RECENZIA: Trust GXT 970 Morfix - Zaujímavá myš strednej triedy

RECENZIA: Trust GXT 970 Morfix - Zaujímavá myš strednej triedy

 

Spoločnosť Trust už je nejakú tú dobu na trhu a môžeme povedať, že je jedným z popredných výrobcov počítačových periférií prevažne nižšej a strednej triedy. Neznamená to však, že ich produkty nie sú kvalitné. V tejto recenzii sa pozrieme na prispôsobiteľnú myš GXT 970 Morfix, ktorá sa radí k strednej triede a je vhodná na hry, ako sú napríklad FPS či MMORPG.

BALENIE

Myš prišla v jednoduchej škatuli, ktorá na sebe, ako je to už zvykom, mala logo a názov spoločnosti, ilustráciu produktu a aj jeho názov. Nás však zaujíma, čo je vnútri. Okrem zariadenia a používateľskej príručky som tam našiel druhý variant bočných stien myši, o ktorých si povieme niečo neskôr.

KVALITA SPRACOVANIA A DIZAJN

Na výrobu periférie je použitýmatný tvrdý plast, ktorý sa mi na prvý pohľad dosť zapáčil. Neostávali na ňom žiadne odtlačky ani nič, na čo by sa ťažšie pozeralo. To isté platí aj pre bočné plasty, ktoré sa na myši držia pomocou silného magnetu, vďaka ktorému sa nemusíte obávať, že by mohli jednoducho odpadnúť počas používania. Jediná vec, na ktorú by som ohľadom spracovania rád poukázal, je kvalita tlačidiel na uberanie a pridávanie DPS, rovnako tak aj na tlačidlá na bočnej strane myši. Tá síce nie je na zahodenie, ale uvítal by som radšej matný plast namiesto použitého lesklého. Rovnako tak by som bol spokojnejší, ak by Trust na programovateľných tlačidlách použil kvalitnejšie spínače, ktoré sa príjemnejšie stláčajú.

Z hľadiska dizajnu nemám veľmi čo vytknúť. Páči sa mi, dokonca máte možnosť si ho podľa potreby mierne upraviť. Reč tentokrát nie je o ľavej bočnici s tlačidlami, ale o pravej, ktorá je tiež vymeniteľná. Tam máte na výber z dvoch dielov, pričom jeden je ergonomickejší aagresívnejší a ten druhý je skôr jednoduchý a elegantný. A keďže sú obidva vcelku pohodlné, voľba ostáva na vás.

POUŽÍVANIE

Skúsenosť z používania myši by som zhodnotil ako veľmi pozitívnu. Komfort ma milo prekvapil, keďže som od zariadenia nečakal nejaké zázraky a skôr som sa zmieril s menej pohodlným kúskom.K myši teda nemám takmer žiadne výhrady. Rád by som však vyzdvihol nápad implementovať už spomínané vymeniteľné bočné steny. Zatiaľ čo pravý bok periférie si môžete na základe osobnej preferencie upraviť na rovný alebo s ten výbežkom na opretie prstenníka, ktorý sa môže viacerým z vás zdať pohodlnejší, ľavý bok v podstate mení určenie produktu buď na hranie MMORPG hier, kde množstvo tlačidiel určite uvítate, alebo na jednoduché tri tlačidlá, ktoré môžete na 100% využiť pri FPS hrách, no aj pri prostom surfovaní na internete. Spomenúť musím aj softvér, ktorý ponúka nastavenie profilov DPI, programovanie prídavných tlačidiel a farbu podsvietenia.

Čo sa týka špecifikácií, rozmery myši sú 42 x 72 x 126 mm, jej hmotnosť je 167 gramov, k počítaču ju napojíte cez 1,8 metra dlhý látkový kábel typu USB 2.0 a ponúka vám nastaviteľné DPI v rozhraní od 200 do 10 000. Konkrétny názov modelu optického senzora je PMW3325 a sľubuje výdrž 10 miliónov stlačení.

Naše hodnotenie

Myslím si, že Trust pri výrobe GXT 970 Morfix odviedol dobrú prácu. Za približne 40 eur dostanete slušné zariadenie, ktoré by som zaradil k nižšej strednej triede, no funkčnosťou a pohodlnosťou pri používaní pokojne aj k vyššej strednej triede. Oceňujem hlavne vymeniteľnosť bokov myši a celkovú prispôsobiteľnosť. Myš by som teda hlavne odporučil milovníkom MMORPG žánru, kde im bude skvelou pomocou 9 programovateľných tlačidiel na boku.

Klady

 • prispôsobiteľnosť
 • komfort
 • dizajn

Zápory

 • kvalita prídavných tlačidiel

Informácie o produkte

Trust GXT 970 Morfix

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 126 mm
 • Výška: 72 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 167 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk