RECENZIA: Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera - Bez kábla je to vždy lepšie

RECENZIA: Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera - Bez kábla je to vždy lepšie

Kde by dnes bola internetová zábava bez kamerových systémov? Svet by bol ochudobnený o nekonečnú studnicu bizarných a buďme k sebe úprimní, aj nie vždy vtipných momentiek, ktoré si virálnym spôsobom nájdu cestu takmer ku každému majiteľovi mobilného telefónu. Zbieranie záznamov z bezpečnostných kamier je dnes už bežná a cenovo dostupná vec, k čomu dozaista prispieva aj nekonečné portfólio spoločnosti Xiaomi, ktorá v súčasnosti ponúka novú generáciu IP kamier určených na vonkajšie použitie. Ich najväčšia prednosť (okrem plnenia onoho internetového humoru) spočíva v úplnom oslobodení od inštalácie akýchkoľvek káblov, čo však prináša aj zopár limitov. Nielen o nich sa budeme rozprávať v nasledujúcom texte, ktorý vznikol na základe mesačného testovania rozšíreného balíčka s názvom Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera set.

 
RECENZIA: Genesis Helium 800 BT - Silné, podsvietené reproduktory k počítaču

RECENZIA: Genesis Helium 800 BT - Silné, podsvietené reproduktory k počítaču

Spoločnosť Genesis už roky patrí medzi popredných poľských výrobcov elektroniky a vo svete naberajú ich produkty čoraz viac na popularite. V tejto recenzii by som sa chcel povenovať reproduktorom k počítaču, presnejšie k modelu Helium 800 BT, ktorý disponuje širokou škálou pozitív a negatíva by sme hľadali len ťažko. Pri výbere správnych reproduktorov je potrebné sa pozerať na množstvo premenných a vlastností, ktoré priamo, či nepriamo určujú kvalitu zvuku a zároveň zlepšujú a spríjemňujú používateľský zážitok. Pre bežného zákazníka je však takýto výber dosť náročný a práve preto si o jednej z vašich možných reprosústav povieme dnes.

 
RECENZIA: Logitech MX Master 3S - Vlajková loď medzi kancelárskymi myšami

RECENZIA: Logitech MX Master 3S - Vlajková loď medzi kancelárskymi myšami

Sú to už tri roky, čo sa na scéne objavila kancelárska myš MX Master 3 od švajčiarskeho Logitechu a dodnes je tento produkt právom považovaný za jeden z najkomfortnejších hardvérov v rámci svojho segmentu. Aj preto danému výrobcovi nejaký ten čas trvalo, než sa vôbec odhodlal prísť s priamym nasledovníkom, hoci ako dokážete usúdiť už zo samotného názvu, siahol len po malom dodatku naviazanom na písmeno „S“. Čo všetko sa za ním skrýva? Je nutné pre stále spokojných majiteľov pôvodnej myši Master 3 meniť to, čo už roky tak dobre funguje? Nielen na tieto otázky sa vám pokúsim dať odpoveď v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: Natec Blackbird 2 - Ergonomická bezdrôtová myš

RECENZIA: Natec Blackbird 2 - Ergonomická bezdrôtová myš

Spoločnosť Natec je menej známym poľským výrobcom počítačových doplnkov a periférií, pre ktorých je zväčša ikonická nižšia cenovka. Avšak ak už spoločnosť poznáte, viete, že má v ponuke naozaj obrovské množstvo produktov vhodných na kancelárske použitie. V tejto recenzii sa pozrieme na malú bezdrôtovú myš s menom Blackbird 2.

 
RECENZIA: ASUS TUF Dash F15 FX517Z – Podarený reparát

RECENZIA: ASUS TUF Dash F15 FX517Z – Podarený reparát

Segment cenovo dostupných herných notebookov v rámci strednej triedy je pre mnohých veľkých výrobcov hardvéru stále nesmierne dôležitý. Aj preto sa ho jednotlivé spoločnosti snažia pravidelne dopĺňať novými ohláseniami tak, aby záujem verejnosti neochabol a peniaze sa veselo krútili ďalej. Žiarivým príkladom je značka TUF Gaming od ASUSu, ktorá sa už viac než jednu dekádu stará o blaho hráčov po celom svete – konkrétne tých, ktorí nechcú alebo nemôžu dať za nové železo niekoľko tisíc eur. V nasledujúcom článku sa spoločne porozprávame o kvalitách modelu TUF Dash F15, čiže modelu, ktorý oproti predchádzajúcim verziám prichádza s novým vizuálom aj výkonnou hardvérovou výbavou. Apropo, ak vás onen prívlastok Dash jemne zmiatol, ide o označenie vôbec najmladšej sekcie TUF Gaming. Predstavená bola len minulý rok, nesie v sebe istý aspekt univerzálnosti a svojim zákazníkom chce prinášať spojenie výkonu s kompaktným a oku lahodiacim dizajnom. A to všetko v prijateľnej cenovej hladine.

 
RECENZIA: MSI CORELIQUID MEG S360 vs MAG C240 - Dve perspektívy, dve riešenia, rovnaký výrobca

RECENZIA: MSI CORELIQUID MEG S360 vs MAG C240 - Dve perspektívy, dve riešenia, rovnaký výrobca

Pred pár rokmi som bol mierne povedané prekvapený, keď som sa dozvedel, že spoločnosť MSI vstupuje na trh s vodnými chladičmi na procesory. Moje prekvapenie pokračovalo, keď to neurobila za pomoci nedotiahnutého produktu, ale chladiče Coreliquid 240R a 360R si napriek vyššej cene našli svojich priaznivcov. Keď už však veci išli viac-menej podľa plánu, nebolo žiadnym prekvapením, že produktový rad chladičov MSI sa naďalej rozširuje a do obchodov len nedávno zamierili dva modely s označením Coreliquid MEG S360 a MAG C240.

 
RECENZIA: TCL C735 - Od plagiátov až na výslnie

RECENZIA: TCL C735 - Od plagiátov až na výslnie

ínska spoločnosť TCL Technology si za svoju viac než štyri dekády trvajúcu existenciu stihla prejsť skutočne zaujímavým procesom a časy, kedy vo svojej prvej továrni lepili nálepky na nie zrovna licencované tonery do tlačiarní, sú už dnes dávno len rozmazanou spomienkou. Táto konkrétna firma je totižto dnes tretím najväčším producentom televízorov na svete a jej portfólio produktov obsahuje zariadenia určené pre lacnú, strednú, no aj prémiovú triedu. Mne osobne sa už v rukách ocitlo zopár panelov tejto značky, ktoré si mimochodom TCL vyrábajú sami vo svojich továrňach po celom svete, avšak dnes sa spoločne porozprávame o zariadení spĺňajúcom u nás dobre známu frázu o rozumnom pomere medzi cenou a výkonom. 4K televízor TCL C735 nám do redakcie dorazil v 55 palcovej veľkosti a ja osobne som mal možnosť ho testovať viac než mesiac. Nasledujúce riadky budú venované práve tejto skúsenosti.

 
RECENZIA: DeepCool LS720 360mm AIO - Extrémny výkon na úkor vyššej hlučnosti

RECENZIA: DeepCool LS720 360mm AIO - Extrémny výkon na úkor vyššej hlučnosti

Spoločnosť DeepCool je na poli počítačového hardvéru stálicou, ktorú hráčom asi ani netreba predstavovať, hoci v redakcii sme doposiaľ nemali veľa možností otestovať ich hardvér. Tomu je však koniec, pretože po recenzii vcelku podareného zdroja DeepCool DQ850-M-V2L, na ktorý sa pozrel kolega, sa k nám dostal nadmieru zaujímavo vyzerajúci kúsok sľubujúci uchladiť aj tie najvýkonnejšie procesory. DeepCool LS720 360mm AIO je vodné chladenie z prémiového LS radu, ktorý bol predstavený len nedávno. Ako tento chladič obstál v konkurencii a ponúka aj niečo navyše? To si, samozrejme, prečítate v recenzii nižšie.

 
RECENZIA: Logitech G502 X Plus/Lightspeed - Už žiadne dvojkliky

RECENZIA: Logitech G502 X Plus/Lightspeed - Už žiadne dvojkliky

Biele obdobie švajčiarskeho Logitechu pokračuje čiastočne ďalej. Po nami nedávno recenzovanej Aurora kolekcii, ktorá bola postavená doslova na obláčiku, sa aktuálne vraciame k najpredávanejšej hernej myši od uvedeného výrobcu, priamo do série G502. Celosvetovo populárna myška určená nielen pre začiatočníkov, ale rovnako tak aj pre náročných a skúsených veteránov, sa aktuálne obrodila a dostala prívlastok s písmenom X. V praxi tu tak máme tri nové verzie nadväzujúce na filozofiu pôvodného výzoru päťstovky, avšak tentokrát s minimálne jednou vyložene evolučnou zmenou. Nielen o nej bude pojednávať naša nasledujúca recenzia, ku ktorej by som rád, už takto úvodom, dodal jednu zásadnú vec. Trio predmetných myší som mal na test s výrazným predstihom pred pádom embarga, ale cez to všetko nešlo o štandardnú dobu, ktorú osobne v priemere venujem takto koncipovaným produktom. Preto sa z dlhodobého pohľadu môžu časom u jednotlivých verzií objaviť prípadné nedostatky, ktoré moje prvotné bádanie nedokázalo odhaliť. Dosť však bolo negatívnych predikcií, ktoré pochopiteľne vôbec nemusia nastať a poďme konečne na to.

 
RECENZIA: Gigabyte M32U - Keď idú s uhlopriečkou ruka v ruke aj pixely

RECENZIA: Gigabyte M32U - Keď idú s uhlopriečkou ruka v ruke aj pixely

Ako vylepšiť produkt, ktorý ponúkal takmer všetko, po čom mohlo hráčske srdce túžiť? V Gigabyte sa rozhodli, že monitoru s názvom M32U, ktorý sme mali možnosť testovať minulý rok, chýba zakrivenie a jeho cenovka možno tiež odrádzala niektorých menej zámožných záujemcov. Hoci pre hráčov sú stále zlatým štandardom 24 až 27-palcové kúsky s rozlíšením od FullHD po 2K, v obchodoch pribúdajú nové produkty s väčšími rozmermi, väčším rozlíšením a pritom nižšou cenou. Akokoľvek výkonný počítač by herným nadšencom alebo profesionálom nestál za veľa, pokiaľ by sa obraz z neho zobrazoval na starom 15-palcovom TN paneli, alebo nedajbože nekvalitnom CRT. Je to len pár rokov, čo na trhu ani neexistoval monitor ponúkajúci parametre kúskov, aké sa pomaly predierajú do mainstreamu, no progres je nezastaviteľný a spoločnosti musia ponúkať stále lepšie, lacnejšie a využiteľnejšie produkty.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk