RECENZIA: HyperX Alloy Elite 2 - Jedna z najlepších mechanických herných klávesníc na trhu

RECENZIA: HyperX Alloy Elite 2 - Jedna z najlepších mechanických herných klávesníc na trhu

 

Spoločnosť HyperX asi nijako zvlášť netreba na gamingovom trhu predstavovať. Ide dnes o jedného z najviac etablovaných výrobcov, ktorý produkuje klávesnice, myši, headsety a mikrofóny, ktoré sú známe špičkovým vybavením, spracovaním a technológiami. Výnimkou nie je ani HyperX Alloy Elite 2.

Balenie

Klávesnica prišla zabalená v kartónovej červeno bielej krabici. Balenie obsahovalo len tie najzákladnejšie veci ako je používateľský manuál, a kartičku, že ste sa stali členom elitného HyperX herného klubu. Chcelo by to možno viac, nejaku drobnosť, náhradné klávesy, alebo niečo, čo by umocnilo prémiovosť produktu. Možno nabudúce.

Dizajn a ergonómia

Klávesnica je vyrobená z odolnej oceľovej konštrukcie a plastového tela. Spracovanie je na špičkovej úrovni, nenájdete na nej žiadne ostré a nepríjemné hrany, plasty aj lícovanie jednotlivých dielov sú perfektné. Klávesnica je takisto poriadne ťažká. HyperX použil červené mechanické spínače vlastnej konštrukcie – Hyper X. Tvrdí, že životnosť je 80 miliónov stlačení, čo uznáte, že je asi nemožné reálne otestovať. Uvidí sa každopadné časom a skúsenosťami hráčov.

Ako už bolo spomenuté, klávesnica je vďaka oceľovému šasi ťažká – váži až 1530 g, stabilita na stole počas hrania je teda zaručená. Horné multimediálne tlačidlá sú od samotných kláves oddelené signálnou LED lištou, v ktorej je umiestnených 16 svetelných zón. 4 multimediálne tlačidlá a koliesko na ovládanie hlasitosti sa nachádzajú vpravo hore, vľavo sú potom umiestnené 3 tlačidlá, ktoré ovládajú úroveň jasu, 3 profily RGB efektov a herný režim.

Klávesnica obsahuje „pudding keycaps“ – jednotlivé klávesy sú vyrobené z dvoch vrstiev materiálu, vrchná polovica je čierna a spodná biela. Preto RGB krásne rozsvieti celú klávesnicu a vyzerá to veľmi efektne.

Pripájací USB kábel obsahuje dve USB koncovky a je pomerne hrubý a dlhý, jedna koncovka slúži na napájanie a druhá pre funkciu „pass-through“, teda do klávesnice je možné pripojiť ľubovoľné USB zariadenie.

Na spodnej strane sa nachádzajú štyri protišmykové podložky a dve výsuvné nožičky, ktorými je možné regulovať výšku a sklon. Prítomná je aj LED signalizácia zapnutých kláves typu Caps Lock, Scroll Lock a Win Lock. Niektoré typy klávesníc už tieto LED diódy neobsahujú, keďže používajú zapnutie/vypnutie podsvietenia konkrétnej klávesy.

Čo sa rozloženia kláves týka, to je úplne štandardné. Klávesy nie sú ponorené do tela klávesnice, teda mierne trčia do okolitého priestoru. Klávesnica obsahuje plný anti-ghosting (N-Key rollover) a vďaka tejto funkcii je možné stlačiť hocijakú kombináciu kláves v rovnakom čase bez obavy, že niektoré klávesy nebudú zaregistrované aplikáciou. Vhodné najmä pre online hráčov.

Software HyperX Ngenuity umožňuje 7 cyklických svetelných efektov a umožní ďalej prispôsobovať jas a farby jednotlivých kláves v celom RGB spektre podľa ľubovôle užívateľa.

Používateľské dojmy

Používateľské dojmy boli po týždni testovania pozitívne, aj keď na klávesnicu si bolo potrebné trocha zvyknúť kvôli vyšším klávesom a absencii podložky na ruky. Rozhodne je potrebné si nejakú zakúpiť, inak bude používanie dosť nekomfortné. Spracovanie a povrchová úprava kláves je na úplne špičkovej úrovni, takisto konštrukcia softvéru. Klávesnica bez problémov pracuje aj s PS4 alebo Xbox One konzolami.

Naše hodnotenie

HyperX Alloy Elite 2 patrí k absolútnej špičke herných mechanických klávesníc na hernom trhu. Oceľové šasi, kvalita vyhotovenia a použitých materiálov, hovoria samé za seba. Takisto Pudding Keycaps a vlastné spínače sú špičkové a HyperX bude zrejme na tomto poli veľkým konkurentom Cherry MX. Menej už poteší cena, ktorá začína na 160 Eurách a je pomerne vysoká, no za prémiovosť sa jednoducho platí.

Klady

 • technické parametre
 • plné RGB podsvietenie s množstvom možností nastavenia
 • Pudding Keycaps a vlastné spínače HyperX
 • špičková kvalita vyhotovenia

Zápory

 • vyššia cena
 • len základné balenie bez príslušenstva
 • absencia dlaňovej opierky, dá sa však vyriešiť dokúpením

Informácie o produkte

HyperX Alloy Elite 2

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 444 mm
 • Výška: 174 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 37,4 mm
 • Hmotnosť: 1530 g
 • Orientačná cena: 160 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk