Nintendo konferencia nebola zlá, no chýbalo viac zásadných ohlásení
E3

Nintendo konferencia nebola zlá, no chýbalo viac zásadných ohlásení

Nintendo nesklamalo, no ani neprekvapilo.

Nintendo ani tento rok nesklamalo a prinieslo výživnú 40 minútovku napráskanú hrami až do prasknutia. Bolo to ale najlepšie z celej E3 2019? Nie, nebolo. V podstate asi ani nemám jasno v tom, ktorá konferencia toho ponúkla najviac v pomere kvalita/kvantita. Nintendo ale znova dokázalo, že na to, aby pripravilo dobrú reláciu, netreba veľkohubých vyhlásení, že niečo robia jednoducho lepšie ako ostatní. Presne tak ako to mimochodom robia tí ostatní.

V drvivej väčšine sa tento Nintendo E3 Direct zameriaval na už známe hry, ktoré boli tentokrát doplnené o dátumy vydaní. Potvrdila sa jedna správa o hre od našich poľských susedov, o ktorej sme si doteraz mysleli, že išlo len o vtip internetového vtipálka, a úplný koniec patril ohláseniu vývoja jednej z najlepších hier všetkých čias. Konferencia Nintenda bola dobrá, bola zábavná, hoci nie až tak, ako po minulé roky, no hlavne, že fungovala a nenudila. Možno ale trocha mrzí, že sme sa nedočkali žiadnych updatov ohľadom služby Nintendo Online, čiže budúci mesiac môžeme opäť čakať ďalšie "úžasné" pecky ako volejbal spred 33 rokov, ktorý dostávame v júni. Nie, toto už fakt nikoho nemôže baviť.

Úplný úvod patril excelentnej bojovke Super Smash Bros. Ultimate, ktorá sa rozrastie o úplne nové postavy. Prvými sú Banjo & Kazooie, hlavní hrdinovia série vynikajúcich open-world plošinoviek Banjo-Kazooie od štúdia Rare, a druhými zasa hrdinovia série Dragon Quest, konkrétne tretej, štvrtej, ôsmej a zatiaľ poslednej jedenástej časti. Prídavok príde v lete.

Ani sa len úvod so Super Smash Bros. Ultimate neskončil, a už začali hrať známe hudobné tóny vítajúce Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition, ktoré na Switch prinesie niekoľko exkluzívnych vylepšení, vrátane možnosti zrýchlenia súbojov a hrania hry v roztomilej 16-bitovej grafike ako za starých dobrých čias SNES. Switch verzia vyjde 27. septembra.

Ďalší na rad prišiel Luigi's Mansion 3 a ten sa predviedol skutočne parádne. Hra prekvapila úžasne kvalitnou grafikou, podareným artštýlom a parádnym nasvietením. Luigi sa tentokrát ocitne v zakliatom hoteli, ktorý je prepchaný duchmi rôznych druhov, tvarov i veľkostí. Nové mechaniky budú prehlbovať klasickú hrateľnosť série, napríklad ako vystreľovací zvon umožňujúci zbaviť duchov štítu. Luigiho tretie hororové dobrodružstvá vyjdú ešte tento rok.

Na Nintendo Switch taktiež zavíta nová taktická stratégia majúca základ v seriáli The Dark Crystal: Age of Resistance od Netflixu. The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics čakajte ešte tento rok.

Remake The Legend of Zelda: Link's Awakening predstavil nový gameplay/kinematický trailer, na ktorého konci sme sa dozvedeli, že táto nádhera vyjde 13. septembra. Predstavenie hry prekvapilo ohlásením jednoducho vyzerajúceho módu, ktorý nám umožní dizajnovať si svoje vlastné dungeony. Na prvý pohľad nejde o prepracovanosť v štýle Super Mario Maker, no stále je to veľmi pekný a príjemný prídavok.

Po rokoch vytrvalého prosenia, čakania a zúfalstva na západe predsa nakoniec len vyjde Senken Densestsu 3 a to rovno vo forme remaku! Hra u nás samozrejme ponesie lokalizovaný názov, ktorý znie Trials of Mana. Trials of Mana je kompletný 3D remake v kvalitnej grafike a zmodernizovanými postavami. Okrem tejto hry bola pre Switch ohlásená kolekcia Collection of Mana, ktorá obsahuje všetky tri pôvodné verzie hier série Senken Densetsu, a teda Final Fantasy Adventure, Secret of Mana a Trials of Mana.

Čo sa len včera zdalo byť len utópioiu, dnes je realitou jasnou ako deň. Na Switchi vyjde tretí Zaklínač so všetkým, čo bolo kedy k nemu vydané. The Witcher III: Wild Hunt - Complete Edition vyjde na konzolu od Nintenda ešte tento rok. Graficky je to viditeľne (a očakávane) slabšie, no predsa to vo videu má stále niečo do seba. Navyše na obrazovke konzoly to bude určite vyzerať obstojne.

Fire Emblem: Three Houses sa pripomenulo kratučkým trailerom, nakoľko hra vychádza už o zopár týždňov, konkrétne 26. júla. Capcom pripomenul už skôr vydané Resident Evil, Resident Evil 0 a Resident Evil 4 a zároveň na jeseň ohlásil príchod Resident Evil 5 a Resident Evil 6 na konzolu. Kooperácia nebude chýbať.

Svojský Travis Touchdown sa vracia v No More Heroes III. Prastará séria Contra zase prichádza s novým dielom Contra: Rogue Corps a to presne 24. septembra, pričom už skôr ohlásená kolekcia starých dielov Contra Anniversary Collection je oddnes dostupná na eShope.

Ďalej bola spomenutá explozívna mecha akcia Daemon X Machina, ktorá priniesla dve videá. Prvé bolo ukážkou súčasného stavu hry a druhé ozrejmujúce zmeny, ktoré tvorcovia implementovali na základe feedbacku hráčov z dema. A určite sa bolo na čo pozerať.

Na Nintendo Switch príde asi jeden z najneočakávanejších remakov, a teda remake podivnosti Panzer Dragoon, ktorá vyšla ešte v roku 1995 na Sega Saturn. Rail shootery sa dnes už vôbec nenosia, nakoľko doba praje voľnosti, otvorenému štýlu a čo najmenšej lineárnosti. Nieto, aby vašu postavu ovládal počítač a vy by ste len strieľali. Taký ale Panzer Dragoon bol a taký aj bude. Ako sa hre bude dariť medzi súčasnými hráčmi zistíme už túto zimu.

Ukázaný bol aj očakávaný Pokémon Sword/Pokémon Shield, no nakoľko len pred pár dňami mali pre seba celý Nintendo Direct, na E3 sa o hre povedalo len pár slov, odprezentovalo pár sekúnd videa a išlo sa ďalej. Obe hry inak vyjdú 15. novembra.

Prekvapujúci hit z minuloročného E3 menom Astral Chain prišiel aj tento rok a opäť všetkých zrazil do kolien svojim explozívnym bojovým štýlom, kyberpunkovým zasadením a zvláštnou temnou atmosférou. Tentokrát vieme už aj dátum vydania. Astral Chain vyjde 30. augusta.

John Romero a jeho tím ohlásil pre Switch novú taktickú stratégiu Empire of Sin, ktorá má príjemný nádych elegantných 20. rokov. Hra príde na jar 2020. Pripomenul sa taktiež Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, ktorý vyjde 19. júna. Do hry bola ohlásený aj Expansion Pass ponúkajúci hrdinov z Marvel Knights, X-MEN a Fantastic Four. Tá vyjde v jeseni.

Cadence of Hyrule, akčná rytmická hra od tvorcov Crypt of the Necrodancer, ktorá je svojim spôsobom zelďácky prídavok pre Crypt of the Necrodancer, vyjde 13. júna. V hre budeme môcť pôsobiť ako Zelda alebo ako Link a rytmickým načasovaním riešiť puzzle a bojovať proti nepriaľom. Tento november vyjde taktiež nová olympijská hra Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020, ktorá prinesie mnoho športových disciplín vrátane šermu, jazdenia, plávania alebo behu cez prekážky.

Fanúšikovia obľúbenej simulačnej série Animal Crossing sa konečne dočkali priameho odprezentovania nového dielu. Bude mať názov Animal Crossing: New Horizons a vyjde 20. marca 2020, aj napriek tomu, že sa Nintendo snažilo dokončiť hru ešte v tomto roku. V hre sa objavíme na ostrove, kde budeme mať k dispozícii len malý stan. Snažením sa kultivovať pôdu, stavaním nových objektov a spoznávaním nových obyvateľov sa krôčik po krôčiku budeme postupne vyvíjať a zveľaďovať naše bývanie.

V tejto chvíli sme sa už blížili k záveru konferencie. Ešte pred veľkým ohlásením pokračovania The Legend of Zelda: Breath of the Wild a ohlásením príchodu Banjo-Kazooie do Super Smash Bros. Ultimate, ktorý som pre prehľadnosť spomenul na začiatku, nakoľko začiatok patril práve tejto bojovke, Nintendo ponúklo rýchly sumár ďalších hier ohlásených pre Nintendo Switch spolu s dátumom ich vydania (nie u všetkých). Niektoré boli vskutku prekvapujúce.

 • Spyro Reignited Trilogy - 3. september 2019
 • Hollow Knight: Silksong
 • Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 20. september 2019
 • Minecraft Dungeons - jar 2020
 • The Elder Scrolls Blades - jeseň 2019
 • My Friend Pedro - 20. jún 2019
 • Doom Eternal
 • The Sinking City - jeseň 2019
 • Wolfenstein Youngblood - 26. júl 2019
 • Dead by Daylight - 24. september 2019
 • Alien Isolation - 2019
 • Final Fantasy: Crystal Chronicles - Remastered Edition - zima 2019
 • Dragon Quest Builders 2 - 12. júl 2019
 • Stranger Things 3: The Game - 4. júl 2019
 • Just Dance 2020 - 3. november 2019
 • Catan - 20. jún 2019
 • New Super Lucky's Tale - jeseň 2019
 • Dauntless - 2019
 • Super Mario Maker 2 - 28. jún 2019

Samotný záver celej konferencie patril pokračovaniu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Hra zatiaľ nemá meno, nevieme, o čom bude príbeh, nevieme, aká bude hrateľnosť, nevieme jednoducho nič. Vieme len to, že sa už vyvíja a to aj práve teraz, keď čítate tieto riadky. Podľa videa usudzujeme, že hra si bude zachovávať artštýl i kvalitu grafiky Breath of the Wild, čiže pokračovanie by teoreticky mohlo prísť už budúci rok. Celá situácia dosť nápadne pripomína to, ako skoro vyšla The Legend of Zelda: Majora's Mask po The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Vtedy tiež Ocarina priniesla po dlhom vývoji úplne nový štýl a Majora ho len využila, a vďaka tomu vyšla už rok a pol po predchodcovi.

Zdroj: Gamesite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk