RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless - Diera do sveta?

RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless - Diera do sveta?

 

Opäť raz sa spolu stretávame nad ďalšou hernou myšou z konceptu honeycomb (celkovo som ich už testoval viac, než mám prstov na jednej ruke), ktoré sa vyznačujú predovšetkým nízkou hmotnosťou a istým, oveľa širším, využitím RGB efektov. Je to ostatne logické, čím viac dier máte v syre, o to viac svetla z chladničky vám dopadne na tvár, zatiaľ čo sa nadránom potajomky zakrádate naprieč kuchyňou s cieľom ukojiť svoju nočnú pažravosť. Dánska spoločnosť SteelSeries osviežuje rad rýdzo herného náradia s prívlastkom Aerox a na rozdiel od drvivej časti iných takto koncipovaných myší prináša bezdrôtový variant s obrovskou výdržou batérie a dokonca aj nejaké tie certifikáty odolnosti. Chcete vedieť viac?

Bezdrôtové herné náradie určené z väčšej časti konzumentom pohybujúcim sa v sekcii eSport vzbudzuje veľa nárokov na bezproblémový chod a hlavne nekompromisnú spoľahlivosť. SteelSeries do tohto výrobku však investovala nielen svoje rokmi preverené know-how, ale hlavne vysoko kvalitné komponenty, ktoré sa o viac než slušnú spoľahlivosť postarajú. Prvé, čo vás musí zaujať, je predovšetkým už spomenutá gramáž. Šesťdesiatšesť gramov a výrazne dierkované šasi vyrobené z odolného čierneho plastu, to je v spojení s faktom, že táto myš nemá vlastne žiadnu ďalšiu príťaž v podobe chvostu, jedným z hlavných argumentov, prečo spozornieť. Jej batéria je schopná podržať vás viac než sto hodín – vlastne výrazne viac, a čo možno na prvý pohľad nie je úplne zrejmé, tak jej dizajn nepôsobí nijako negatívne na vašu ruku ani pri celodennom používaní.

Začnime však práve tvarom ako takým. S ním sa automaticky spája aj výber použitých materiálov a sotva môžete trhnúť rekordy vo váhe, ak pre stavbu takto sofistikovanej elektroniky využijete kov. SteelSeries Aerox 3 Wireless je preto myšou obalenou do odľahčeného plastu s drsným povrchom, po ktorom sa vám ruka neskĺzne ani v letnom počasí. K dobrej priľnavosti dopomáha už spomínané výrazné dierkovanie a bonusom je dozaista aj vykrojenie po stranách, ktoré podtrhne objemnejší zadok myši. Ak dám teraz bokom kvetnaté rečičky, tak toto herné náradie mi padlo do ruky rovnako krásne ako nedávno testovaná konkurencia od Logitechu (PRO X Superlight), ktorá onú pomyselnú latku gramáže pokorila o ďalšie tri gramy.

Efektné

Za tie roky som sa už naučil mať rád všetky tie svetielka možno viac, než by som si dokázal pripustiť. Moderné herné prístroje sú pod tlakom trendu ohýbané do miliónov žiarivých farieb a RGB možnosti u Aerox 3 patria k tým najefektnejším, aké som kedy mal v ruke. Spomínané dierky v tvare diamantov, ktoré nájdete takmer po celej ploche tohto hardvéru, prepúšťajú svetlo idúce z piatich silných zdrojov a aby toho nebolo málo, tak po spodnej hrane prístroja sa tiahne tenká linka, ktorá celý efekt svetelnej šou len povyšuje. Pomocou SteelSeries softvéru máte možnosť regulovať jednotlivé efekty, ako aj nastavovať intenzitu jasu a v momente, kedy túto myš posadíte na čiernu podložku a necháte ju dýchať vlastným životom, zamilujete si ju ešte viac. Páčila sa mi funkcia deaktivácie RGB v situácii, kedy je myška priamo v pohybe a rovnako tak možnosť zladenia aktuálnych farieb premietaných do ďalšieho príslušenstva rovnakého výrobcu. Za predpokladu, že ste rovnako zaťažení na dokonalú svetelnú šou vášho herného kútika, tento hardvér vám bude v zmysle možností plne k dispozícii.

Od krásnej fasády sa ale teraz presuňme k praktickejším aspektom. Aerox 3 ponúka celkovo šesticu programovateľných tlačidiel, kde môžeme nájsť rolovacie koliesko so sekvenčným zadrhávaním, ako aj možnosť určovania úrovne DPI. Zo spodnej strany na nás vykukne prepínanie medzi Bluetooth pripojením a USB portom s 2,4 GHz. V prvom prípade samozrejme nejde o spárovanie vhodné do víru hernej bitky a ide skôr o separátne prepojenie s cieľom kancelárskej práce – osobne som sa takto prepínal na rozhranie telefónu, zatiaľ čo uvedené USB bolo zapojené do desktopu. Už vyššie spomenutý SteelSeries Engine vám ale dá možnosť si vytvoriť niekoľko profilov a každý z nich prispôsobiť potrebám aktuálneho používania. Vo vrchnej časti prístroja sa nachádza USB-C vstup určený na nabíjanie, pri čom by sme sa mohli stručne pristaviť. V režime Bluetooth vás batéria podrží viac než spomínaných sto hodín, avšak akonáhle prejdete na 2,4 GHz, treba rátať s maximálnou hranicou na úrovni sedemdesiat až osemdesiat hodín. Stále ide o dostatočne veľkú kapacitu, ktorú za jeden deň nemáte ako vyčerpať, a preto nie je nutné obávať sa straty pripojenia v momente, kedy ste v plnom nasadení pri akejkoľvek multiplayer hre a nemáte čas riešiť, či vaša myš nepotrebuje napojiť ako ten vysmädnutý kôň. Čo možno môže trochu zaraziť, je pomerne dlhá doba pri prechode zo spánku do stavu plnej funkčnosti, kde som nameral rozostup na úrovni piatich sekúnd. Kto by však nechcel, aby sa mu myš vôbec ukladala takzvane do postele, túto funkciu si dokáže jednoducho deaktivovať alebo prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Preferencie

Mohli by sme sa tu prieť ohľadom relevantnej výhody formátu dierkovaných a vysoko odľahčených myší, každopádne nakoniec to zase skončí len a len u vás. U platiaceho zákazníka, ktorý je ochotný vytiahnuť peňaženku a minúť svoje drahocenné dukáty na niečo také ako Aerox 3 Wireless. V tomto prípade sa rozprávame o sume na hranici sto eur, za ktorú dostanete hernú myš s certifikátom IP54, čo znamená, že znesie aj výraznejší dopad prachu a striekajúcej vody zo všetkých smerov.

Zároveň vám v ruke skončí technicky stabilný kus hardvéru, ktorý môžete spárovať s viacerými zariadeniami súčasne a nebáť sa žiadnej nechcenej latencie. Vysoká výdrž batérie a spoľahlivý optický senzor s 18 000 DPI, to sú už veci, aké celý ten zoznam predností len podtŕhajú. Komfortné držanie bez zásadného dopadu na fyzický stav vašich rúk je rovnako silným argumentom, prečo o tejto krásne vysvietenej myške začať premýšľať. A kto by prípadne netrval na bezdrôtovom chode, SteelSeries mu ponúka identický model aj s káblom a oveľa nižšou cenovkou.

Naše hodnotenie

Váhovo jedinečná herná myš s odolnosťou voči prachu a vode.

Klady

 • dizajn
 • batéria
 • ochrana
 • RGB

Zápory

 • pomalšie prebúdzanie

Informácie o produkte

SteelSeries Aerox 3 Wireless

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 57,9 mm
 • Výška: 21,5 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 120 mm
 • Hmotnosť: 66 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk