Leaknuté benchmarky nových AMD kariet naznačujú solídny výkon

Leaknuté benchmarky nových AMD kariet naznačujú solídny výkon

 

Uvidíme, čo prezradia ďalšie.

Nové AMD grafické karty postavené na architektúre Navi majú dátum vydania naplánovaný na 7. júla a v rovnaký deň sa konči NDA na publikovanie recenzií, kde by sme mali zistiť reálny výkon nových grafických kariet od „červenej“ spoločnosti.

Našim severným susedom sa však omylom podarilo publikovať výsledky meraní skôr, ako to mali dovolené a okrem obligátnych problémov s právnikmi spoločnosti AMD sa tak môžeme konečne dozvedieť, ako na tom sú karty 5700XT a 5700.

Zlou správou pre fanúšikov AMD je fakt, že 5700XT neprekonáva RTX2070 od Nvidie, naopak karta je v mnohých hrách o dosť menej výkonná. Na druhej strane to kompenzuje nižšou uvádzacou cenou (499$ vs. 449$). Karty od AMD sú však úspornejšie, takže váš účet za elektrinu si trochu vydýchne.

Navyše, podľa informácií z recenzií neboli počas testovania dostupné ovládače s podporu pre tieto grafické karty a ich vydanie by mohlo teoreticky priniesť ďalšie navýšenie výkonu. Kvôli absencii oficiálnych ovládačov sa taktiež karty nedali pretaktovať a teda sa nevie ani potenciál Navi architektúry v tejto oblasti.

Zdroj: NeoGAF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk