Acer Iconia Tab 10: Lepší obraz aj zvuk

Acer Iconia Tab 10: Lepší obraz aj zvuk

 

Acer predstavil tablet Acer Iconia Tab 10, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytol pokročilú audiovizuálnu zábavu a vyšší výkon.

Tablet Iconia Tab 10 má rozmery 259 × 167,5 × 8,985 mm a je vybavený 2 GB pamäte RAM a až 32GB úložiskom (rozšíriteľným prostredníctvom kariet microSD s kapacitou až 128 GB). Poháňa ho štvorjadrový procesor MediaTek MT8163A a beží na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow. Tento tablet ponúkne nielen viac ako osem hodín výdrž na batériu, ale má tiež viac než dostačujúci výkon pre chod najnovších hier, na surfovanie na internete a hladké prehrávanie videa bez prerušovania.

Lepší zvuk

Tablet Iconia Tab 10 je vybavený štvoricou dopredu hrajúcich reproduktorov Acer Quadio s funkciou DTS-HD Premium Sound, ktorá zahŕňa dekodér DTS-HD, virtuálny priestorový zvuk a rôzne vylepšenia zvuku. Na počúvanie so slúchadlami je tablet vybavený tak, aby ponúkol podporu 5.1 headsetov, čo umožňuje počúvanie priestorového zvuku. Na jednom z bokov zariadení nájdete tlačidlo MEDIAMASTER, ktoré používateľom umožňuje rýchlu voľbu najvhodnejšieho nastavenia obrazu i zvuku pri rôznych scenároch používaní. Vďaka microHDMI výstupu a podpore bezdrôtového obrazu Wireless Display je pripojenie k väčšiemu multimediálnemu systému (ako je domáce kino či prezentačné obrazovka) veľmi jednoduché.

Lepší obraz

10" FullHD displej je riadený procesorom pre spracovanie obrazu MediaTek MiraVision, ktorý na displeji produkuje snímky s väčším počtom farieb, vyššou ostrosťou a lepším kontrastom. To v kombinácii s technológiou IPS (In-Plane Switching) znamená, že sú farby viac konzistentné a presnejšie, a to aj z širokých pozorovacích uhlov. Tablet Iconia Tab 10 je tiež vybavený nástrojmi Acer EZ Utilities, ktoré sú k dispozícii exkluzívne len pre neho. Tieto preinštalované aplikácie umožňujú používateľovi zväčšenie používateľského rozhrania (UI), rovnako ako veľkosť písma nad rámec štandardnej zmeny v operačnom systéme Android. Navyše ani prijímanie fotiek a videí nebolo nikdy jednoduchšie, a to vďaka dvojici kamier: 2Mpx prednej kamere a 5Mpx zadnému fotoaparátu s automatickým zaostrovaním.

Pokročilé dotyky

Dotykový displej Acer Precision Plus poteší používateľov, ktorí túžia po plnom kreatívnom využití schopností Iconia Tab 10. Je natoľko citlivý, že na ňom môžete písať aj načrtávať pomocou obyčajnej ceruzky, nielen s pomocou špeciálneho stylusu. Túto neuveriteľnú citlivosť dosiahli vďaka unikátnemu panelu s menšími senzormi, s ktorými sa používatelia stretnú u technológie Acer Precision Plus. Majú veľkosť 3,5 mm, pritom klasické senzory v bežných paneloch sú veľké 5,5 mm. Vďaka tomu je na obrazovke hustejšia sieť senzorov, ktorá prináša 2,5-krát vyššiu citlivosť. S väčšou citlivosťou môžu používatelia dosiahnuť väčšiu presnosť ovládania s menším množstvom chýb. Navyše nechýba ani špeciálna vrstva zabraňujúca zachytávaniu odtlačkov prstov, ktorá udržuje displej čistý a obraz ostrý. Vďaka tomu, že sa tento tablet môže pochváliť funkciou EZ Snap, umožňuje používateľom okamžite urobiť snímku zovretím troch prstov.

Cena a dostupnosť

Acer Iconia Tab 10 (A3-A40) bude k dispozícii v júni za cenu od 5 990 Kč / 218 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk