3 dni zábavy a elektronických športov so zaujímavými hosťami: Orange Y-Games 2019 sa blíži

3 dni zábavy a elektronických športov so zaujímavými hosťami: Orange Y-Games 2019 sa blíži

E-športy sú na Slovensku stále väčšie a väčšie.

Aj na Slovensku existuje veľké množstvo fanúšikov elektronických športov, alebo dokonca aj tých, ktorí sú natoľko šikovní, aby sa mohli elektronickým športom aj venovať. A zatiaľ čo vo svete sa elektronickým športom prikladá potrebná vážnosť, na Slovensku to zatiaľ tak nie je, aj keď potrebné kroky sa začínajú robiť.

U nás síce nemáme svoj DotA 2 International, ESL Major, Overwatch Ligu alebo Dreamhack, no na druhej strane už máme Slovenskú asociáciu elektronických športov a taktiež aj podujatie Y-Games, ktoré každoročne niekoľkokrát ponúka podujatie plné napínavého súťaženia, vyklikaných myší a headshotov z AWP.

Tento rok sa toto najväčšie BYOC herné podujatie vracia už s niekoľkoročnou reputáciou a tradíciou a aj teraz poskytne skvelú zábavu a možnosť ukázať, že ste najlepší. Orange Y-Games sa uskutoční 17-19. mája 2019 v Refinery Gallery v Bratislave. Súťažiť sa bude v hrách Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, PUBG, Heartstone, NHL 19 (PS4) a FIFA 19 (PS4).

Ak sa chceš registrovať na turnaj, môžeš tak urobiť prostredníctvom tohto linku. Ak si študentom strednej školy v bratislavskom kraji, tak môžeš z piatkového sprievodného podujatia postúpiť do hlavného turnaja.

Okrem samotného turnaja bude na Y-Games prebiehať počas všetkých troch dní sprievodný program pre divákov a bude sa týkať herného sveta technológií a zábavy. Budete sa môcť zahrať v mini turnajoch, vyskúšať si VR alebo si vypočuť prednášky populárnych streamerov a Youtuberov.

Popri Orange Y-Games bude prebiehať aj VÚB Y-Con. Festival cosplayu, fanartov a populárnej kultúry, pričom tento rok sa podujatia zúčastní aj herec a kaskadér Vladimír Furdík, ktorého určite poznáte ako Night Kinga z Game of Thrones.

Lístky na podujatie si môžeš kúpiť v sieti Predpredaj.sk a niekoľko z nich ti ponúkne v súťaži aj portál Gamesite.sk

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk