Čína, kryptomeny a nezáujem o RTX karty spôsobil veľký prepad tržieb Nvidie

Čína, kryptomeny a nezáujem o RTX karty spôsobil veľký prepad tržieb Nvidie

 

Rok 2018 mal zlý koniec.

Spoločnosť Nvidia sa podelila s verejnosťou o svoje finančné výsledky za rok 2018. A ten vystihol CEO Nvidie Jen-Hsun Huang prostredníctvom jednej vety: „Rok 2018 bol rekordným rokom, so sklamaním na konci.“

Tržby z herného segmentu spoločnosti Nvidia totiž oproti roku 2017 klesli o 45%, čím spoločnosť prišla o takmer miliardu dolárov. Najhoršie na tom je to, že prvý kvartál roku 2019 žiadne zlepšenie neprinesie. Tržby tak boli na úrovni 954 miliónov dolárov. Prečo však nastal taký pokles?

Finančná riaditeľka spoločnosti Colette Kress priniesla niekoľko dôvodov. V prvom rade sme sa dostali do post-krypto sveta. V roku 2017 boli predaje grafických kariet do veľkej miery ťahané Bitcoin šialenstvom, kedy mnoho ľudí kupovalo nové grafické karty nie kvôli hraniu, ale kvôli ťaženiu kryptomien. Okrem toho je v plnom prúde obchodná vojna medzi USA a Čínou, čo má veľký ekonomický dopad na Nvidiu, no kritiku schytala aj nová Turing architektúra, ktorá sa na trh dostala v podobe grafických kariet RTX. O nie je veľmi malý záujem, špeciálne vzhľadom na to, že ide o novú architektúru.

Huang napríklad viní fakt, že spoločnosť vydala iba high-end karty, ktoré sú síce výkonné, no nikdy netvoria väčšinový podiel na trhu. Taktiež k tomu prispelo to, že spoločnosť nebola schopná vydať lacnejšiu RTX 2060 včas.
Aj keď ani vyhliadky na najbližšiu dobu nie sú veľmi pozitívne, spoločnosť verí, že novej karte GTX 1660Ti sa podarí pritiahnuť pozornosť hráčov. Nvidia totiž stále verí v to, že v PC hraní je stále priestor na rast a taktiež v to, že dno už spoločnosť dosiahla.

Zdroj: Nvidia

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk