RECENZIA: Lenovo Yoga ANC Headphones - Perfektné Bluetooth slúchadlá

RECENZIA: Lenovo Yoga ANC Headphones - Perfektné Bluetooth slúchadlá

 

Spoločnosť Lenovo je veľkým hráčom v oblasti elektroniky. Medzi hlavnú oblasť jej záujmu patrí najmä výroba počítačov, monitorov, notebookov, rôznych periférií a iných zaujímavých vecí, ktoré stoja za povšimnutie. Nedávno z jej dielne vyšli aj bezdrôtové slúchadlá, ktorým sa v tejto recenzii pozrieme na zúbok. Reč je o Yoga ANC, ktoré sa pýšia technológiou aktívneho potláčania okolitého hluku, dizajnom, kvalitou zvuku a v neposlednom rade aj komfortom. O spoločnosti je známe, že jej produkty bývajú naozaj veľmi kvalitné, pričom nezáleží na tom, akú cenovku si zvolíte – či už nižšiu, alebo sa zameriate na prémiové modely. Poďme sa teda pozrieť, či je tento výrobok výnimkou, alebo potvrdzuje, čo sa o spoločnosti tvrdí.

BALENIE

V momente, ako sa mi do rúk dostala krabica, sa mi zapáčil jej jednoduchý a zároveň nevídaný zovňajšok, ktorý na sebe mal jednoduchú siluetu produktu, jeho názov a meno spoločnosti. Zaujímavé však bolo hlavne vnútro. Po jeho otvorení som bol príjemne prekvapený pevným prenosným obalom, ktorý je k zariadeniu dodávaný. Ten ma zaujal najmä svojím jednoduchým a elegantným dizajnom, ktorý v kombinácii s jemnou krémovou farbou pôsobil naozaj prémiovo. V jeho vnútri som našiel nejaké papiere, nabíjací USB-C kábel a samotné slúchadlá.

VYHOTOVENIE A DIZAJN

Musím uznať, že Lenovo si pri výrobe týchto slúchadiel dalo naozaj veľmi záležať. Potvrdzuje to napríklad kvalita kože, ktorá pokrýva náušníky a strednú časť medzi nimi. Tá je zároveň aj s náušníkmi veľmi mäkká a pohodlná aj po dlhšom počúvaní. Tým, ako sú slúchadlá mäkké a prispôsobivé, dochádza k veľmi dobrej izolácii okolitého hluku, tam však taktiež nájdeme jediné drobné mínus. Teplo, aké budete cítiť na ušiach, nemusí sadnúť každému, pričom po dlhšom používaní sa môžu uši mierne potiť, čo vie byť nepríjemné.

Čo sa týka dizajnu, ide podľa mňa o veľmi podarený kúsok. Je navrhnutý tak, aby vyzeral elegantne a prémiovo a tak aj pôsobí. Taktiež oceňujem praktické umiestnenie ovládacích tlačidiel na náušníkoch, vďaka čomu sa vám všetko bude ovládať jednoducho a príjemne. No a keď už hovoríme o praktickosti, rád by som dodal aj to, že slúchadlá sú skladateľné a kĺby pri náušníkoch sú spravené tak, aby bolo všetko plynulé a jemné. Slušná aj je aj hmotnosť produktu, ktorá sa zmestila pod 220 gramov.

POUŽÍVANIE

Moje skúsenosti z používania by som zhodnotil ako veľmi dobré. Kvalitou bol zvuk perfektný a nemám mu čo vytknúť. Po vypočutí skladieb z rôznych žánrov som zistil, že produkt má naozaj takmer dokonalý pomer výšok, stredov a basov. Takmer dokonalý tvrdím preto, lebo by som uvítal mierne silnejšie basy, nejde však o nič zásadné a zvuk je naozaj veľmi dobrý. Dôležitým parametrom je aj čistota zvuku, ktorá ma taktiež príjemne prekvapila.

Hlavným ťahákom týchto slúchadiel ale je technológia ANC, ktorú si môžete nastaviť na dve úrovne – silnejšiu a slabšiu. Po jej vyskúšaní som nezaznamenal veľmi výraznú zmenu, skôr by som povedal, že okolitý hluk viac tlmia samotné náušníky. Funkciu môžete rovnakým tlačidlom aj vypnúť, čo vám odporúčam v prípade, že sa nenachádzate v hlučnom prostredí, pretože tento režim dosť znižuje výdrž batérie. Keď už hovoríme o batérii, tak Lenovo sľubuje 14 hodín výdrže pri vypnutom ANC, pričom ak ho máte na najsilnejšej úrovni, nerátajte s výdržou viac než 6-7 hodín. Slúchadlá dokážete nabiť približne do 3 hodín. To všetko nie je žiadny zázrak, vzhľadom na cenu som totiž očakával o dosť vyššiu výdrž. Spomenúť by som mal aj možnosť pripojenia dvoch zariadení naraz pomocou Bluetooth 5.0 a za zmienku tiež stojí vysoko kvalitný mikrofón s redukciou šumu, ktorý príjemne prekvapí pri hovoroch. Ten je zložený až zo šiestich interných mikrofónov, z ktorých štyri sú určené na ENC, teda potlačenie okolitého hluku a redukciu šumu.

Naše hodnotenie

Yoga ANC Headphones by som zhodnotil ako výborné slúchadlá, ktoré sa veľmi zapáčia tým, ktorí chcú skvelý zvuk, komfort a prémiový dizajn. Za cenu približne 150 eur si môžete dopriať slúchadlá vhodné k smartfónu aj k počítaču, ktoré svojimi vlastnosťami môžeme v tejto cenovej kategórii zaradiť k nadpriemerným. Som si istý, že ich kúpu neoľutujete.

Klady

  • kvalita zvuku
  • dizajn
  • spracovanie

Zápory

  • nižšia výdrž batérie

Informácie o produkte

Lenovo Yoga ANC 2021

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: od 214 g
  • Orientačná cena: 150 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk