RECENZIA: Trust GXT 960 Graphin - Ultraľahká herná myš

RECENZIA: Trust GXT 960 Graphin - Ultraľahká herná myš

 

Pri herných myšiach je dôležitým faktorom ich hmotnosť, keďže má veľkú zásluhu na pohodlnosti pri manipulácii, ktorá často býva kľúčovou pri výbere zariadenia. Čoraz viac sa na trhu začínajú vyskytovať ultraľahké myši, ktoré sľubujú extra nízku hmotnosť na úkor dizajnu. Áno, reč je o tzv. deravých myšiach. V tejto recenzii sa budeme venovať myši Trust GXT 960 Graphin.

BALENIE

V balení, v ktorom produkt prišiel, sa okrem neho nachádzala aj používateľská príručka. Vonkajšia strana zas obsahovala stručný popis myši, jej názov, logo spoločnosti a takisto názov Trust.

VYHOTOVENIE A DIZAJN

Na výrobu myši Graphin použil Trust prevažne tvrdený plast, ktorý je aj napriek „honeycomb“ dizajnu veľmi pevný a takmer vôbec sa pod nátlakom neohýba. Páči sa mi aj to, že pod už spomínaným deravým dizajnom sa nachádza celistvá vrstva podsvieteného plastu, ktorá sa podieľa na celkovom kvalitnom a prémiovom pocite – či už z držania alebo aj na pohľad. Čudesná je aj hmotnosť výrobku, ktorá je naozaj veľmi nízka. Myš má totiž len 74 gramov, čo je na jej rozmery, ktoré sú 126 x 63 x 40 mm, veľmi málo. Na pripojenie k PC slúži klasické USB-A verzie 2.0, pričom kábel dosahuje dĺžku 1,8 metra.

POUŽÍVANIE

Myš som mal možnosť používať nejakú tú dobu a musím uznať, že som bol milo prekvapený. Vďaka „honeycomb“ dizajnu sa mi ani po dlhšej dobe nepotila ruka a z hľadiska komfortu nemám čo vytknúť. Prekvapiť môžu hlučnejšie tlačidlá, no nie je to nič, čo by mohlo zákazníkovi výrazne prekážať.

Keď som uvidel myš, hneď som začal premýšľať nad tým, či je to podsvietenie naozaj kvalitne spracované, pretože ide o takmer hlavný dizajnový prvok, ktorý ide ruka v ruke s deravým dizajnom a bolo by vážne nepríjemné pozerať sa na podsvietenie, ktoré ani nemáte možnosť dostatočne upraviť. A nakoniec to tak aj bolo. Myš je síce osvetlená skvele a v softvéri k nej si môžete nastaviť farby aj režimy podľa vlastnej potreby, no uvítal by som rozdelenie farieb na pásma, kde by som si mohol nastaviť jednu farbu na prednej strane myši a druhú na zadnej. Nejde však o nič závažné a väčšine z vás to pravdepodobne bude aj tak jedno. Najdôležitejšie predsa je, že myš sa používa naozaj skvelo.

Naše hodnotenie

Myš musím zhodnotiť kladne hlavne preto, že som bol nadmieru spokojný s jej používaním, hmotnosťou a komfortom. Moderný a hlavne špeciálny dizajn, ktorý postupne začínajú prinášať viaceré spoločnosti, spoločnosť Trust vystihla perfektne. Aj napriek ultranízkej hmotnosti využila každý kúsok na to, aby do myši implementovala čo najmodernejšie technológie a funkcie. Za necelých 40 eur si teda môžete kúpiť výbornú myš na hranie svojich obľúbených hier.

Klady

  • komfort
  • vyhotovenie tela

Zápory

  • trochu jemné skrolovacie koliesko

Informácie o produkte

Trust GXT 960 Graphin

  • Kategória: Myši
  • Šírka: 126 mm
  • Výška: 63 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 40 mm
  • Hmotnosť: 74 g
  • Orientačná cena: 39 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk