RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

 

HyperX produkty pravdepodobne väčšina z vás pozná a netreba ich veľmi predstavovať. Ide o jedného z najväčších výrobcov na trhu herných počítačových periférií a komponentov, ktoré sa vyznačujú vysokým výkonom a zárukou kvality. Dnes sa pozrieme na jeden z obrovského množstva produktov, ktoré ponúkajú, teda na ich novú hernú klávesnicu. Alloy Origins 60 zaujme najmä svojou veľkosťou, ktorou sa zaraďuje k ich najmenším klávesniciam a zároveň poteší každého, kto si chce na stole ušetriť miesto.

BALENIE

Klávesnica prišla v štandardnej červeno-bielej škatuli, ktorá na sebe mala obrázok produktu, logo spoločnosti, názov spoločnosti a takisto aj modelové označenie produktu. V balení toho veľa nebolo, našiel som tam používateľskú príručku, odpojiteľný USB-C kábel slúžiaci na pripojenie zariadenia k počítaču, nástroj na vyťahovanie kláves a dve náhradné klávesy (medzerník a univerzálna krytka) a nakoniec aj samotnú klávesnicu.

VYHOTOVENIE A DIZAJN

Ako prvá vec na Alloy Origins 60 ma zaujala kvalita spracovania. U nej som bol príjemne prekvapený. Výrobca použil vysokokvalitný hliník na väčšinu tela produktu, čo v konečnom dôsledku robí klávesnicu takmer nezničiteľnou. To sa ale odzrkadľuje aj na výslednej hmotnosti, ktorá činí vyše trištvrte kila. To sa môže bežnému používateľovi zdať priveľa, no predsalen ide o perifériu, ktorá prežije väčšinu svojho života na používateľovom stole a nie je s ňou potrebné výrazne alebo často pohybovať. Pri výrobe kláves v spoločnosti neostali pri obyčajnom ABS plaste no siahli po PBT plaste, ktorý zvyčajne býva kvalitnejší a odolnejší. PBT plast je na pocit trochu iný materiál, ktorý sa od ABS líši hlavne tým, aký má zvuk a je aj odlišný na dotyk. Čo sa týka výberu materiálov, HyperX teda stavil na čo najvyššiu kvalitu a výdrž zariadenia bez ohľadu na jeho výslednú hmotnosť.

Zaujímavý je kompaktný dizajn produktu, a to hlavne preto, že ide o naozaj super kompaktnú klávesnicu, pri ktorej by ste márne hľadali tlačidlá F1 až F12 a rovnako tak aj numpad a ďalšie funkčné tlačidlá. Aj napriek tomu sa ale v spoločnosti vyhrali s dizajnom, ktorý stavil na vysoký profil klávesov, výrazné podsvietenie a elegantný výzor s kvapkou herného nádychu.

POUŽÍVANIE

Origins Alloy 60 som mal možnosť testovať zopár dní a rád by som poznamenal, že na klávesnicu, ktorá je rozmermi takto skromná si budete musieť chvíľu zvykať. Ak ste náhodou predtým mali klávesnicu s numpadom a všetkými ostatnými klávesami, budete ohromne šokovaní a bude vám trvať, než sa na nej naučíte pracovať. Potom to však začne byť naozaj príjemná, prenosná a praktická periféria, na ktorú dáte len ťažko dopustiť. Mechanické klávesy s aktivačnou silou 45 g a kvalitnými HyperX Red spínačmi sľubujúcimi výdrž až 80 miliónov stlačení sa môžu zo začiatku zdať trocha citlivé, no ide iba o vec zvyku.

Oceňujem až 3 režimy upravenia sklonu klávesnice, vďaka ktorým si môžete upraviť naklonenie klávesnice presne podľa svojej potreby. Plusom je aj stopercentný anti-ghosting, ktorý ocenia najmä hráči, ktorí pri svojej obľúbenej hre stláčajú viac kláves naraz.

Moje zážitky z používania Origins 60 boli zo začiatku zaujímavé. Najprv som sa každú chvíľu pozeral na klávesnicu, že kde sa čo stláča a ako sa dopracujem k akým klávesám, ktorých absencia bola žiaľ nevyhnutná, no po čase som sa s ňou naučil žiť a nejako som to ďalej neregistroval. Väčšina chýbajúcich tlačidiel je dostupná pomocou multimediálneho tlačidla FN, ktoré je umiestnené v pravom spodnom rohu klávesnice a dostanete sa prostredníctvom neho k šípkam, klávesám F1 až F12, k úprave podsvietenia, farebným režimom, Game Mode tlačidlu a mnoho ďalším, ktoré síce tak často nevyužijete, no je dobré vedieť sa k nim dopracovať.

Spomenúť musím aj aplikáciu HyperX NGENUITY, vďaka ktorej dokážete upravovať podsvietenie, rôzne efekty a prevažne RGB prvky. Tú môžete zadarmo stiahnuť buď na stránke výrobcu, alebo na Microsoft Store.

Naše hodnotenie

Klávesnica Alloy Origins 60 je veľmi kvalitne spracovaná herná periféria kompaktných rozmerov, ktorá ničím neurazí, práve naopak príjemne prekvapí, a to najmä svojím dizajnom, komfortom pri používaní a skvelými spínačmi. Za cenu približne 110 eur si tak doprajete špičkovú prenosnú klávesnicu, ktorú jednoznačne odporúčam.

Klady

 • kvalita spracovania
 • dizajn

Zápory

 • hmotnosť
 • je ťažké si zvyknúť

Informácie o produkte

HyperX Alloy Origins 60 2021

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 296 mm
 • Výška: 105,5 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 36,9 mm
 • Hmotnosť: 781,5 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 110 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk