka ukážka titulu FIFA 19, ktorý prinesie so sebou UEFA champions league. EA potešila všetkých fanúšikov futbalu, keďže na obdobie trvania Svetového pohára v Rusku si budú môcť zahrať free trial aktuálnej FIFA 18.

O tom, že budúcnosť hrania spočíva v cloude a streamovaní sa nás snažil presvedčiť ďalší výstup CEO EA Andrewa Wilsona, ktorý zároveň uviedol na svetlo sveta novú službu Origin Access Premier, vďaka ktorej si budete môcť zahrať tie najnovšie EA tituly vrátane celej knižnice starých hier. Ide o update už platnej služby Origin Access. 

Trochu sklamania nastalo v momente odhalenia novej Star Wars hry od štúdio Respawn Entertainment (tvorca hry Titanfall 2). Namiesto akejkoľvek ukážky a predvedenia aspoň artworkov sme dostali iba slovné oznámenie z hľadiska konferencie od CEO Respawn Entertainment - Vince Zampella. Zase na druhú stranu nás potešilo, že hra sa bude odohrávať medzi epizódami 3 a 4. Ponesie názov Star Wars - Jedi Fallen Order. Hry sa dočkáme až konci roka 2019. 

Od jednej Star Wars hry k druhej. Dostali sme sa v konferencií k hre Star Wars Battlefront II, ktorá dostane rozšírenie týkajúce sa Vojny klonov. Obľúbený Jedi Master Kenobi spolu so svojim padawanom Anakinom sa tak pridá konečne medzi hrateľné postavy. V rozšírení sa pozrieme samozrejme na planétu Geonosis. 

Star Wars nás opúšťa a konferencia sa posúva k vlnenému dobrodružstvu Unravel 2, ktoré bolo najväčším prekvapením celej konferencie. Táto milá adventúra totiž nielenže bola oficiálne predstavená, ale zároveň bola aj rovno aj vydaná. Takže už dnes si môžete zahrať toto pokračovanie, ktoré sa tentokrát zameriava aj na co-op štýl hrania. 

Následne sme sa presunuli do vôd indie hier a to k titulu Sea of Solitude. Ako už názov napovedá, ide o súboj so samotou, teda skôr o psychologickú hru, než akčný trhák. Hra pochádza z dielne berlínskeho štúdia Jo-Mei a vyjde pravdepodobne v roku 2019. 

Presúvame sa späť k športu. Ďalšou predstavenou hrou bola Madden NFL 19, ktorá bude po prvý krát dostupná aj na PC. Okrem tejto skvelej info sme si mohli vychutnať aj úplne nový trailer. 

Veľký priestor na konferencií sa ušiel prekvapivo aj novej mobilnej hre Command & Conquer: Rivals. Titul sa tak prispôsobuje novej dobe, keď po prvý krát vychádza na iOS a Android. Okrem traileru sme sa dočkali aj gameplay záberov. Android používatelia si už dokonca môžu vyskúšať pre-alpha verziu hry. 

Pred hlavným bodom celej konferencie sa vrátil na pódium Andrew Wilson, ktorý povedal niečo o EA charitatívnom program Play to Give, v rámci ktorého rozdali milión dolárov 3 organizáciám podporujúcich rovnoprávnosť a bojujúcich proti šikane.

Posledných 20 minút konferencie patrilo hlavnej hviezde - titulu Anthem. Dozvedeli sme sa viac o príbehu a aj o samotnom žánri celej hry, ktorý je veľmi špecifický. Ide totiž skôr o zdieľanú strielačku, teda, že môžete hru hrať aj sami, ale zároveň môžete cez single player kampaň prechádzať aj so svojimi priateľmi. K dispozícií pre každého hráča budú 4 základné exo-obleky (alebo "javelin", ako ich volajú vývojári). Každý z nich podporuje iný štýl hrania. Anthem oficiálne vychádza 22. februára 2019.

Celý záznam konferencie nájdete tu: 

Zdroj: EA konferencia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk