RECENZIA: HyperX Cloud II Wireless - Takmer dokonalé slúchadlá tentokrát v bezdrôtovom prevedení

RECENZIA: HyperX Cloud II Wireless - Takmer dokonalé slúchadlá tentokrát v bezdrôtovom prevedení

 

Spoločnosť HyperX, ktorej materskou spoločnosťou je gigant na trhu počítačových komponentov Kingston, už roky vyrába herné periférie, doplnky a komponenty, ktoré doslova hýbu svetom počítačov. Ide tak o popredného výrobcu, ktorého produkty sú takmer vždy zárukou kvality. Ich asi najikonickejším kúskom sú herné slúchadlá modelovej rady Cloud, ktoré si vydobyli pevné miesto na poli hlavne svojím ikonickým spracovaním a rozsiahlym využitím v e-športoch. V dnešnej recenzii sa pozrieme na model Cloud II Wireless.

BALENIE

Slúchadlá mi prišli v červeno-bielej škatuli, ktorá na sebe mala logo spoločnosti, jej názov a taktiež aj názov modelu slúchadiel, ich obrázok a stručné špecifikácie. Vnútri som našiel všetky potrebné papiere k produktu, USB-C nabíjací kábel, USB Typu A na pripojenie zariadenia k počítaču alebo ku konzolám, pripojiteľný mikrofón a s ním aj pop filter, no a nakoniec aj samotné slúchadlá.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Cloud II Wireless by som nazval, čo sa týka spracovania, veľmi kvalitným a vydareným kúskom. Poteší hlavne hliníkový rám, ktorý vás presvedčí o odolnosti produktu a nebudete sa tak báť o jeho prípadné zničenie či polámanie niektorých častí. Rám je doplnený o zopár plastových častí a taktiež aj o vysokokvalitnú kožu na náušníkoch a stredovej časti. Aj napriek tomu, že sa vám môžu jednotlivé materiály zdať na slúchadlá priťažké, nie je tomu celkom tak. Cloud II Wireless totiž nevážia viac než 309 gramov aj s mikrofónom, čo je vzhľadom na rozmery slúchadiel veľmi slušné.

Dizajnovo slúchadlá pôsobia presne tak ako majú, teda ako slúchadlá pre hráčov. Oceňujem hlavne kombináciu čiernej a červenej farby, keďže obe farby bude celkom jednoduché dopasovať k vášmu setup-u. Celkový dizajn je pre slúchadlá tejto značky už takmer štandardom, ktorý ničím neurazí.

POUŽÍVANIE

S používaním produktu som bol nadmieru spokojný. Hovorím teda najmä o komforte, o ktorom môžem so stopercentnou istotou povedať, že je vynikajúci. Slúchadlá dokážete mať na hlave aj celý deň bez toho, aby vás nejako tlačili a k tomu máte pocit, že vám sedia na hlave úplne perfektne. Po zvukovej stránke by som slúchadlá odporučil viac na hry ako na hudbu, a to hlavne pre skvelo zvládnutý priestorový zvuk a hlavne výrazné výšky a hĺbky, vďaka ktorým vám počas hrania neujde ani jeden nepriateľov krok alebo pohyb. Pri počúvaní hudby som bol mierne sklamaný. Nevravím, že slúchadlá zneli zle, práve naopak, čakal som ale popravde trochu viac. Zvuk mi pri viacerých žánroch prišiel celkom ostrý, výšky boli až príliš zosilnené a strácali sa tak basy.

Pripojenie zariadenia k svojmu počítaču či konzole docielite tak, že jednoducho zapojíte určené USB Typu A do daného portu, zapnete slúchadlá a to je všetko. Nepotrebujete k tomu žiadny špeciálny softvér, no aj napriek tomu ponúka HyperX program, resp. aplikáciu Ngenuity, ktorá je voľne stiahnuteľná na Microsoft Store. Tento program ale neponúka doslova takmer nič. Po jeho stiahnutí som ostal mierne zarazený, pretože som čakal aspoň nejaký jednoduchý ekvalizér, no nič také tam k dispozícii nebolo. Dá sa tam nastaviť len niekoľko profilov cez Gamelink a pár základných nastavení. Celý proces pripojenia zariadenia inak prebieha veľmi rýchlo a bezproblémovo, a teda to dokáže spraviť absolútne každý.

Čo sa týka výdrže batérie, bol som celkom spokojný. HyperX sľubuje až 30 hodín, čo je viac-menej pravda. Osobne som sa dostal na výdrž približne 28 – 29 hodín pri 75 % hlasitosti so zapnutým priestorovým zvukom. Cloud II Wireless ponúka aj pripojiteľný mikrofón spolu s pop filtrom. Hlavným benefitom, ktorým disponuje, je potlačenie okolitého hluku. Účastníci hovoru nepočuli stláčanie kláves na klávesnici a pochvaľovali si čistý zvuk, ktorý sa celkom príjemne počúval.

Naše hodnotenie

Slúchadlá HyperX Cloud II Wireless sú skvelými perifériami na hry a volania cez internet, pri ktorých je rozhodujúcim faktorom komfort a kvalita zvuku. Za cenu približne 110 eur si tak môžete dopriať štýlový herný headset, ktorý vás nesklame kvalitou spracovania, priestorovým zvukom a takisto aj výdržou batérie, ktorá je veľmi slušná. Slúchadlá zaručene ocení každý, kto pri počítači potrebuje denne presedieť dlhé hodiny, a to najmä pre vynikajúce pohodlné náušníky. Jediným naozaj malým mínusom je podľa mňa trochu nižšia kvalita zvuku pri počúvaní hudby, s ktorou sa v spoločnosti mohli trochu viac vyhrať.

Klady

 • výdrž batérie
 • kvalita spracovania
 • priestorový zvuk
 • mikrofón

Zápory

 • trochu nižšia kvalita zvuku
 • málo možností prispôsobenia v aplikácii

Informácie o produkte

HyperX Cloud II Wireless 2021

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 309 g
 • Farba: čierna/červená
 • Orientačná cena: 110 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk