AMD sa postaví Nvidii a Intelu už v októbri: Čaká nás konkurent RTX 3000 kariet?

AMD sa postaví Nvidii a Intelu už v októbri: Čaká nás konkurent RTX 3000 kariet?

 

Čoho sa dočkáme?

AMD už niekoľkokrát potvrdilo, že v tomto roku sa dočkáme vydania aj nových Zen 3 procesorov a aj nových RDNA 2 grafických kariet, no zatiaľ sme sa stále nedočkali ich oficiálneho predstavenia. A čas sa kráti, pretože AMD sľúbilo, že konzoly nebudú prvé produkty s RDNA 2 čipmi na trhu, čo znamená, že minimálne nových grafických kariet by sme sa mali dočkať pred 10. novembrom (dátum vydania Xbox Series X a S).

Zdá sa, že mesiac október bude mesiacom AMD. Spoločnosť totiž naplánovala dve samostatné podujatia na ktorých nám predstavím Zen 3 architektúru v nových procesoroch a RDNA 2 architektúru v nových grafických kartách.

Prvé podujatie (o Zen 3) sa bude konať 8. októbra od 18:00 nášho času a druhé (o RDNA 2) sa bude konať 28. októbra od 18:00 nášho času.

V segmente procesorov Intel tak trochu zaspal dobu a umožnil AMD získať obrovský náskok, takže od Zen 3 nečakáme žiadnu revolúciu. Zlepšenie výkonu a efektivity a možno viac jadier. Vo všeobecnosti sa očakáva 10-15% zrýchlenie oproti Zen 2, čo by malo AMD pohodlne stačiť.

V segmente grafických kariet je však situácia o trochu iná. AMD zaostáva za Nvidiou, ktorá pred niekoľkými dňami predstavila svetu RTX 3000 grafické karty, ktoré doslova ničia konkurenciu svojim výkonom. RDNA 2 údajne nebude vedieť ponúknuť výkon, ktorý by konkuroval tomu najvýkonnejšiemu od Nvidie, no na druhej strane môže stále zaujať priaznivou cenou. RDNA 2 by mala byť navyše architektúrou, ktorá prinesie podporu ray tracingu do táboru červených.

Zdroj: AMD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk