Nvidia prišla s razantným krokom na obmedzenie a zároveň podporu minerov

Nvidia prišla s razantným krokom na obmedzenie a zároveň podporu minerov

 

Špecializované grafiky...

Dostupnosť nových grafických kariet je obrovský problém. Na jednej strane tu je fakt, že celý priemysel s polovodičmi nestíha vyrábať dostatok čipov a na druhej strane je to obrovský dopyt po nových grafických kartách/procesoroch/konzolách. A aby toho nebolo málo, tak ešte tu máme aj veľký záujem zo strany minerov kryptomien, ktorí skupujú grafické karty vo veľkom.

A preto sa Nvidia rozhodla pre rázny krok. S vydaním RTX 3060, 25. februára totiž obmedzí tzv. Hash rate grafických kariet RTX o polovicu, čím sa stanú pre získavanie kryptomien prakticky nepoužiteľnými. Podľa Nvidie sú totiž tieto grafické karty určené primárne pre hráčov a preto by mali putovať práve k nim. Spoločnosť si od tohto kroku sľubuje zlepšenie dostupnosti svojich grafických kariet, nakoľko odpadne dosť podstatná časť dopytového trhu.

Tí, ktorí však holdujú získavaniu kryptomien však nemusia smútiť. Nvidia totiž uvádza na trh nové Nvidia CMP produkty, ktoré sú špeciálne optimalizované na získavanie kryptomien. CMP je skratka pre Cryptocurrency Mining Processor. Predávané budú cez partnerských výrobcov a určite s nimi nedosiahnete rovnaké výkonnostné výsledky pri hraní hier ako s RTX kartami. Každý segment tak dostal svoje vlastné karty a nemali by si ich navzájom „kradnúť.“

Nvidia predstavila štyri modely CMP grafických kariet:

  • 30HX s výkonom 26MH/s, 6GB VRAM a 1x8-pin napájaním
  • 40HX s výkonom 36MH/s, 8GB VRAM a 1x8-pin napájaním
  • 50HX s výkonom 45MH/s, 10GB VRAM a 2x8-pin napájaním
  • 90HX s výkonom 86MH/s , 10GB VRAM a 2x8-pin napájaním

Prvé dve budú vydané počas prvého štvrťroka 2021 a ďalšie dve v druhom štvrťroku 2021.

Zdroj: Nvidia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk