Intel chváli AMD za zlepšenie, no tvrdí, že je stále najlepší

Intel chváli AMD za zlepšenie, no tvrdí, že je stále najlepší

 

Súhlasíte?

Vyzerá to tak, že AMD má s treťou generáciou Ryzen procesorov v rukách hit, ktorý konečne zlepšuje konkurenčné prostredie na poli procesorov, čo by malo priniesť viac možností pre zákazníkov a tým pádom aj hráčov. Náskok Intelu bol však veľký a podľa zástupcov spoločnosti sa AMD síce priblížilo, no Intel má vraj stále najlepšie procesory.

Troy Severson na Gamescome povedal: „Pred rokom sme uviedli i9-9900K, ktorý bol označený ako najrýchlejší herný procesor na svete. A úprimne. Nič sa nezmenilo. Stále máme najvýkonnejší herný procesor na svete. Myslím si, že v poslednej dobe počúvame veľa o konkurencii, ale keď pôjdete a urobíte reálne testy, nie syntetické benchmarky, tak to pri porovnaní 9900K a Ryzen 9 3900X zistíte. Oni majú 12 jadier a my 8 jadier.“ (A napriek tomu máme vyšší výkon.)

Intel tvrdí, že ich nezaujímajú benchmarky, ktoré užívateľom neukážu reálny prínos pri používaní, ako napríklad benchmarky v aplikácii Cinebench. Namiesto toho v grafe porovnali výkon týchto procesorov počas procesov, ktoré potencionálny zákazník využíva, ako napríklad výkon v internetovom prehliadači, pri hraní, alebo pri bežnom používaní operačného systému.

„Takže ešte raz. V poslednej dobe počúvame veľa o konkurencii. A keď mám byť úprimný, tak spravili skvelú robotu pri znižovaní straty. Ale stále máme najvýkonnejší procesor na hranie v biznise a túto výhodu si udržíme.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk