Šéf Nvidia: Postupné znižovanie cien grafických kariet je minulosťou

Šéf Nvidia: Postupné znižovanie cien grafických kariet je minulosťou

 

Podľa Hunaga na to nie je priestor.

Nvidia predstavila svoju novú generáciu grafických kariet s architektúrou Ada Lovelace. A ceny RTX 4000 kariet naozaj nepatria medzi ľudové a špeciálne v Európe, kde najvyšší model atakuje hranicu 2000€. A aj napriek celkom sľubnému zvýšeniu výkonu sa to zdá celkom veľa.

Ak ste však dúfali v štandardné postupné znižovanie cien týchto kariet, tak vás Jensen Huang pravdepodobne sklame. Priznal to v Q&A, kde dostal otázku smerovanú práve na túto oblasť.

"Moorov zákon je mŕtvy. [...] Dvanásťpalcový wafer je dnes oveľa drahší. Myšlienka, že cena čipu bude klesať, je už minulosťou," povedal Huang. "Výkon Nvidia grafických kariet za 899 dolárov alebo 1 599 dolárov pred rokom, pred dvoma rokmi, v rovnakej cenovej kategórii, je náš výkon s Ada Lovelace monumentálne lepší. Masívne lepší."

A ak sa vám zdajú RTX 4000 pridrahé, tak aj tu má Huang riešenie: "RTX 3080 mala a stále má skvelú hodnotu a bude žiť aj naďalej." Mnohí analytici vyjadrili svoju teóriu týkajúcu sa cien novej generácie grafických kariet Nvidia. Spoločnosť má totiž po páde kryptotrhu na sklade obrovské množstvo kariet starej generácie, ktorých sa pochopiteľne potrebuje zbaviť. Preto je možné, že vyššou cenou RTX 4000 robia staršiu generáciu RTX 3000 viac atraktívnou.

Zdroj: DigitalTrends

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk