RECENZIA: MSI Immerse GH61 + MSI Immerse HS01 Combo - Správna dvojka pre každý herný brloh

RECENZIA: MSI Immerse GH61 + MSI Immerse HS01 Combo - Správna dvojka pre každý herný brloh

 

Kvalitné herné slúchadlá tvoria spolu so zaujímavým stojanom priam ideálnu kombináciu pre každého, kto ešte stále zháňa headset k svojej PC zostave.

Firma Sony začala v roku 1985 s výraznejším znižovaním stavov a s odstupom času by sme im za to asi mali poďakovať. Rok na to totiž partia „odpadlíkov“ založila vlastnú firmu s názvom Micro-Star International, ktorú väčšinou poznáme práve pod skratku MSI. Spoločnosť si za vyše tri dekády vybudovala stabilné miesto na trhu a pravidelne prináša hráčom tie najlepšie herné produkty. Medzi širokú škálu produktov patria aj headsety a jeden z nich, spolu s naozaj zaujímavým stojanom sa nám objavil v redakcii.

Pozitívne prekvapenia na nás čakali už pri odbaľovaní produktu. Obsah balenia totiž disponuje kvalitným a pevným puzdrom, v ktorom nájdeme samotné slúchadlá, USB redukciu ale aj ďalšiu sadu vymeniteľných náušníkov, tentokrát ale látkových, nie koženkových. Spomínaná USB redukcia ponúka hráčom možnosť ovládať hlasitosť či zapínať/vypínať priestorový 7.1 zvuk a mikrofón.

Samotné zariadenie MSI Immerse GH61 sú uzavreté slúchadlá s rozmermi 210 × 185 × 100 mm a hmotnosťou 300 g. Základný kábel s jack konektorom na konci meria 1 m, po napojení USB redukcie sa kábel predĺži o 1,2 m. Robustná konštrukcia v sebe ukrýva 40 mm menič od firmy ONKYO, ktorý využíva neodymový magnet. Špičkovú kvalitu zvuku zabezpečuje zabudovaný zosilňovač s DAC od ESS Technology – ESS Sabre. Aby toho nebolo málo, slúchadlá sú kompatibilné s programom od Nahimic, ktorý dokáže povýšiť zážitok z hrania ešte o úroveň vyššie. Žiadnym herným slúchadlám nesmie chýbať ani mikrofón. Inžinieri z MSI to vyriešili veľmi šikovne, pretože mikrofón sa manuálne vysúva z konštrukcie slúchadiel a vôbec tak nezavadzia, ak ho práve hráč nepoužíva.

Všetky tieto marketingové reči z predchádzajúceho odstavca sa nakoniec naozaj osvedčili aj v praxi. Slúchadlá sedia na hlave dobre a hrajú výborne. Priestorový 7.1 zvuk sa dokonale dokáže prispôsobiť každému hernému žánru a hlavne v prípade FPS posúva hráča do nepatrnej výhody, keďže do detailov počuje každý jeden krok. Ostatné žánre ale nijako nezaostávali a napríklad pri hrách s otvoreným svetom si hráči určite vychutnajú tie malé detaily, ako hluk davu, šum mora či okolitú faunu. Hudobne nás slúchadlá na prvý pokus až tak neohúrili ale správnymi zmenami v programe Nahimic sme nakoniec dosiahli požadovanú kvalitu. Predsa len sú slúchadlá primárne určené a zároveň aj nastavené na hranie. Menej náročným poslucháčom ale pravdepodobne postačí aj „default“, tí náročnejší sa budú musieť vyhrať s nastavením a EQ.

Dokonalým spoločníkom, samozrejme okrem samotného hráča, je pre slúchadlá práve stojan s označením Immerse HS01. Predáva sa v dvoch baleniach, buď ako samostatný produkt alebo v tzv. „combo“ edícii spolu s Qi nabíjačkou. Stojan má kvalitné hliníkové spracovanie a jeho príjemný dizajn zabezpečuje, že nebude kaziť celkový dojem žiadneho herného brlohu. Samotná Qi nabíjačka nie je pevnou súčasťou stojana a teda je možné ju umiestniť kamkoľvek, kde to komu vyhovuje. Príjemným bonusom nabíjačky je RGB panel, ktorý mení farbu podľa toho, či je nabíjačka v pohotovostnom režime, práve nabíja, alebo zaznamenala nejakú chybu.

Naše hodnotenie

Slúchadlá za svoju na prvý pohľad vysokú cenu ponúkajú adekvátnu kvalitu. Skvelé spracovanie, špičkové technológie a fantastický priestorový zvuk robia z tohto produktu skvelú voľbu pre každého hráča. Menej náročným poslucháčom navyše úplne postačia aj na hudbu. Stojan predstavuje už len príjemný bonus pre každého, kto chce mať svoje slúchadla bezpečne odložené.

Klady

  • špičkový zvuk
  • kvalitné spracovanie
  • použité technológie

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

MSI Immerse GH61 + MSI Immerse HS01 Combo

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: headset - 95 € , stojan - 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk