Na nové Nvidia Ampere grafické karty budete skutočne potrebovať nový konektor

Na nové Nvidia Ampere grafické karty budete skutočne potrebovať nový konektor

 

A tým pádom aj nový zdroj.

Zaujímavé informácie sa nám v posledných dňoch množia o novej generácii Nvidia grafických kariet s označením Ampere. Čínsky web FCPowerUp totiž prišiel s informáciou, že najvýkonnejšie RTX3xxx budú potrebovať úplne nový, 12-pin konektor, ktorý momentálne v žiadnom počítačovom zdroji neexistuje. Je teda zrejmé, že keď plánujete investíciu do Ampere, tak novému zdroju sa asi nevyhnete.

Začalo sa teda skúmanie situácie a medzi bádateľov sa zapojil aj technologický web TechPowerUp. A zdroje tohto webu potvrdili pravdivosť informácie o existencii tohto konektora a aj faktu, že svoju premiéru si odbije na grafických kartách Nvidia Ampere. Tento konektor vytvorila priamo spoločnosť Nvidia a je reakciou na fakt, že grafické karty potrebujú často dva konektory. Zapojenie jedného je jednoduchšie ako narábanie s dvoma.

Tento nový konektor má 12V a šesť pinov uzemnenia. Na všetkých pripojeniach má kvalitnejšie kontakty, čo zabezpečuje, že toho zvládnu oveľa viac ako bežné 8-pin a 6-pin konektory. Výrobcovia zdrojov však môžu tento 12-pin konektor rozdeliť na 2x6-pin.

Nový 12-pin by mal byť schopný dodať až 600W a podľa informácií TechPowerUp nebude možné použiť dva štandardné 6-pin konektory zo súčasných zdrojov ako náhradu jedného 12-pinu. Nový zdroj teda bude potrebný, za predpokladu, že Nvidia skutočne vydá Ampere grafické karty s týmto konektorom.

Uvidíme, ako sa s touto situáciou vysporiadajú výrobcovia zdrojov a či nenájdu nejaký spôsob, ako zabezpečiť, aby Ampere grafické karty fungovali aj na súčasných zdrojoch. Kombinácia 6+6-pin alebo 8+4-pin podľa všetkého stačiť nebude.

Zdroj: TechPowerUp

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk