Seasonic potvrdil nový 12-pin konektor pre nové Nvidia Ampere grafické karty

Seasonic potvrdil nový 12-pin konektor pre nové Nvidia Ampere grafické karty

 

Zdá sa, že nové GPU budú dosť nenažrané.

Už nejakú chvíľu sa hovorilo o tom, že minimálne tie najvýkonnejšie Nvidia Ampere grafické karty budú používať úplne nový napájací konektor, ktorý zabezpečí, aby sa k týmto hladným a výkonným beštiám dostával dostatok „šťavy.“ A aj keď prvotné „dôkazy“ neboli až tak presvedčivé, tak tie ďalšie už hovoria jasnou rečou.

Na internet sa totiž dostali fotografie nového 12-pinového konektoru určeného pre nové Ampere grafické karty od spoločnosti Seasonic, ktorá okrem iného vyrába počítačové zdroje. Podľa dostupných informácií pochádza táto fotografia z prostredia recenzovania nových grafických kariet od Nvidie a objavila sa na čínskej stránke Bilibili. Seasonic odporúča, aby bol tento kábel používaný pri zdrojoch s výkonom 850W a vyššie.

Kábel ponúka na jednej strane práve tento nový, 12-pinový konektor a do zdroja sa zapája cez dve 8-pinové konektory, no zvláštne na celej situácii je, že tento prepojovací kábel si z každého 8-pinu berie iba šesť káblov. Konektor je však oveľa menší a dá sa predpokladať, že lepší manažment káblov bol jedným z dôvodov, ktorý viedol k jeho zvyku.

Seasonic existenciu konektora potvrdil, no prezradil taktiež, že ide o testovaciu vzorku. Faktom však je, že doma ho už majú mnohé redaktori a vyzerá to teda tak, že sa s touto „redukciou“ počíta aj po vydaní nových grafických kariet.

Andreas Schilling z webu HardwareLuxx vytvoril fotografiu v ktorej poukázal na hlavnú výhodu tohto nového konektora – jeho plocha je takmer rovnako veľká ako plocha jedného 8-pin konektora.

Loptička je na strane Nvidie, aby pri predstavení Ampere grafických kariet oficiálne odhalila tento nový konektor. Všetky náznaky však hovoria o tom, že je reálny a bude používaný minimálne pri niektorých RTX3xxx grafických kartách.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk