Bratislavu ovládnu v októbri Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch

Bratislavu ovládnu v októbri Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch

Majstrovská herná atmosféra, populárni youtuberi a streameri, skvelá cosplay show, free-to-play zóny a nové technológie - toto všetko a omnoho viac vás čaká na jedinečných podujatiach v bratislavskej Refinery Gallery. Už 4. až 6. októbra sa pripravte na festivaly Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch, VÚB Y-Con a Y-Fest.

Podujatie bude trvať tri dni, počas ktorých spoznáme to najlepšie, čo Slovenský e-šport vyprodukoval a to v hrách: CS:GO, PUBG, League of Legends, Hearthstone, FIFA 20 a NHL 20. Návrat na scénu zažíva klasika v MOBA žánri - DOTA 2 a premiérovo sa na turnaji predstaví Rainbow Six Siege. Celkovo sa bude súťažiť o finančné odmeny vo výške 11 500€ a ak sa chcete zapojiť do súťaženia, alebo si zakúpiť lístok na podujatie, tak navštívte oficiálnu stránku podujatia.

Herný turnaj bude sprevádzaný skvelým trojdňovým programom, počas ktorého sa môžete tešiť na známe osobnosti slovenského a českého internetu nielen z hernej oblasti - DeeThane, Žolík, Dev1, Czechcloud, Zlý Zajo a mnohí ďalší. Špeciálnym hosťom počas sobotňajšieho programu bude influencer Kazma Kazmitch!

Chýbať nebude ani EXPO zóna, kde si budete môcť vyskúšať skvelé herné technológie. Budete sa môcť zahrať, alebo sa zúčastniť kvízov. Na podujatí budú taktiež rôzne miniturnaje o hodnotné ceny.

Cosplay a popkultúra nesmú v bratislavskej refinery gallery chýbať. VÚB Y-Con prinesie so sebou skvelú cosplay súťaž, počas ktorej sa predstavia súťažiaci v tých najlepších (nielen) herných kostýmoch. Víťaz tejto súťaže bude reprezentovať Slovensko na Cosplay World Masters v Portugalsku, pričom o ňom rozhodne medzinárodná cosplay porota. Okrem súťaže vás Y-Con zabaví aj skvelými prednáškami z oblastí hier, fantasy a sci-fi, či cosplay workshopmi, počas ktorých sa naučíte niečo nové.

Orange MSR nie je len výhradne o zábave, ale aj vzdelávaní. Piatková časť programu pod názvom BSK Tech Day je určená pre všetkých poznaniachtivých študentov stredných škôl z Bratislavského samosprávneho kraja. Prednášky odborníkov z IT praxe, ukážky technologických noviniek a diskusie s univerzitnými profesormi a vedeckými pracovníkmi vysokých škôl - toto všetko môžete zažiť už v prvý deň festivalu. Okrem vzdelávania si študenti zahrajú v sprievodnom hernom turnaji a tí najlepší získajú vstupenku do majstrovských zápasov v sobotu a nedeľu.

K online svetu neodmysliteľne patria aj youtuberi a ich najväčšia koncentrácia nastane v Bratislave práve počas prvého októbrového týždňa. Y-Fest prináša hviezdy slovenského a českého internetu ako napríklad Duklock, Lady Zika, Exploited, Patra Bene, MenT, FiFqo a mnohí ďalší. Presný zoznam hostí, program podujatí a lístky v predpredaji postupne nájdete na webe yfest.sk 

Podujatie sa bude konať od 4-6. októbra v bratislavskej Refinery Gallery a ak chcete získať dva VIP lístky na podujatie, tak navštívte Facebook webu Gamesite.sk

Zdroj: PR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk