Sapphire predstavuje špeciálnu edíciu grafiky NITRO+ Radeon RX 590 8GB

Sapphire predstavuje špeciálnu edíciu grafiky NITRO+ Radeon RX 590 8GB

 

Karta je o 10% rýchlejšia ako konkurenčné, disponuje oceňovaným chladením Dual-X a využíva lepšie termálne materiály poskytujúc až o 30% lepšiu tepelnú vodivosť.

Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ RX 590 8 GB Special Edition vám poskytne výhody technológií DirectX 12 a Vulkan, ktoré boli v spolupráci s poprednými hernými štúdiami a vývojármi optimalizované pre grafickú platformu AMD Radeon RX. Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ RX 590 8 GB Special Edition disponuje 2304 grafickými jadrami GCN 4. generácie založenými na technológii FinFET 12 čo poskytuje až o 10% lepší výkon ako u konkurencii a je vybavená 8GB pamäťou s boost taktom až 1560 MHz.

Chladenie Dual-X

Chladiaci systém Dual-X na NITRO+ RX 590 8 GB Special Edition je pri 75°C až o 12dbA tichší so značne nižšími teplotami jednotlivých komponentov. Modul chladiaceho systému je zložený z 2x 8mm a 2x 6mm tepelných trubíc, má väčší povrch pre rozptyl tepla z 54 lamiel a nový teplovodivý materiál, ktorý poskytuje až o 30% vyššiu tepelnú vodivosť. Systém na kontrolu ventilátorov Intelligent Fan Control III poskytuje vyššiu presnosť, až o 7%, pri nastavovaní RPM jednotlivých ventilátorov.

Kvalitné komponenty

Pevný hliníkový backplate chráni dosku karty a vylepšuje odvod tepla, polymérové kondenzátory poskytujú výdrž až 200 000 hodín, Black Diamond tlmivky sú o 25% efektívnejšie ako bežné a majú zabudované chladiče na zníženie teploty cievok až o 15% oproti predchádzajúcej generácii.

Pohodlie a štýl

Systém Sapphire Quick Connect poskytuje užívateľom možnosť výmeny ventilátorov bez straty záruky. Karta je taktiež vybavená funkciou NITRO Glow pre nastavenie farebnosti RGB LED loga pomocou softvéru Sapphire TriXX.

Dual-UEFI BIOS

NITRO+ RX 590 8 GB Special Edition má Dual-UEFI BIOS, ktorý umožňuje užívateľom prepínať medzi operačnými módmi karty Boost a Silent. Boost poskytuje maximálny výkon, zatiaľ čo mód Silent poskytuje tichšie ventilátory a nižší takt jadra a pamäte pre čo najtichšiu prevádzku.

Dostupnosť: SAPPHIRE NITRO+ RX 590 8 GB Special Edition je už dostupná u vybraných predajcov.

Zdroj: Sapphire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk