• Hlavná stránka
  • HW
  • Novinky
  • Pri ohlásení nových grafických kariet v auguste nebude chýbať ani Intel. Pripravte sa tiež na nové AMD APU procesory
Pri ohlásení nových grafických kariet v auguste nebude chýbať ani Intel. Pripravte sa tiež na nové AMD APU procesory
Fáma

Pri ohlásení nových grafických kariet v auguste nebude chýbať ani Intel. Pripravte sa tiež na nové AMD APU procesory

 

Tak toto je celá fúra informácií zo sveta hardvéru.

Fámy hovoria o tom, že ohlásenie nových grafických kariet NVIDIA, AMD a dokonca Intel, prebehne v auguste. Predstaviť sa nám majú tiež APU štvrtej generácie od AMD. 

AMD má predstaviť nový rad APU Ryzen 4000. Podľa nedávneho leaku na stránke výrobcu Biostar, chystá AMD nové Ryzen 4000 APU s podnázvom Renoir. Nový rad A-series procesorov z červeného tímu prinesie spotrebu 65 resp. 35W. Tieto procesory budú postavené na 7nm technológii s päticou AM4, teda AMD si drží zabehnutý moderný štandard. Zen 2 procesoru bude sekundovať integrované grafické jadro Vega. Biostar na svojej stránke zverenili sedem modelov Ryzen 4000 procesorov Renoir vrátane série PRO a tiež niekoľko variantov zameraných na nízku spotrebu s označením GE. 

Najvýkonnejší z chystaných APU je Ryzen 7 PRO 4700G so spotrebou 65 wattov, taktom 3,6 Ghz a ôsmimi jadrami. Verzie s označením GE budú šetriť energiu s hodnotou TDP len 35 wattov.  Procesory prídu v 4,6 a 8-jadrových verziách. AMD Renoir procesory budú, už štandardne, podporovať 3200 Mhz operačné pamäte.

AMD APU procesory sú známe tým, že majú podporu integrovaného grafického jadra a nízky odber. Vďaka tomu majú dobré využitie najmä v low-budget herných zostavách či kancelárskych PC. Multi-threading a dobrý výkon umožní aj prípadný neskorší upgrade zostavy.

Procesormi naše okienko špekulácií ešte nekončí. Predstaviť sa nám majú aj nové grafické karty od AMD a NVIDIA. A tak sa stávajú odhady o príchode kariet v septembri veľmi pravdepodobnými.Tábor zelených podľa všetkého bude prezentovať novú architektúru Ampere, ale malo by ísť o pracovný rad grafických kariet, takže nie je úplne jasné, že sa dočkáme oznámenia RTX 3000, ale človek nikdy nevie. AMD má predstaviť  nové herné grafické karty, ale tu podrobnosti zatiaľ nepoznáme. No a posledná správa je, že do kotla má prihodiť aj Intel, ktorý sa tiež angažuje na poli grafických kariet. Intel prinesie novinky o pripravovaných GPU Xe. Informácie o oznámení grafických kariet zverejnila stránka Hotchips vo svojom programe. Presnejšie sa hovorí o 16. auguste 2020. 

Aký výkon podáva Vega 11 v "predchádzajúcej" generácii APU Ryzen 5 3400G? ↓

Zdroj: DSOG, Hotchips, Biostar, titulný obrázok

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk