Wolfenstein: Youngblood prehĺbi RPG prvky a predáva vylepšenia zbraní za reálne peniaze
E3

Wolfenstein: Youngblood prehĺbi RPG prvky a predáva vylepšenia zbraní za reálne peniaze

Spoločné úsilie Arkane a MachineGames v kooperatívnej strieľačke.

Už čoskoro sa dočkáme vydania spin-offu série Wolfenstein s podtitulom Youngblood v ktorom sa vžijeme do kože dcér B.J. Blazkowicza, ktoré hľadajú strateného otca v Paríži, ktorí je ovládaný Nacistami.

A zo záberov z hrania je zrejmé, že ide o spin-off. Ak by sme to mali povedať v písomnej forme, tak Youngblood je pre Wolfenstain II tým istým, čím bol Far Cry New Dawn pre Far Cry 5. Hra sa totiž snaží prehĺbiť RPG prvky hry, čiže nepriatelia majú levely, no tvorcovia ubezpečujú, že ide v prvom rade o strieľačku.

K dispozícii bude tradičné vylepšovanie perkov, vylepšovanie zbraní, otvorené levely a taktiež aj možnosť kooperácie. Vývojári však tvrdia, že hra plne hrateľná aj v solo móde.

Mimochodom. Vylepšovanie zbraní. Bethesda nevydáva Youngblood ako hru za plnú cenu, ale podobne ako New Dawn. To znamená, že Youngblood vás vyjde o 50% lacnejšie, ako klasická hra. Lenže to prichádza s jedným veľkým ale. Bethesda sa totiž rozhodla, že bude predávať zlaté tehličky, ktoré používate na vylepšovanie zbraní a na ich modifikáciu za reálne peniaze.

Dizajnér hry Andreas Ojerfors to odôvodňuje tým, že niekomu sa nechce grindovať vylepšenia zbraní a tak budú mať možnosť celý systém obísť. Na druhej strane však ubezpečuje, že míňanie reálnych peňazí nie je vôbec nutné a ak chcete, nemusíte pri hraní minúť ani €: „Hral som hru počas dvoch posledných týždňov a nekúpil som si žiadne vylepšenie. Nemusíte si ich kupovať za reálne peniaze, iba v prípade, že chcete veci urýchliť. Ale nikdy som nemal pocit, že to musím spraviť. Nikdy mi to počas hrania nenapadlo.“

Uvidíme však, či tento systém nenaruší ekonomiku hry a či vývojári umelo nepredĺžia grind, aby motivovali ku kúpe zlatých tehličiek. Wolfenstein: Youngblood vychádza 26. júla na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch.

Zdroj: VG247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk