RECENZIA: TP-Link Archer AX10 - Next-gen router

RECENZIA: TP-Link Archer AX10 - Next-gen router

Máme tu pre vás novinku v oblasti sieťových zariadení, kde sa firma tp-link nechce rozhodne nechať zahanbiť konkurenciou, a tak, hlavne v zmysle podpory štandardu 802.11ax (rozhranie Wi-Fi 6), prináša na trh cenovo dostupný router novej generácie. Je to paradox. V čase, keď sa aj náš magazín plní článkami okolo regulárneho príchodu herných next-gen konzol, sa teraz spoločne povenujeme podobnej výmene stráží, ale tentokrát pôjde o tú často preklínanú krabičku s anténami, čo tak s obľubou skrývame kade tade po dome. Aj keď všetky tie novinky z kategórie routerov a už spomenutých štandardov môžu bežného konzumenta tak trocha miasť, cieľom predajcov je zasa len posunúť prenosovú rýchlosť na vyššiu úroveň a rovnako tak zabezpečiť dostatočnú stabilitu a bezpečnosť pre bezdrôtové prepojenie. Nie, od nástupu Wi-Fi 6 nemusíte automaticky očakávať nejakú „cyber sodomiu“, ktorou skolíte kŕdeľ kačíc na dva kilometre. Podstatou zmenou, okrem už proklamovanej rýchlosti a stability, je snaha o zníženie preťaženia siete, a tak pochopiteľne aj lepšej užívateľskej komfortnosti. V nasledujúcom texte sa tak spoločne zameriame práve na kvalitu produktu AX10, ktorý okrem svojich schopností môže zaujať aj výslednou cenovkou.

 
RECENZIA: MSI MAG B460 Tomahawk - Lepšia ako lacné Z490 dosky

RECENZIA: MSI MAG B460 Tomahawk - Lepšia ako lacné Z490 dosky

Síce to tak môže často vyzerať a tiež som dlho trpel takým dojmom, no pravdou je, že väčšina hráčov nie je zaťažená na extrémny výkon. Väčšina herných nadšencov nie je ochotná stráviť hodiny skúšaním rôznych časovaní na RAMkách a znižovaní voltáže na CPU pre lepšie teploty. A definitívne je skôr pravidlom, že máloktorý hráč disponuje bezodnou peňaženkou, ktorá by mu povoľovala nakupovať tie najdrahšie a najvýkonnejšie komponenty. To je ale všetko úplne v poriadku, pretože obstojné komponenty a takmer celú zábavu, sa dá užiť aj s oveľa menším rozpočtom. Toho dôkazom sú aj dosky s chipsetom Intel B460 a jej prvý zástupca, ktorý sa dostavil ku nám do redakcie, MSI MAG B460 Tomahawk.

 
RECENZIA: ROG Zephyrus Duo 15 (GX550) - Zaujímavý z každého uhla

RECENZIA: ROG Zephyrus Duo 15 (GX550) - Zaujímavý z každého uhla

Notebooky sa od svojich počiatkov, keď išlo o krabice veľké asi ako dnešné desktopy, príliš nezmenili. Váhou, rozmermi a výkonnosťou samozrejme áno, ale forma zostala aj po desiatkach rokoch takmer totožná. Dve časti, z ktorých spodná väčšinou obsahuje všetky komponenty a klávesnicu, zatiaľ čo v odklápateľnej vrchnej časti býva monitor. Preto je vždy skvelé vidieť, keď sa spoločnosti snažia priniesť ak už nie revolúciu, tak aspoň evolúciu tejto formy. Každých pár rokov príde niektorý z výrobcov so šialeným nápadom, ktorý vyzerá ako tak použiteľne, no väčšinou sa neudrží viac ako jednu, či dve generácie. Republic Of Gamers, viac známi ako ROG však prišli s riešením, ktoré má podľa nás veľkú šancu objaviť sa o pár rokov aj v bežnejších notebookoch. Preview tohoto zariadenia s menom ROG Zephyrus Duo 15 (GX550), ste si mohli prečítať už viac ako mesiac dozadu. Teraz však konečne prinášame plnohodnotnú recenziu so všetkými parametrami, pocitmi z používania a testami.

 
RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

Spoločnosť Natec sa už dlhšie zaoberá výrobou všelijakých počítačových periférií a doplnkov, v čom sú celkom úspešní. Najviac sa asi zaoberajú myšami a klávesnicami. Ich produkty bývajú vcelku kvalitné a sú prevažne low-budget, čiže si ich môže dovoliť ktokoľvek. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich novú bezdrôtovú kancelársku myš Falcon, ktorá zapadá do strednej cenovej kategórie a mala by ponúkať niečo viac, ako bežné, lacné myšky.

 
RECENZIA: MSI MAG Z490 Tomahawk - Výkonný základ pre šetrnejších nadšencov

RECENZIA: MSI MAG Z490 Tomahawk - Výkonný základ pre šetrnejších nadšencov

Spoločnosť Intel vydala novú generáciu desktopových procesorov desiatej generácie a hoci ide stále o kremík na 14 nm architektúre, jeho zvýšené výkony a podpora nových technológií vyústila aj do nového socketu s označením LGA1200. To, samozrejme, znamená aj nutnosť nových matičných dosiek, ktorých sa nám v redakcii zopár zbehlo. Prvou, na ktorú sme sa pozreli, je model z radu Tomahawk s čipsetom Z490 od spoločnosti MSI. Skúsenejší skladatelia počítačov už možno podľa mena Tomahawk budú tušiť, že ide o dosku z radu, ktorý sa snaží ponúknuť všetko potrebné tomu najširšiemu spektru hráčov. Mala by zvládnuť obstojne obslúžiť aj tie najvýkonnejšie procesory a pritom sa pri jej kúpe netreba obávať bankrotu. Ako sa nám MSI MAG Z490 Tomahawk páčila a ako obstála v testovaní? To si, samozrejme, prečítate v recenzii nižšie.

 
RECENZIA: Lamax S9 Dual - Keď vaše auto potrebuje prednú aj zadnú kameru

RECENZIA: Lamax S9 Dual - Keď vaše auto potrebuje prednú aj zadnú kameru

Neraz sa stáva, že pri cestovaní autom zachytí kamera v aute dôležitú situáciu. Havária, ktorá nemusí byť spôsobená vaším pričinením, „ťukanec“ na parkovisku a následný útek páchateľa, či jednoducho si chcete pomôcť pri parkovaní. Množstvo áut už parkovaciu kameru má od výroby, čo však v prípade, že máte staršie auto, alebo ste si za túto vymoženosť nepriplatili? Vtedy prichádza na rad kúpa parkovacej kamery. A jednou takou je aj Lamax S9 Dual.
Aj predná, aj zadná kamera – to sa len tak nevidí!

 
RECENZIA: ASUS ZenBook 14 (UX425J) - Tenký až hriech

RECENZIA: ASUS ZenBook 14 (UX425J) - Tenký až hriech

Časom, kedy sa firmy po celom svete snažili zmenšiť mobilný telefón na veľkosť mexickej fazule, už dávno odzvonilo a trend stenčovania a minimalizovania veľkosti elektroniky preto musel prejsť do nového segmentu. V prípade prenosných počítačov to však pochopiteľne nemôže vrcholiť u nejakej bizarne miniatúrnej skladačky, keďže v tomto prípade je viac než v nejakom telefóne nutné zachovať užívateľský komfort a ideálny prístup k väčšine funkcií klasického notebooku. Existuje ale jedna špecifická kategória ultrabookov, kde prevláda symbióza kompaktnosti a užívateľského luxusu. U značky ASUS to je suverénne ich rad ZenBook, ktorý prichádza aktuálne na scénu ako istý zdroj proporčných rekordov. Nám sa do redakcie ušla štrnásťpalcová verzia tohto krásavca určeného nielen pre biznis na cestách a nebyť jeho papierového prebalu, kuriér by nám ho mohol pokojne popodstrčiť pod dverami, tak tenký prístroj to totižto je. Ešte než sa spoločne, samozrejme aj po vašom boku, pustíme do hodnotenia, musím sa vám trocha zdôveriť. Pre značku ZenBook mám istú slabosť, keďže sám, a to platí nielen pre osobné potreby, ale aj pre tie pracovné, už roky využívam jeho predchádzajúcu verziu a som maximálne spokojný.

 
RECENZIA: Trust GXT 1125 QUNO Cooling Stand - Výborný pomocník nielen v dobe home office

RECENZIA: Trust GXT 1125 QUNO Cooling Stand - Výborný pomocník nielen v dobe home office

Pred pár mesiacmi, keď sa v mojej práci rozhodlo, že dlhší čas budeme pracovať z domu, som stál pred veľkou dilemou. Ako si zariadiť svoju dočasnú domácu kanceláriu a čo všetko k tomu potrebujem. Začínal som vo svojom hernom kútiku, z ktorého som sa pomerne rýchlo presunul do inej izby. Veď pre dobrú prácu potrebujem pokoj, ale najmä efektívne pracovné prostredie. Zapojil som teda notebook do externého monitoru a notebook som si ťarbavo položil na parapet okna, ktorý sa dotýka stola. Dôvod bol prostý – chcel som, aby sa dobre vetral. No niečo mi chýbalo. A práve to bola dostatočne kvalitná podložka pod notebook.

 
RECENZIA: Sound Blaster X3 - Na zvuku záleží

RECENZIA: Sound Blaster X3 - Na zvuku záleží

Pojem externá zvuková karta môže byť pre vás aj dnes veľkou neznámou, každopádne, neexistuje fundovanejšia spoločnosť než práve Creative Technology so sídlom v Singapure, ktorá by vás aktuálne mohla do celej veci viac než len povrchne zasvätiť. Ostatne, práve táto značka je na scéne virtuálneho zvuku od počiatkov masovej výroby stolných počítačov a existuje teda už 38 rokov. Od čias ich prvej 8 bit karty (tá bola, zhodou okolností, aj vôbec prvou zvukovou kartou použitou v PC) pretieklo našimi zvukovodmi nemálo tónov a desiatky rokov ich poctivej práce dnes asi najlepšie zastrešuje notoricky známe logo Sound Blaster. Pod týmto pojmom si môžete predstaviť celú rodinu zvukových kariet rôzneho druhu a zamerania, z čoho jedna z tých najnovších spadá pod už spomenutý externý hardvér. Sound Blaster X3 však nie je len tak obyčajnou „zvukovkou“, o čom sa vás pokúsim presvedčiť v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

Spoločnosť Acer patrí medzi popredných výrobcov elektroniky na svete. Excelujú aj vo výrobe notebookov, či už kancelárskych, herných, alebo profesionálnych. Pri nich sa vždy snaží dosiahnuť čo najvyšší výkon pri čo najnižšej cene. V tejto recenzii sa pozrieme na kúsok s názvom Swift 3, ktorý vyniká malými rozmermi a jednoduchou prenosnosťou.

 
RECENZIA: Trust Urban EXPO10 - Kolíska, z ktorej svoj telefón vyberiete vždy dobitý

RECENZIA: Trust Urban EXPO10 - Kolíska, z ktorej svoj telefón vyberiete vždy dobitý

V modernej dobe, keď je bezdrôtové nabíjanie Qi v prémiových produktoch už takmer štandardom, prináša spoločnosť Trust na trh svoju nabíjačku EXPO10. Novinka podporuje Qi verziu 1.2.4, čiže rýchle bezdrôtové dobíjanie telefónov, a to s výkonom do 10W. Tento nabíjací stojan zavítal do našej redakcie a my sme našim telefónom dopriali, nech si v ňom trocha oddýchnu a dobijú baterky.

 
RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

Headset je problémom takmer každého z nás. Tie lacnejšie nemusia byť kvalitné a tie drahšie... tiež nie. Nájsť si dobrý headset a byť s ním spokojný či už pri používaní na konzolách, alebo PC – to chce dobrú dávku šťastia aj prieskumu. A ako je to s GXT 488 Forze-B, novým kúskom od spoločnosti Trust?

 
RECENZIA: Lenovo X1 Extreme Gen 2 - Skvelý a moderný notebook pre náročných

RECENZIA: Lenovo X1 Extreme Gen 2 - Skvelý a moderný notebook pre náročných

Lenovo za čas svojho pôsobenia vyrobilo už obrovské množstvo notebookov, z ktorých väčšina bola dosť populárna, a vybudovali si tak meno ako jedni z najväčších výrobcov prenosných počítačov na svete. Vyrábajú modely všetkých cenových kategórií, od niekoľkých stoviek do niekoľkých tisícok eur a väčšina z nich dosahuje vysokú predajnosť. V dnešnej recenzii sa detailnejšie pozrieme na jeden z ich počinov vyššej triedy. Reč je o zariadení z radu ThinkPad, konkrétne o X1 Extreme generácie 2.

 
RECENZIA: Lamax Base1 - Heuristika dostupnosti

RECENZIA: Lamax Base1 - Heuristika dostupnosti

Vyššie spomenutý psychologický jav, keď sa zákazník pri kúpe rozhoduje na základe informácií, ktoré mu v hlave vyskočia ako prvé, je v prípade PR okolo predaja spotrebného tovaru v súčasnosti alfou a omegou. Obrovské korporácie si vďaka nemu skladajú marketing napojený na neurónové väzby s vašou mysľou, a tak reklamy všeobecne vyzerajú účelovo bizarne alebo jednoducho. Kategória spotrebnej elektroniky spojenej s rôzne cieleným náradím je však v zmysle lákania na jeho kúpu stále v poctivej symbióze s recenziami, a tak verím, že ak ste zablúdili práve do tohto textu, tak hľadáte cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá s kvalitnou reprodukciou zvuku a poriadne šťavnatými basmi.

 
RECENZIA: Lamax Sentinel2 - Spoločník na každú párty

RECENZIA: Lamax Sentinel2 - Spoločník na každú párty

S príchodom leta sa začínajú oslavy, párty, festivaly a telocvične sa napĺňajú ľuďmi, ktorí chcú nabrať formu. S hudbou ide všetko lepšie a taký bezdrôtový reproduktor nájde nejedno využitie. Konkrétne máme na mysli reproduktor Lamax Sentinel2, ktorý je novým bratom pôvodného modelu SE-1, oproti ktorému sa okrem tvaru zmenilo snáď úplne všetko. Poďme však od začiatku.

 
RECENZIA: MSI MAG Core Liquid 240R/360R - Vydarený vstup na nový trh s jedným „ale“

RECENZIA: MSI MAG Core Liquid 240R/360R - Vydarený vstup na nový trh s jedným „ale“

Nestáva sa tak často, že by ustálený výrobca počítačov a počítačových komponentov vstupoval do nového segmentu. Keď sa to však už udeje, na mieste sú väčšinou veľké očakávania. Renomovaná značka, ktorá už má vybudovanú určitú základňu fanúšikov a lojálnych zákazníkov, si nemôže dovoliť vydať produkt, ktorý by ich sklamal. Preto sme v redakcii prijali správy o nových AIO vodných chladičoch od spoločnosti MSI ostražito, no s opatrným nadšením. V dvoch balíkoch k nám na testovanie dorazil pár chladičov, ktoré voňali novotou nielen vďaka ich doposiaľ neotvorenému plastovému baleniu, ale aj vďaka tomu, že ide o prvotinu, čo sa AIO chladičov a značky MSI týka.

 
RECENZIA: Gigabyte G32QC - Cenovo dostupný a pritom parametrami zaujímavý

RECENZIA: Gigabyte G32QC - Cenovo dostupný a pritom parametrami zaujímavý

Monitorov od spoločnosti Gigabyte, respektíve prémiového brandu Aorus, sa u nás v redakcii vystriedalo už vcelku dosť a doposiaľ sme si ich nadmieru pochvaľovali, aj napriek prémiovejšej cene zameranej na naozaj náročných hráčov. To, že Gigabyte najprv uviedol drahšie monitory pod značkou Aorus, však nebolo na škodu, nakoľko po odskúšaní trhu a dopytu si v spoločnosti očividne povedali, že je čas ponúknuť Aorus monitormi overené vychytávky aj pod Gigabyte menom, len s prijateľnejšou cenou. A presne preto ku nám zavítal nový kúsok – Gigabyte G32QC.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk