Zo skladu MSI zmizli RTX 3090 karty v hodnote 300 tisíc dolárov

Zo skladu MSI zmizli RTX 3090 karty v hodnote 300 tisíc dolárov

 

To sme zvedaví, kde sa objavia.

Zdá sa, že skalperi si našli nové metódy zaobstarávania grafických kariet, ktoré následne predávajú na rôznych inzertných portáloch s masívnymi maržami. Načo totiž platiť za kartu, keď ju môžete získať zdarma, však.

To je samozrejme myslené ako vtip. Situácia, ktorá sa stala v Čínskej fabrike spoločnosti MSI totiž skôr pripomína veľkú lúpež na štýl Dannyho Jedenástky alebo GTA V. Zo skladu tohto výrobcu hardvéru totiž zmizlo 40 paliet grafických kariet RTX 3090, ktoré sú v súčasnosti vysoko nedostatkovým tovarom.

Celkovo teda zmizlo viac ako 200 grafických kariet v celkovej hodnote približne 336 500 dolárov. Spoločnosť MSI túto lúpež oficiálne potvrdila cez tlačovú správu. Podľa vyjadrenia spoločnosti to vyzerá tak, že ide o prácu ľudí zvnútra fabriky/skladu pretože celý proces výroby a skladovania grafických kariet je pod prísnym dohľadom kamier.

MSI tak už kontaktovala policajné zložky a ponúka odmenu 100 000 Yuanov (približne 12 600€) za poskytnutie informácií, ktoré privedú políciu a MSI k dolapeniu páchateľa. MSI taktiež ponúka milosť členom tejto skupiny zlodejov v prípade, že zradia svojich kolegov a udajú ich na polícii.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk