RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

RECENZIA: SanDisk Ultra Luxe 128 GB - USB flash disk na každý deň

Značku SanDisk netreba nikomu predstavovať. Od svojho vzniku v roku 1986 sa sústredila na výrobu pamäťových médií, najmä pamäťových kariet. Následne prešla niekoľkými akvizíciami. Tá najzaujímavejšia sa udiala v roku 2016, keď značku kúpila spoločnosť Western Digital. V súčasnosti patria do portfólia firmy pamäťové MicroSDXC, CompactFlash, UHS-I, UHS-II karty, USB flash a externé SSD disky.

 
RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

Hádam nemusím hovoriť, že klávesnica je spoločne s myšou najdôležitejším príslušenstvom k počítaču. Čo sa týka klávesníc, poznáme viacero druhov a rozdelení. Môžeme mať bezdrôtové alebo káblové, ba dokonca aj mechanické, membránové či magnetické. Taktiež si väčšinou môžeme vybrať, či ich preferujeme s integrovaným numpadom alebo bez neho. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok modelu Oryx K300X od spoločnosti Niceboy.

 
RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

RECENZIA: ASUS Vivobook S15 - Štýlový ultrabook za dobrú cenu

Segment pracovných notebookov patrí medzi najpopulárnejšie. Zariadenia tohto segmentu sa vyznačujú prémiovou konštrukciou, vysokou výdržou batérie a rýchlymi nízkoodberovými procesormi. Cena najlepších modelov sa bez problémov vyšplhá do niekoľkých tisíc eur. Čo ak chcete zariadenie s rozumným pomerom ceny a výkonu v business triede? Tak pre vás to môže byť aj Vivobook S15.

 
RECENZIA: Asus ROG CHAKRAM - Inovatívna myš s mini joystickom pre náročných

RECENZIA: Asus ROG CHAKRAM - Inovatívna myš s mini joystickom pre náročných

Asus už dlhšie s jeho hernou odnožou ROG, čo v skratke znamená Republic Of Gamers, doslova valcuje trh svojimi počítačovými perifériami. Venujú sa výrobe hráčskych myší, klávesníc, ba dokonca aj komponentov a mnoho ďalších vecí. Ich meno sa za tie roky, od kedy firma pôsobí, stalo symbolom a zárukou kvality. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok ich myši s prémiovou cenovkou, ktorá disponuje množstvom zaujímavých funkcií. Konkrétny model sa nazýva Chakram.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Live - Fazuľa do ucha

RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Live - Fazuľa do ucha

Keď som pred viac než troma rokmi zafinancoval jeden zo svojich prvých Kickstarter projektov, šlo vtedy o pomaly sa rozbiehajúci biznis orientovaný na bezdrôtové slúchadlá do ucha, ktoré vo finále nemajú rozmery gauča pre škrečkov a na hlave ich reálne ani nevidieť. Toho času išlo o podarený výrobok firmy Anker – áno, to je ten aj u nás dobre známy špecialista na powerbanky, ktorý mi ešte donedávna spríjemňoval počúvanie hudby za akýchkoľvek podmienok. Dôvod nákupu takto ladeného hardvéru spočíval v istej forme intimity a aktívneho potlačenia okolitých ruchov v prospech kvalitne reprodukovanej hudby. Všetko toto, plus s pridanou hodnotou v podobe odolnosti voči prachu a vode, som nakoniec dostal v technicky spoľahlivom balíčku, a tak mimo pracovnej sféry nebolo z mojej strany vôbec nutné sa zaujímať o novinky v tejto oblasti. Nie snáď, že by sa ku mne vo frenetickom tempe nehrnuli všetky tie PR správy okolo oznámení toho a onoho, avšak človek sa snaží určité technologické novinky selektovať a ak priamo nejde o niečo revolučné, čo mení zavedené pravidlá, sotva mám čas to pitvať do väčšej hĺbky. Skrátene; bezdrôtové slúchadlá som v zmysle testov nejaký ten rok pekne flákal. O to viac som však bol prekvapený, keď sa mi spolu s novým telefónom radu Galaxy Note dostal na recenziu do rúk aj pár ich malých fazuliek. Samsung si pre každého, kto si u vybraných predajcov stihol predobjednať mobil Note 20 Ultra, nachystal príjemné prekvapenie, a to priamo slúchadlá Buds Live, čo bolo podľa mojej mienky viac ako štedré rozhodnutie.

 
RECENZIA: TP-Link Archer AX11000 - Sauronova koruna

RECENZIA: TP-Link Archer AX11000 - Sauronova koruna

Segment routerov by sa z pohľadu videohier dal ešte donedávna označiť za akosi nepotrebný, respektíve v mysliach mnohých zákazníkov ako nie práve dôležitý. Pritom je to spoľahlivosť a rýchlosť internetového pripojenia, ktorá často delí ono zrno od pliev a víťazov od porazených. Ak vás vo vašej obľúbenej hre niekto pošle na onen svet bez toho, aby ste za tým videli viac než len svoje vlastné zlyhanie, vo väčšine prípadov je dôvodom nestabilné pripojenie. Router – samozrejme, že je v prevažnej miere reč o bezdrôtovom prenose – môže byť zásadným medzníkom vo veľkom počte situácií na virtuálnom bojisku a jeho akási pozičná anonymita riešeniu problémov nijako nepomáha. Keďže sa v poslednej dobe ponuka týchto hardvérových zariadení rozšírila už aj o prvé výrobky primárne určené pre gaming, nemohol som si osobne nechať ujsť príležitosť a jeden z vôbec najvýraznejších herných routerov súčasnosti nepoložiť na svoj kameň mudrcov. Ako ste z nadpisu recenzie asi pochopili, ocitáme sa na palube vlajkovej lode spoločnosti TP-Link, ktorá po vizuálnej stránke naším smerom naťahuje pár virtuálnych rúk, v ktorých sa leskne samotná koruna majstra Saurona – alebo niečo nápadne sa na ňu podobajúce.

 
RECENZIA: TRUST DALYX 10-IN-1 USB-C ADAPTÉR - 10 portov? Konečne poriadok na stole

RECENZIA: TRUST DALYX 10-IN-1 USB-C ADAPTÉR - 10 portov? Konečne poriadok na stole

Som už starý a ufrflaný chlap. Ráno vstanem a hreším, že ma bolí chrbát. Potom na WC preklínam všetkých, ktorí nechápu, že toaletný papier sa dáva tak, aby sa trhal zhora a nie zospodu. Následne nadávam, lebo mi hneď netečie teplá voda. Do vývrtky idem, keď zistím, že si musím šnurovať topánky, pretože mám rozviazané šnúrky, takže mi nebude stačiť iba obuvák, no a keď konečne svoje už zrána unavené telo k tej šnúrke zohnem a zistím, že na tej šnúrke je ešte aj uzlík, dokážem nenávidieť tak silno, že sa ten uzol niekedy rozmotá aj sám.

 
RECENZIA: WD Black P10 3TB - Ideálny asistent pre Xbox Game Pass

RECENZIA: WD Black P10 3TB - Ideálny asistent pre Xbox Game Pass

Externé disky pre konzoly sú momentálne pre mnohých hráčov spasením. Dizajnéri konzol si totiž asi neuvedomili, ako rýchlo narastú požiadavky hier na pevné disky, preto je 500GB v základnom modeli Xbox One v dnešnej dobe katastrofálne málo. Teda za predpokladu, že nepatríte k hráčom, ktorí majú v konzole nainštalované 2-3 hry. V tom prípade ste asi okej.

 
RECENZIA: Logitech G733 – Modrá je dobrá

RECENZIA: Logitech G733 – Modrá je dobrá

Švajčiarska spoločnosť Logitech by za dobu svojej existencie potrebovala poriadne veľa párov rúk, aby spočítala všetky tie herné ale aj mimo game scénu zadefinované náradia, ktoré sa nám v istých obmenách povaľujú roky po dome a skôr či neskôr ich meníme za nové verzie – či už ide o poruchu alebo osobný rozmar. Práve tá, pre niekoho pravidelná, pre iného náhodná výmena sa nedávno udiala na akejsi modrej vlne, kde spomínaný výrobca zobral krásny azúrový odtieň a ním vylepšil svoje už vydané, alebo ešte len prichádzajúce periférie. My sa dnes spoločne porozprávame fakticky o jedinej novinke z tohto modrého Logitech obdobia, a to o dizajnovo zaujímavom a bezdrôtovom headsete G733. Schválne, čo vám napadne ako prvé, keď si ho prezriete bez akéhokoľvek dodatočného čítania podrobného popisu?

 
RECENZIA: Lenovo Legion 7 - Šarmantný svalovec

RECENZIA: Lenovo Legion 7 - Šarmantný svalovec

Priznám sa vám hneď takto v úvode, že v rebríčku mnou preferovaných výrobcov striktne herných notebookov by ste spoločnosť Lenovo hľadali len márne. Predné priečky tu okupujú mimozemšťania v cenovej relácii blížiacej sa hodnote malého osobného vozidla a ani tie ďalšie rozhodne nečerpajú inšpiráciu zo známeho červenobieleho loga. Tento status ale budem musieť po príchode laptopu s označením Legion 7 dôkladne prehodnotiť, keďže práve tento herný stroj vo mne premiérovo rozdúchal silné sympatie, a to už pri prvotnom zoznamovaní sa. Čo si budeme vravieť, oči, rovnako tak ako pri výbere jedla, bičujú náš mozog o trošičku viac, než by z praktického hľadiska bolo nutné a potravou im je v tomto prípade krásne štylizovaný dizajn spojený s istými gaming štandardmi. Legion 7 jednoducho vyzerá nádherne a ešte než na zem dopadne tá jemná plastová pena z jeho prebalu, vo vzduchu je cítiť silnú chémiu a potencionálna láska medzi konzumentom a produktom samotným.

 
RECENZIA: TP-Link TL-WR902AC - Wi-Fi signál aj na cestách

RECENZIA: TP-Link TL-WR902AC - Wi-Fi signál aj na cestách

Či už ste na výlete sami alebo s rodinou, s pomocou routera TL-WR902AC od spoločnosti TP-Link môžete získať rozšírenie existujúcej (napr. hotelovej) siete, alebo vytvorenie prenosného hotspotu, ktorý sa hravo zmestí do vrecka. Nejde len o obyčajný router, ale aj o celkom pokročilé zariadenie umožňujúce zastúpiť router, access point, repeater, prípadne pri dokúpení ďalších modulov aj 3G/4G modem. Viac už však v nasledujúcej recenzii.

 
RECENZIA: WD Black D10 Game Drive 8TB - Masívna kapacita s obstojnými rýchlosťami

RECENZIA: WD Black D10 Game Drive 8TB - Masívna kapacita s obstojnými rýchlosťami

Hry sú stále a stále krajšie, videá a fotky v stále lepšej kvalite a kvalitných filmov pribúda aj v dnešnej dobe stále dosť. S problémom s nedostatočnou kapacitou sa stretol už takmer každý a hoci sú aj možnosti, ako kapacitu v počítači, notebooku alebo aj konzole navýšiť interne, je skvelou možnosťou aj externé úložisko, ktoré je v praxi možné medzi všetkými druhmi zariadení prepínať. Nie, nehovorím teraz o cloudových riešeniach ani o NAS zariadeniach. Nakoľko bežnému používateľovi plne postačí aj jednoduchý externý disk.

 
PREVIEW: ROG STRIX SCAR 17 - Herný notebook skrz na skrz

PREVIEW: ROG STRIX SCAR 17 - Herný notebook skrz na skrz

Keď sa povie herný notebook, väčšine ľudí, a tým nemyslím iba hráčov, sa vybavia veľké monštruozity, hrubé ako tehla a ťažké ako vrece zemiakov. Od tých dôb sa však trh s prémiovými notebookmi už posunul, a tak je možné zohnať aj tenké a ľahké kúsky schopné konkurovať aj niektorým stolovým počítačom. Pravdou však je, že pokiaľ sa v tenkom a ľahkom notebooku stretne veľa výkonných komponentov, môže byť kvôli vysokým teplotám ohrozený ich potenciál. Hráči tak platia vyššie ceny len za papierové parametre. Ešte šťastie, že stále existujú aj notebooky, ktoré nerobia kompromisy nielen po stránke výkonu, ale ani po stránke chladenia a tým pádom rozmerov a váhy. Taký je aj ROG Strix Scar 17, ktorý sa nám na chvíľu zastavil v redakcii.

 
RECENZIA: Gigabyte B550 Vision D - Chuťovka pre profesionálov

RECENZIA: Gigabyte B550 Vision D - Chuťovka pre profesionálov

Takmer si už nepamätám, kedy som mal možnosť testovať matičnú dosku, ktorá by nebola vyslovene zameraná na hráčov. V jednom smere to dáva zmysel, keďže na herných a najmä prémiových herných doskách sa často objavujú tie najnovšie technológie a najsilnejšie komponenty. No veľkú časť počítačových používateľov tvorí skupina ľudí, ktorí si možno z času na čas niečo aj zahrajú, avšak desktop je pre nich hlavne nástrojom pre tvorbu obsahu alebo pomôcka na výkon práce. Spoločnosti vyrábajúce počítačový hardvér na nich nezabúdajú, no dosky pre profesionálov bývajú často mierne „oklieštené“ o tie najzaujímavejšie možnosti a schopnosti. Teraz k nám ale dorazil kúsok s menom Gigabyte B550 Vision D, ktorý tieto mýty rúca a v takmer každom aspekte ponúka to najnovšie a najlepšie bez toho, aby šlo o typický herný produkt.

 
RECENZIA: Logitech G923 - Pretekár, ten tvrdý pedál má

RECENZIA: Logitech G923 - Pretekár, ten tvrdý pedál má

Ak sa v hernom hardvéri za posledné roky vyložene strácate, segment pretekárskeho náradia by pre vás mohol byť takou malou oázou pokoja a kľudu. Nechcem samozrejme tvrdiť, že ani v tejto sfére sa rôzne firmy nesnažia vyprodukovať čoraz viac hmotných, ale aj nehmotných asistentov, avšak u tých najväčších spoločností, kam pochopiteľne spadá aj švajčiarsky Logitech, je čo do pretekania všetko jasne dané. Ich portfólio profesionálneho pretekárskeho náradia a špeciálne séria volantov z hernej sekcie G prichádza s dostatočným časovým odstupom s cieľom posunúť technické novinky o riadny kus vpred a zároveň nevymáhať od skalných fanúšikov spáleného virtuálneho asfaltu veľké sumy peňazí nejako príliš často. G923 je presne ten prípad, kedy nám je podsunutý fakticky nový volant, ako inak opäť vyrobený z prémiových materiálov a po novom aj s implementovanou technológiou TRUEFORCE. O nej, ale aj o ďalších zaujímavých novinkách spojených s G923, si povieme viac v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: MSI GS66 Stealth - Vysoký výkon, vysoká cena, veľký potenciál, ale...

RECENZIA: MSI GS66 Stealth - Vysoký výkon, vysoká cena, veľký potenciál, ale...

Herný notebook už dávno nemusí byť hrubý ako stredoveké almanachy, ani nemusí vážiť toľko, čo malá chladnička. Vďaka posunom na poli technológií, či už ide o výkonnejšie, no na energiu menej náročné komponenty, miniaturizáciu iných súčiastok, či prechod od plastových šasi k naozaj odolným kovovým zliatinám, prémiové herné notebooky dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších používateľov. Teda až na ceny, nakoľko tie sú pri naozaj top kúskoch vždy astronomické. Spoločnosť MSI si po dobre adresovanej kritike pri modeli GS65 vzala viacero vecí k srdcu a nový model GS66 prináša rad vylepšení. A keďže sa u nás v redakcii práve tento model, dokonca v jednej z najvyšších konfigurácii zastavil, neváhal som a pustil som sa do jeho testovania.

 
RECENZIA: WD Black SN750 1 TB NVMe m.2 SSD - Stále extrémne rýchly, no teraz aj o čosi „chladnejší“

RECENZIA: WD Black SN750 1 TB NVMe m.2 SSD - Stále extrémne rýchly, no teraz aj o čosi „chladnejší“

Od čias prvých SSD diskov už prešla nejaká tá doba. Rovnako tak od čias, keď boli predstavené prvé SSD disky od spoločnosti WD. Táto spoločnosť dlho nezverejňovala žiadne riešenie s naozaj vysokými rýchlosťami čítania a zápisu, no to sa zmenilo s príchodom modelu Black SN750. Vyskúšali sme si ho už minulý rok a naozaj sme si ho pochvaľovali, nielen po stránke vysokých rýchlostí, no aj vďaka pomeru cena/výkon. Tentokrát k nám do redakcie dorazila verzia s pasívnym chladičom, a pretože v testovacom počítači stále disponujeme základnou verziou disku SN750, pustil som sa nielen do tradičného testovania disku, ale aj do porovnania oboch verzií.

 
RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

ASUS ROG STRIX SCOPE je herná mechanická klávesnica, ktorá je v ponuke so širokou škálou spínačov výhradne značky Cherry MX. K dispozícii sú lineárne spínače Red, Black a Silent Red; hmatové Brown a Blue; a na záver špeciálne Speed Silver. Do redakcie sa nám prišiel predstaviť model s červenými spínačmi, ktorý sme podrobili dôkladným testom.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk