Nvidia: Dodávky grafických kariet budú obmedzené počas väčšiny roka 2022

Nvidia: Dodávky grafických kariet budú obmedzené počas väčšiny roka 2022

 

Prudký pokles cien teda nečakajme.

Vysoké ceny grafických kariet a ďalšieho hardvéru sú krutou realitou roka 2021. Poskladať si nový počítač nie je tak lacnou záležitosťou ako kedysi a primárne za to môže vysoký dopyt po novom hardvéri a nedostatok dostupného hardvéru na predaj.

Našťastie, už nie sme v tak extrémnej situácii ako niekoľko mesiacov dozadu. No tvrdiť, že situácia sa stabilizovala by bolo tiež predčasné. A podľa šéfa Nvidie takýto stav ešte chvíľu potrvá.

Jensen Huang totiž v rozhovore s investormi prezradil, že obmedzené dodávky grafických kariet očakáva Nvidia počas väčšiny roka 2022: „Ja osobne by som očakával obmedzenia dodávok kariet spôsobených prostredí a to počas väčšiny roka 2022. To je môj odhad v súčasnosti. Veľký dôvod je ten, že dopyt bol naozaj veľký. Ampere má tak za sebou neuveriteľný štart. Bola to najrýchlejšie predávaná architektúra v histórii našej spoločnosti. A to sme upgradovali iba 20% našej základne zákazníkov.“

Huang taktiež zľahčoval fakt, že jedným z dôvodov nedostatku grafických kariet bol veľký záujem o tento hardvér zo strany tých, ktorí ťažia kryptomeny. Podľa Nvidie bolo totiž až 80% predaných grafických kariet v období do 1. augusta v podobe LHR (Lite Hash Rate) modelov.  

Zdroj: Nvidia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk