RECENZIA: Genesis Argon 600 - Dobrá voľba ku konzolám

RECENZIA: Genesis Argon 600 - Dobrá voľba ku konzolám

 

Spoločnosť Genesis snáď nemusím veľmi predstavovať. Ide o jednu z rozrastajúcich sa firiem s počítačovými perifériami prevažne strednej a nízkej cenovky. Väčšina ich výrobkov zaujme používateľa najmä vysokým komfortom, kvalitným spracovaním a funkčnosťou, ktorá je takmer vždy viac než dostačujúca. V dnešnej recenzii sa spoločne pozrieme na slúchadlá modelového radu Argon, konkrétne Argon 600.

BALENIE

Prvá časť recenzie bude venovaná baleniu produktu. K baleniu nemám veľmi čo povedať, po jeho vonkajšej strane bol obrázok produktu, stručný popis a parametre, rovnako aj logo spoločnosti a ďalšie bližšie informácie. Vo vnútri som okrem slúchadiel našiel aj malý textilný vak na ich prenášanie, používateľskú príručku a rozdvojovací kábel, vďaka ktorému si môžete do počítača napojiť samostatne mikrofón a slúchadlá.

VYHOTOVENIE A DIZAJN

Pri podrobnejšom prehliadnutí produktu som zistil, že prevažná časť slúchadiel je vyhotovená z matného plastu, pričom náušníky a vrchná časť je pokrytá koženou vrstvou, ktorá síce nie je práve najkvalitnejšia, no taktiež to nie je nič, na čo by sme sa mali dôvod hnevať. Priznám sa ale, že vo všetkých ohľadoch ma sklamal mikrofón. Ten je vysúvací, čo vôbec nemusí byť nič zlé, avšak záleží na tom, ako vysúvací systém funguje. V Argon 600 je vysúvanie dosť sekavé a skôr máte pocit, že časti mikrofónu agresívne šúchajú o niektorú z vnútorných častí daného slúchadla. Tomuto všetkému veľmi nepomáha fakt, že mikrofón sa zdá byť dosť nekvalitne vyhotovený a taktiež sa mi veľmi nepozdával jeho koniec, teda časť, do ktorej rozprávate. K používaniu sa ale dostaneme neskôr.

Z hľadiska dizajnu mám len jednu výhradu, ktorou je veľkosť ušných vankúšov. Tie sú podľa môjho názoru až smiešne veľké, čo vám ale až tak vadiť nemusí, dôležitejší je hlavne komfort, ku ktorému sa dostaneme o niekoľko riadkov nižšie. Celkovo sa mi matný povrch a jednoduché črty na produkte páčia.

POUŽÍVANIE

Slúchadlá som si vyskúšal na viacerých platformách. Prvou bol Android, ktorý, na moje prekvapenie, fungoval výborne, dokonca aj zvukovo mi headset veľmi sadol. Mal totiž niečo, čo mi u väčšiny low-budget slúchadiel chýbalo, basy. Tie sú v Argon 600 výborné a celková kvalita a vyváženosť zvuku bola aj na ostatných platformách pri počúvaní hudby aj hraní hier vzhľadom na ich cenu dokonalá. Najlepší zážitok s používania som ale mal pri PlayStatione, kde boli zvuky úžasné. Musím ale podotknúť, že pri hrách by som uvítal viac kanálový zvuk, no to od slúchadiel tejto cenovej kategórie nemôžem očakávať. Ak ale patríte k ľuďom, pre ktorých sú originálne PlayStation slúchadlá ku konzole niečím priveľmi drahým, toto by mohla byť vaša voľba číslo 1. Oceniť musím aj malú plastovú ovládaciu jednotku implementovanú v kábli, pomocou ktorej viete ovládať hlasitosť a zapínať/vypínať mikrofón. Snáď jediným mínusom, ktorý majú, je nie úplne dobrá kvalita mikrofónu. Počas volania cez nemenovanú službu ma nikto z ostatných volajúcich ani pri maximálnej hlasitosti poriadne nepočul alebo počul veľmi zle, čo som zistil aj keď som sa skúsil nahrať, a následne som si to prehral.

Naše hodnotenie

Genesis Argon 600 sú pekne a kvalitne spracované slúchadlá disponujúce výborným vyváženým zvukom, no ich reputácii ubližuje kvalita mikrofónu. Avšak, ak máte externý mikrofón alebo mikrofón vôbec nepotrebujete, ide o vynikajúci headset za necelých 25 eur, ktorý poteší najmä milovníkov silných basov a skvelého videoherného zážitku.

Klady

  • kvalita zvuku
  • spracovanie (okrem mikrofónu)

Zápory

  • mikrofón
  • prehnane veľké náušníky

Informácie o produkte

Genesis Argon 600

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 350 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 25 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk