RECENZIA: Audictus Conqueror - Slúchadlá so zaujímavým zvukom

RECENZIA: Audictus Conqueror - Slúchadlá so zaujímavým zvukom

 

Spoločnosť Audictus možno nepoznáte. Ide o šikovnú poľskú firmu, ktorá sa zaoberá prevažne zvukovými perifériami, teda slúchadlami a headsetmi. Väčšinu ich slúchadiel môžeme charakterizovať ako zlatú strednú cestu, pri ktorej je jasne poznať skvelý pomer ceny a výkonu – často býva veľmi slušný a vo svojej cenovke nadpriemerný. V tejto recenzii sa pozrieme na slúchadlá Audictus Conqueror, ktoré disponujú modernými technológiami a zvukom, na ktorý tak rýchlo nezabudnete.

BALENIE

Z obsahu balenia som bol milo prekvapený. Vnútri som totiž okrem samotných slúchadiel našiel aj tvrdé textilné puzdro určené na cestovanie a bezpečný prenos samotného produktu, pričom to obsahovalo aj používateľskú príručku a stručný manuál. V priehradke bola aj dvojica káblov, jeden bol určený na nabíjanie a druhý na káblové prepojenie slúchadiel so zariadením. Vonkajšia strana balenia obsahovala štandardné veci ako popis a ilustráciu produktu, ako aj logo a názov spoločnosti.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Povrch headsetu je tvorený ABS plastom, ekologickou kožou a hliníkom. Zatiaľ čo hliníkové vonkajšie časti náušníkov pôsobia prémiovo, plastové časti nevyzerajú byť ani dostatočne pevné, ani dostatočne kvalitné. A to som sa ešte nedostal k ekologickej koži na povrchu náušníkov, ktorá vyzerá dosť lacno. Z hľadiska dizajnu však musím povedať, že Audictus vôbec neodviedol zlú prácu. Je vidieť, že sa snažili vytvoriť elegantné slúchadlá, ktoré disponujú štýlovým a prémiovým dizajnom, no pri podrobnejšom ohmataní a prezretí tento efekt strácajú a na jeho miesto sa dostaví skôr pocit priemernosti a nevýraznosti.

POUŽÍVANIE

Po dôkladnejšom prezretí slúchadiel a toho, čím všetkým vlastne disponujú, som zostal mierne prekvapený, no takisto aj plný očakávaní. Dozvedel som sa totiž, že disponujú technológiou ANC, ktorá by sa mala starať o aktívne potláčanie okolitého hluku.

Slúchadlá som teda zapol, jednoducho a rýchlo som ich spároval s mobilným telefónom a pustil sa do testovania. Po vyskúšaní viacerých hudobných žánrov som si zaznamenal niekoľko poznatkov. Prvým z nich je, že slúchadlá disponujú priestorovým zvukom, hoci neviem, koľkokanálový presne je, pretože túto informáciu výrobca neuvádza ani na stránke produktu, ani na krabici. Ďalším plusom je výdrž batérie. Conqueror má v sebe zabudovanú 900 mAh Li-Ion batériu, ktorá sľubuje výdrž až 30 hodín.

Všeobecne ma kvalita zvuku milo prekvapila, hlavne vďaka vyladeniu výšok a stredov. Basy boli taktiež skvelé, no uvítal by som, ak by boli ešte o trochu výraznejšie. Taktiež by som rád ocenil dostatočne čistý zvuk, ale verím, že by sa s ním dalo viac pohrať. Značným plusom je prítomnosť Bluetooth 5.0, vďaka ktorému je dosah aj pripojenie maximálne svižné a plynulé. Náušníky sedia okolo uší výborne, sú síce možno až príliš mäkké, no na komforte to veľa neuberá a nemusíte sa teda báť toho, že by vás headset mohol aj po dlhšej chvíli tlačiť. Ešte by som rád spomenul funkciu ANC, ktorá sa po zapnutí snažila stlmiť okolitý hluk, no to sa jej veľmi nepodarilo. Rozdiel nebol až taký značný, výrobca sa mohol radšej sústrediť na iné problémy a muchy tohto zariadenia.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Audictus Conqueror možno nie sú dokonalé spracovaním a ani dizajnom, no určite vás majú čím prekvapiť. Či už je reč o komforte alebo o zvuku, ani jedno neoľutujete a budete milo prekvapení. Za približne 94 eur si môžete dopriať priestorový zvuk s vyladenými výškami, stredmi a aj basami, ktoré stoja za to. Spoločnosti Audictus by som však do budúcna poradil, aby sa namiesto pridávaní inovatívnych technológií radšej vyhrali s dizajnom a spracovaním.

Klady

  • zvuk
  • puzdro
  • USB-C

Zápory

  • spracovanie
  • cena

Informácie o produkte

Audictus Conqueror 2021

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 260 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 94 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Audictus

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk