Creative MUVO 2/MUVO 2 C - Recenzia

Creative MUVO 2/MUVO 2 C - Recenzia

 

Nová dvojica mid-end prenosných bluetooth reproduktorov prináša okrem atraktívneho moderného dizajnu aj kvalitné audio a v spojení s druhým reproduktorom vytvárajú stereo zvuk, ktorý poteší nejedného nadšenca hudby na cestách, na chate, no pokojne aj v pokoji domova.

Prvé dojmy

Reproduktory pôsobia elegantne, no zároveň robustne. To zapríčiňujú gumené časti a kovová mriežka. Všetky komponenty majú svoju úlohu, tlačidlá sú dokonca viacúčelové. Reproduktor prichádza v štyroch farebných vyhotoveniach: čiernej, červenej, šedej a modrej. V menšom variante je miesto šedej farby zelená.

Konštrukcia a dizajn

Telo reproduktorov je vyrobené z tvrdého plastu s prednou kovovou mriežkou, gumenou krytkou konektorov a pogumovanými tlačidlami. Táto kombinácia spolu s certifikátom IP66 zaručujú, že sa do zariadenia nedostane žiaden prach a taktiež vydrží ošpliechanie vodou či ľahký dážď, no ponorenie do bazénu by však prežiť nemuselo.

Na vrchnom paneli sa nachádza šesť tlačidiel, z ktorých sú štyri multifunkčné. Nechýba ovládanie hlasitosti či prepínanie pesničiek, no taktiež sú tu dve tlačidlá na spárovanie s druhým reproduktorom. Na menšom reproduktore chýba tlačidlo pre pozastavenie prehrávania. Na bočnej strane sa nachádza pútko pre pripevnenie pásu na zavesenie, a keďže je vsadené priamo do konštrukcie, vôbec nevyčnieva a nekazí tak celkový dojem.

Okrem iného sa tu nachádza aj mikrofón, s ktorého pomocou je možné použiť reproduktor ako predĺžený telefón a dve diódy, ktoré indikujú napájanie a stav spárovania. Pod zadnou gumenou krytkou sa nachádzajú rôzne porty.

Zvuk

Zvuk je čistý a zreteľný, s kvalitnými basami, čo zaručujú dva reproduktory a špeciálne tvarovaný subwoofer, ktorý má tvar elipsy. Reproduktory tak majú menšie rozmery, čo sa však žiadnym spôsobom neprejavuje na výkone. Veľkou prednosťou je možnosť spárovania reproduktora s druhým modelom, čo prináša zaplnenie celej miestnosti zvukom.

Pri menšej variante sa vpredu nachádza iba jeden menič, no subwoofer je šikovne umiestnený zo zadnej strany, a tak ani pri menších rozmeroch neprichádzame o dedikované basy.

Spárovanie prebieha jednoducho a behom dvadsiatich sekúnd máte reproduktory spárované. Po spárovaní sa z jedného reproduktora stáva veliaci, takže ovláda oba súčasne. Oba reproduktory sú navzájom pripojené dovtedy, kým sa oba nevypnú, alebo pokiaľ sú v dosahu. Občasným zaseknutím hudby sa synchronizujú, ak vyjdú zo súhry. Tento jav však nastáva len vtedy, pokiaľ niečo ruší signál, napríklad veľká vzdialenosť či nejaká prekážka.

Keďže sa s reproduktorom dá aj telefonovať, tak sme to vyskúšali. Kvalita zvuku bola viac ako uspokojujúca. Pri telefonovaní sa ale od seba reproduktory odpájajú a funguje iba veliaci reproduktor, čo je z dôvodu rušenia sa a echa pochopiteľné.

Batéria

Kapacita batérie je 2200mAh a podľa výrobcu by mala reproduktory udržať pri živote 10 hodín (samozrejme, záleží na spôsobe používania a okolitých podmienkach). Nám sa z nej podarilo vyžmýkať skoro 12 hodín nepretržitého hrania. Hlasitosť bola nastavená na približne 50%. Čo poteší nejedného nedočkavca, je, že do plného stavu sa nám ju podarilo dobiť za necelé 3 hodiny, takisto je možné reproduktory používať počas toho ako sa nabíjajú.

Pri menšej verzii má batéria kapacitu 650mAh, no aj napriek tomu dokáže reproduktor fungovať podľa výrobcu šesť hodín a nám sa v teste podarilo pri plnom výkone dosiahnuť päť a pol hodiny, čo je veľmi slušné.

Konektivita a funkcionalita

K reproduktoru sa dá pripojiť celkovo tromi spôsobmi (Bluetooth, 3,5mm jack, microUSB). Ďalej ponúka zabudovaný mp3 prehrávač schopný prehrať súbory s bezstratovou kvalitou audia (FLAC a WAV) a takisto aj MP3 či WMA. Podporuje kartu až do 128GB, takže si so sebou môžete vziať naozaj kopec muziky. IP66 ochrana funguje správne, iba pokiaľ je využívané prehrávanie cez Bluetooth alebo pamäťovú kartu, pretože iba vtedy môže byť naplno zavretá zadná gumená krytka.

Ak je reproduktor vypnutý, je možné ho po pripojení k PC využívať ako čítačku microSD kariet, takže je možné bez problémov prenášať hudbu, fotky či iné súbory medzi počítačom a kartou. Zaujímavou funkciou je možnosť zistiť stav batérie po stlačení tlačidla podľa blikania diód.

Naše hodnotenie

Po zvukovej stránke sa reproduktorom nedá nič vytknúť. Hlavnou prednosťou je možnosť spárovať 2 reproduktory do stereo konfigurácie. A aj keď sa tým cena zdvojnásobí, stále je oproti konkurencii prijateľná. Pri rozmeroch 19×6×4cm a hmotnosti 350 gramov sa zmestí do každého batohu a nie sú náročné na prenos. Odolnosť voči vode a prachu, rôznorodá konektivita a vlastný mp3 prehrávač so schopnosťou prehrávať bezstratové audio súbory z týchto reproduktorov robia parádneho spoločníka pre každého nadšenca hudby.

Klady

 • stereo podpora
 • ovládací panel
 • kvalita audia
 • výdrž batérie
 • možnosti pripojenia
 • vlastný mp3 prehrávač

Zápory

 • občasné preskakovanie audia kvôli synchronizácii
 • cena pre plné využitie možností

Informácie o produkte

Creative MUVO 2/MUVO 2 C 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 190/70 mm
 • Výška: 60/90 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 40/40 mm
 • Hmotnosť: 350/165 g
 • Farba: čierna, červená, šedá, modrá, zelená (u menšej verzie)
 • Orientačná cena: 60/30 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: http://cs.creative.com/

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk