Apple predstavil nový Mac Pro a s radosťou vám predá stojan na monitor za 999$

Apple predstavil nový Mac Pro a s radosťou vám predá stojan na monitor za 999$

 

Vetranie peňaženiek sa začína.

Sme síce zvyknutí, že Apple svojich fanúšikov s cenovkami nešetrí nikdy a preto sme očakávali zodvihnuté obočia aj počas predstavenia novej verzie Mac Pro. A samozrejme Apple nesklamal.

Apple teda predstavil novú generáciu výkonných pracovných staníc Mac Pro, ktoré začínajú (áno, čítate správne) na cene 5999 dolárov. Za túto cenu dostanete 8-jadrový Intel Xeon procesor, 32GB RAM, AMD Radeon Pro 580X a 256GB SSD disk. Apple však tento nový Mac Pro prezentoval ako modulárny počítač, čiže bude mať k dispozícii 8 ďalších PCIe slotov pre rozširujúce karty a 12 DIMM slotov pre pamäte RAM.

Ak však budete chcieť najvýkonnejšiu verziu, tak sa pripravte na 28 jadrový Intel Xeon W procesor s taktom 4,4GHz a tento počítač bude podporovať neuveriteľných 1,5TB RAM. A k tomu môžete prihodiť 4 Radeon Pro Vega II karty s 32GB HBM2 RAM s výkonom 14TFLOPs. Tento výkon by mal zabezpečiť simultánne prehrávanie troch 8K RAW videí alebo 12 4K RAW videí. A celé to bude napájať zdroj o výkone 1,4kW. Cena? 45 000 dolárov.

Mac Pro príde na jeseň s novou verziou macOS systému s názvom Catalina.

A teraz k vtipnejšej časti príbehu.

Apple taktiež predstavil nový Pro Display XDR. Je to LED monitor s rozlíšením 6016x3384 pixelov. LED podsvietenie je schopné produkovať 1000 nitov „full-screen brightness“ a 1600 nitov „peak brightness.“ Monitor poskytne kontrast 1 000 000:1. Jeho cena je stanovená na 4999 dolárov. Lenže. Z nejakého dôvodu táto cena nezahrňuje stojan na monitor.

Ten si musíte dokúpiť. Za cenu 999 dolárov. A ak náhodou nechcete stojan a chcete si svoj Pro Display XDR zavesiť na stenu, tak si pripravte 199 dolárov za VESA stojan. Asi netreba pripomínať, že internet sa na týchto cenách dobre zabával.

Samozrejme netrvalo dlho, pokiaľ si internet začal uťahovať aj z vzhľadu Mac Pro

Zdroj: Apple

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk