• Hlavná stránka
 • HW
 • Recenzie
 • RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste - Ultraľahká herná PC myš, ktorá je kompatibilná s PS4 a Xbox One
RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste - Ultraľahká herná PC myš, ktorá je kompatibilná s PS4 a Xbox One

RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste - Ultraľahká herná PC myš, ktorá je kompatibilná s PS4 a Xbox One

 

Trend odľahčovania sa nevyhol už ani PC perifériám, akými sú napríklad myši. Spoločnosť HyperX predstavila svoju ultraľahkú myš Pulsefire Haste. Ide o veľmi zaujímavo vyzerajúci a pôsobiaci kúsok, ktorý nás však v redakcii v mnohom priam šokoval.

Obal a jeho obsah

HyperX sa rozhodol zaujať svojho nového používateľa okamžite – už pri rozbaľovaní produktu. Balenie je z dizajnovo veľmi pekného a kvalitného papiera. Myška je zabalená na papierovej podložke s odklápateľným viečkom, na ktorého spodnej strane je veľmi elegantne prichytený káblik, takže už samotné rozbaľovanie je malý zážitok. Obsah obalu nás taktiež milo potešil, pretože okrem myšky a produktovej dokumentácie sme tu našli aj štyri textúrované gumové gripy, ktoré sú presne tvarované na telo myšky, a tlačidlá, ktoré môže používateľ kedykoľvek nalepiť. Tiež sa tu nachádzajú náhradné PTFE slidery. Balenie a jeho obsah preto naozaj vyzdvihujeme.

Prvé dojmy a spracovanie

Telo myšky je veľmi zaujímavé, je totiž plastové a extrémne odľahčené. Materiálom sa tu naozaj šetrilo (v tom dobrom slova zmysle). V podstate je tu len toľko materiálu, aby sa používateľovi myš dobre držala a pohodlne sa s ňou manipulovalo, vnútro je úplne duté a je krásne vidieť všetku elektroniku, ktorá je vnútri. Opletaný kábel HyperFlex je extrémne mäkký a poddajný, pričom jeho dĺžka je 180 cm. Takýmto dizajnom sa podarilo konštruktérom dosiahnuť váhu, ktorá berie dych, pričom samotné telo (bez kábla) myšky váži len 59 g. Váha s káblom je 80 g.

Softvér a používanie

Myš Pulsefire Haste je svojimi parametrami pripravená spĺňať náročné požiadavky hráčov – disponuje senzorom Pixart 3335, obnovovacou frekvenciou maximálne 1000Hz, citlivosťou 16000dpi, akceleráciou 40G a spínačmi TTC Golden micro, ktoré garantujú funkčnosť 60 miliónov kliknutí a majú aj špeciálnu protiprachovú úpravu. Od myši tohto určenia je očakávané, že bude mať čo najmenší odpor pri kĺzaní. Tento problém v HyperX vyriešili použitím PTFE sliderov, ktoré sa s ľahkosťou kĺžu na drevenom stole a aj na akejkoľvek podložke. Softvér HyperX NGenuity ponúka síce menej nastavení ako niektorí konkurenti, no nachádzame v ňom všetko podstatné – vytváranie profilov (ktoré sú rýchlo prepínateľné tlačidlom pod scrollovacím kolieskom), zmenu DPI, obnovovacej frekvencie, podsvietenia scrollovacieho kolieska, pričom veľmi nás potešila aj možnosť mapovania tlačidiel. Je veľmi návykové nastaviť si „pracovný profil“ a používať bočné tlačidlá ako „kopírovať“ a „vložiť“, prípadne akúkoľvek inú a často používanú preferovanú funkciu.

Používanie myši bolo veľkým zážitkom, pretože HyperX Pulsefire Haste posúva pohodlie a hlavne ľahkosť používania na úplne novú úroveň. Tvar periférie je neutrálny a veľmi pekne padne do ruky, bezproblémovo sa používa so spôsobom úchytu „finger tip“ aj „claw grip“, pričom používatelia s menšími rukami s ľahkosťou využijú aj „palm grip“. Všetci používatelia, ktorí majú radi ľahké myši, budú prekvapení, s akou ľahkosťou sa dajú ovládať akékoľvek FPS, MOBA, RTS či iné hry – s najvyšším dôrazom práve na myš. Navyše, používanie elektroniky, ktorá má odhalené svoje elektronické vnútro, má isté neopísateľné a špeciálne čaro, do ktorého sa mnohí z nás zaľúbili.

Naše hodnotenie

HyperX Pulsefire Haste posúva komfort a použiteľnosť myši na inú úroveň. Našim náročným herným testom prešla výborne, skvele sa hodí aj na kancelársku prácu a bude sa tešiť obrovskej obľube u ľudí, ktorí majú radi ľahké, resp. ultraľahké myši.

Klady

 • ľahkosť, ktorá berie dych
 • presnosť
 • zážitok z používania

Zápory

 • softvér HyperX NGenuity

Informácie o produkte

HyperX Pulsefire Haste 2021

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 124,2 mm
 • Výška: 38,2 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 66,8 mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 60 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk