RECENZIA: Genesis Lith 400 RGB - Skvelá nízkoprofilová klávesnica

RECENZIA: Genesis Lith 400 RGB - Skvelá nízkoprofilová klávesnica

 

Keď sa povie slovné spojenie nízkoprofilové klávesy, väčšina z vás si asi predstaví klávesnicu notebooku, no málokoho napadne externá klávesnica a ešte aj v hernom prevedení. Takéto niečo nie až tak dávno vytvorila spoločnosť Genesis a pridelila tomu označenie Lith 400 RGB. Už z názvu je teda zrejmé, že ide o podsvietenú klávesnicu. A práve tomuto modelu sa pozrieme na zúbok v tejto recenzii.

BALENIE A PRVÝ DOJEM

V balení ma nič veľmi neprekvapilo. Produkt dorazil v štandardnej červenej škatuli, kde sa okrem neho nachádzala aj používateľská príručka a nálepka s logom firmy. Po vonkajších stranách nájdete stručný popis produktu a jeho obrázok zároveň s názvom spoločnosti a modelovým radom výrobku.

Priznám sa, že z produktu som mal obavy. Absolútne som si nebol istý, ako sa mi bude pracovať na nízkoprofilovej klávesnici, či bude dostatočne komfortná na používanie, či nebudú klávesy príliš mäkké alebo proste zlé. O tom však poviem trochu neskôr.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Lith 400 RGB je podľa môjho názoru naozaj kvalitne spracovaná klávesnica, ktorá vo mne vyvolávala pocit prémiovosti pri každom dotyku. Spoločnosť pri výrobe využila hlavne ABS plast a kov, pričom povrch je celý z matného plastu, ktorý vyzerá naozaj pekne. Trochu ma zamrzelo, že vrchná strana je ľahko ohýbateľná pri silnejšom stlačení klávesov, ale pokiaľ pri hrách často nemávate nervy, nebude to problém.

Z hľadiska dizajnu ide o veľmi podarený kúsok, ktorý stavil na vkusné podsvietenie po bokoch a jednoduché prevedenie v hornej časti, kde nájdeme pekne spracované klávesy a vbudovaný držiak na mobil.

POUŽÍVANIE

Už po prvých minútach používania periférie s nízkym profilom som ostal mierne prekvapený a potešený. To, čo som si najprv predstavoval, teda nepríjemné používanie a pocit, akoby som používal notebook, prípadne iné veci, ktoré mi pred zapojením behali po mysli, hneď odišli a nastúpil celkom príjemný pocit z používania. Dokonca si dovolím tvrdiť, že občas mi takýto typ kláves vyhovoval ešte viac ako ten „normálny“, a to hlavne vďaka tomu, že ich aktivačný bod je oveľa bližšie pri vrchu jednotlivých tlačidiel a potrebná sila na stlačenie je takmer dokonale vyvážená.

Poriadne užitočným sa taktiež stal USB port a dvojica 3,5mm jackov na zadnej strane klávesnice, ktoré vám umožnia zapojiť si napr. slúchadlá a myš priamo do nej bez akejkoľvek výraznej straty kvality zvuku alebo zvýšenia odozvy myši. Držiak na mobil bol podľa mňa zo strany Genesis celkom zbytočným ťahom. Povedal by som, že tým neočarili, ale ani nikoho neurazili.

Naše hodnotenie

Klávesnica Lith 400 RGB od spoločnosti Genesis je podľa mňa ďalším veľmi vydareným kúskom, ktorý by som nazval „kvalitným hardvérom“. Tento produkt vyniká komfortom pri používaní, kvalitou spracovania a taktiež celkovou funkciou. Za cenu približne 37 eur si môžete dopriať niečo iné ako stereotypné vysokoprofilové klávesnice od spoločnosti, ktorá sa naozaj snaží vyrábať čo najkvalitnejšie produkty za čo najprijateľnejšie ceny. Jedným slovom spokojnosť.

Klady

 • kvalita spracovania tela
 • komfort
 • nízky profil klávesov
 • dizajn

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Genesis Lith 400 RGB

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 465 mm
 • Výška: 195 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 25 mm
 • Hmotnosť: 845 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 37 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk