Majitelia GeForce RTX 2080 Ti sa sťažujú na problémy so stabilitou

Majitelia GeForce RTX 2080 Ti sa sťažujú na problémy so stabilitou

 

Po odklade uvedenia kariet GeForce RTX 2080 Ti na trh sa tento model potýka s o dosť vážnejšími problémami. Viacero používateľov sa sťažuje na problémy so stabilitou. Aká je odpoveď výrobcu a čo spôsobouje majiteľom tieto nepríjemnosti?

Aktualizácia: Korektúra zlého obrázku a jeho analýzy.

Paleta problémov, s ktorou sa používatelia stretli, je naozaj široká. Od pádov počas hrania, cez modré obrazovky smrti (blue screen of death) a artefakty na displeji až po statické čierne zobrazenia na monitoroch. Tieto problémy nie sú limitované len na Founders edíciu, ale týkajú sa aj nereferenčných verzií. Na prvý pohľad sa tak môže zdať, že problém spočíva buď v samotnom jadre, resp. jeho architektúre, alebo ide o chybu vo výrobnom procese.

Podľa zistení portálu Tom's Hardware sú tým najpravdepodobnejším vinníkom pamäťové moduly od Micronu. Dva inkriminované moduly su umiestnené blízko PCB vedenia napájacích kaskád. Kvôli tomu sa ich výsledná teplota pri dlhodobej záťaži môže vyšplhať na vysokú hodnotu presahujúcu 95 stupňov Celzia, čo je ich maximálna stabilná prevádzková teplota. Termo snímka zachytáva teplotu PCB, takže samotné pamäťové moduly operujú pri vyšších hodnotách.

Odpoveď zo strany NVIDIE sa nesie v duchu, že sa nejedná o globálny problém a každú situáciu rieši priamo s postihnutým používateľom. O potenciálnom probléme s prehrievaním pamäťových modulov sa zástupcovia nezmienili. Dodatočné zistenia naznačujú, že nachýlnejšie na problémy sú modely, ktoré používajú lacnejšie chladiace riešenie.

Zdroj: tomshardware.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk