PREVIEW: ROG Flow X16 – NR2203R - Odrezky z dokonalosti?

PREVIEW: ROG Flow X16 – NR2203R - Odrezky z dokonalosti?

Efekt brúsenia diamantu pri hernej sekcii notebookov značky ASUS je z môjho pohľadu bežnou praxou. Rok čo rok sa tento taiwanský inovátor snaží využívať nahromadené skúsenosti a v súvislosti s uchom nastaveným k svojim stálym zákazníkom obrusuje vlastné zariadenia do dokonalejšej formy. Nie je to tak dávno, čo som vám v tejto súvislosti predstavil najvýkonnejší herný tablet súčasnosti (ROG Flow Z13) a už tu máme ďalšiu evolúciu v rámci prenosných herných mašiniek s obrovským výkonom. Do rúk sa mi na viac než mesiac dostala inžinierska verzia ROG Flow X16, ktorá svojou filozofiou nadväzuje práve na (niečo málo cez rok starý) model X13. Už vtedy išlo o kompaktný ultrabook s trinásťpalcovým panelom, do ktorého výrobca dokázal natlačiť toho času prémiové procesory od AMD a viac než dostačujúcu grafickú kartu značky Nvidia. Pointou spomínanej kompaktnosti sa však stal špeciálny konektor na prepojenie s externou GPU, vďaka čomu ste si mohli na cestách užívať tie najmodernejšie AAA videohry bez akýchkoľvek kompromisov. Dnes – zatiaľ čo mi po pravej ruke už sedí ostrá verzia X16 a ja sa teším, ako vám o jej výkone budem môcť povedať trocha viac – si spoločne prejdeme moje prvé dojmy z tohto laptopu. No a ako už asi tušíte, bude to rozprava zameraná výhradne na konštrukčné prednosti, resp. samotný dizajn. Nemajte preto strach, tieto odrezky z dokonalosti vám totiž nemajú ako ublížiť, skôr naopak.

 
PREVIEW: ROG Flow Z13 - Len malá ochutnávka, žiadne prejedanie prosím

PREVIEW: ROG Flow Z13 - Len malá ochutnávka, žiadne prejedanie prosím

Z nedávno skončenej akcie CES 2022 v meste hriechu Las Vegas nám cez neustále plodné manufaktúry hernej divízie spoločnosti ASUS doputoval do redakcie jeden exkluzívny kúsok hardvérovej pochúťky - ROG Flow Z13. Ide o nadviazanie na filozofiu kompaktného herného zariadenia ROG Flow X13 z minulého roka, vykazujúce jasné znaky evolúcie. V tomto prípade už môžeme definitívne opustiť priehradku s nápisom „herný laptop“, keďže ASUS sa rozhodol prísť s najvýkonnejším herným tabletom na svete. Jeho črevá sú schopné doslova roztancovať akúkoľvek modernú hru súčasnosti, no stále si zachovať náklonnosť k tradičnej forme hrania. Za predpokladu, že vám môj opis tejto chystanej novinky pripomína nejaký podivný guláš, rád vám celú vec upresním v nasledujúcom texte.

 
PREVIEW: ASUS StudioBook Pro 15 - Poriadne ostré virtuálne dláto

PREVIEW: ASUS StudioBook Pro 15 - Poriadne ostré virtuálne dláto

Tak ako murár potrebuje k výkonu svojej práce poznať dostatočne presný pomer surovín schopných zlúčením vytvoriť kvalitný betón (a prípadne inú spájaciu hmotu), tak aj napríklad taký architekt, vďaka ktorému má onen staviteľ presný plán pripravovaného domu, potrebuje v dnešnej dobe dokonalú vizualizáciu. Nie je to tak, že by pomocou obyčajného papiera a ceruzky nebol schopný nakresliť domček aj s hojdačkou a búdou pre psa – súčasné nároky na vykonávanie akéhokoľvek takto ladeného povolania (animátor, dizajnér, programátor) si predsa len vyžaduje o zopár metrov viac priestoru na tzv. výkonom podporenú improvizáciu. Umelecké diela dneška sa už dávno nerodia výhradne v mozoľovitých rukách sochárov zúrivo tesajúc do kameňa, a túto skutočnosť si dobre uvedomuje aj spoločnosť ASUS, ktorá ponúka svoj vlastný segment virtuálneho náradia pre umelcov z rôznych sfér. Ostatne, umenie dneška nemá žiadny problém podať si ruku so súčasnou technológiou.

 
Preview: ROG Zephyrus Duo 15 GX550 - Vlajková loď, ktorá ulahodí hráčom aj profesionálom

Preview: ROG Zephyrus Duo 15 GX550 - Vlajková loď, ktorá ulahodí hráčom aj profesionálom

Spoločnosti Asus, spolu s jej prémiovou značkou ROG, akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece s notebookovými novinkami. Od cenovo dostupnejších, no stále výkonných notebookov radu TUF FA506, cez herne zameraný Zephyrus G502 až po najnovšie prekvapenie, ktoré vlastne až tak prekvapivé nie je. Model menom ROG Zephyrus Duo 15 GX550 totiž bol, aspoň po stránke dizajnu a potenciálneho výkonu predstavený už nejakú dobu dozadu. K nám do redakcie teraz zavítal ostrý kúsok, z ktorého vám ešte pred jeho plnohodnotnou recenziou prinášame aspoň malú upútavku, ktorá snáď navnadí na to, čo táto pomyselná vlajková loď značky ROG prináša.

 
PREVIEW: Asus TUF A15 FA506 - Dostupný herný notebook poistený do budúcnosti

PREVIEW: Asus TUF A15 FA506 - Dostupný herný notebook poistený do budúcnosti

Ďalší mesiac, ďalšia novinka od spoločnosti Asus, na ktorú sme mali možnosť sa pozrieť pred uvedením na slovenský trh. Tentokrát ide o notebook z cenovo dostupnejšej, no stále výkonom prekvapivo silného radu TUF. Novinka s menom TUF A15 FA506 sľubuje priniesť nielen väčšinu vychytávok, na ktoré si už aj náročnejší hráči mali možnosť zvyknúť, ale aj úplné novinky po stránke hardvéru. Pritom bude v obchodoch dostupný za oveľa nižšiu cenu, ako podaktoré prémiovejšie kúsky.

 
PREVIEW: ROG Zephyrus G14 – Moderný herný svet už unesiete v jednej ruke

PREVIEW: ROG Zephyrus G14 – Moderný herný svet už unesiete v jednej ruke

Je to paradox, ako sa rôzne svetové špičky v oblasti vývoja hardvéru, zvlášť toho herného a zároveň prenosného v jednom balíčku, snažia navzájom prekonať pomocou odlišnej stratégie. Keď to teraz vezmem z vlastných skúseností ako recenzenta, ktorému už za ten dlhý čas kuriéri na stôl položili poriadne pestrú paletu produktov, tak zdanlivo identické výrobky sú vo svojom jadre vlastne nesmierne odlišné. Nerozprávame sa tu teraz priamo o technických špecifikáciách a vnútornostiach ako takých, tam sa vďaka papierovej šablónke s výpisom cenových relácií dokáže zorientovať aj bežný laik, ale skôr o filozofii samotného výrobku a s ňou spojenej marketingovej stratégii. Môžete ostatne postaviť ten najvýkonnejší herný notebook na svete, ale vo finále si ho nikto nekúpi, pretože nebude užívateľsky kompaktný, natoľko atraktívny, aby oslovil dostatok zákazníkov a vplyvom zle riešeného chladenia pôjde vlastne o ekvivalent menšieho akcelerátora domáceho požiaru. Trafiť sa do najväčšieho počtu platiacich hráčov chce prosto um a často aj poriadnu dávku riskovania.

 
PlayStation VR – Preview

PlayStation VR – Preview

Rok 2016 je jednoznačne rokom virtuálnej reality. A je úplne jedno, ako toto odvetvie skončí. Či sa rozbehne a bude vo veľkom zarábať, alebo upadne ako 3D televízory. V oboch prípadoch sa budeme dívať na toto obdobie ako na rok, kedy to všetko začalo, kedy sa na trh dostal OculusRift, HTC Vive aj PlayStation VR.

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk