RECENZIA: Razer Seiren Mini - Kvalitný streamovací mikrofón

RECENZIA: Razer Seiren Mini - Kvalitný streamovací mikrofón

 

Spoločnosť Razer patrí medzi najznámejších výrobcov herných počítačových periférií. Ich produkty sú charakteristické kvalitným spracovaním, vyššou cenovkou a najmä skvelou funkčnosťou. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich kompaktný streamovací mikrofón Seiren Mini, ktorý určite ocenia najmä začínajúci, no pokojne aj pokročilí, streameri a ľudia, ktorí potrebujú mikrofón na online hovory, nahrávanie a prakticky čokoľvek, pri čom uvítajú vysokú kvalitu nahrávania.

BALENIE

Razer Seiren Mini mi prišiel v pomerne malej krabici čierno-zelenej farby, teda vo farbách typických pre výrobcu. V jej vnútri na mňa čakala použivateľská príručka, nálepky s logom spoločnosti, USB kábel slúžiaci na pripojenie zariadenia k počítaču, stojan na mikrofón a nakoniec aj samotné zariadenie.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Mikrofón sa mi svojim dizajnom veľmi zapáčil. Spoločnosť stavila na jednoduchosť v podobe kompaktnej kapsuly, ktorá vám na stole určite nebude prekážať. Pri kúpe zariadenia si môžete vybrať z troch farebných variantov: čierneho, ružového a bieleho. Tento mikrofón je jedným zo štyroch v modelovej rade s označením Seiren, z ktorých je tým najmenším a najlacnejším. Čo sa týka spracovania, na dotyk ide o pevné a odolné zariadenie, na ktorého výrobu spoločnosť využila prevažne tvrdený, kvalitne pôsobiaci plast. Pochváliť musím aj stojan, ku ktorému môžete zariadenie pripevniť. Ten má na spodnej strane pogumovanú vrstvu, vďaka ktorej sa mikrofón takmer vôbec nehýbe a je perfektne stabilný. Samozrejme, k mikrofónu si môžete dokúpiť aj rameno, ktoré ale musí mať 5/8 koncovku, no pokiaľ vám nevadí mať zariadenie položené pred vami na stole, nie je vôbec potrebné.

POUŽÍVANIE

Razer Seiren Mini sa radí medzi takzvané Plug-and-play zariadenia. To znamená, že si ho len zapojíte k počítaču a môžete ho hneď používať. Trochu ma ale mrzí absencia nejakého softvéru, v ktorom by som si mohol nastaviť napríklad hlasitosť mikrofónu alebo vykonať mierne hlasové úpravy. A keďže produkt samotný na sebe taktiež nemá ani len koliesko na úpravu hlasitosti, ste úplne odkázaní na aplikácie, cez ktoré ho využívate, napríklad ak sa jedná o online meetingy, hlasitosť si viete upraviť v nastaveniach daného programu. Rovnako to je aj so streamovacími programami, napr. OBS, X Split, atď.

Čo sa ale týka kvality nahrávania, nemám ani jednu výhradu. Zvuk z mikrofónu je dokonale čistý, pomerne efektívne tlmí okolité zvuky a taktiež disponuje skvelým pomerom hĺbok a výšok. Spomenúť musím, že ide o kondenzátorový mikrofón, čo v skratke znamená, že je prispôsobený na štúdiové použitie a presné zachytávanie hlasu. Razer taktiež použil špeciálny typ vzoru hliníkového vlákna na povrchu mikrofónu. Namiesto kardioidnej smerovej charakteristiky použili superkardioidný vzor, ktorý o niečo viac eliminuje zvuk

zo zadnej strany mikrofónu a takisto aj z bokov, pričom zachytávanie audia z prednej časti je o niečo efektívnejšie ako pri štandardnom kardioidnom.

Naše hodnotenie

Razer Seiren Mini je skvelý kompaktný mikrofón pre začiatočníkov v obore streamovania, no poslúži určite aj tým pokročilejším streamerom. Taktiež, ak hľadáte dokonalý mikrofón na rôzne online meetingy a chcete, aby vás vaši poslucháči počuli jasne a zreteľne, ste tu správne. Aj napriek menším rozmerom a nižšej cenovke, začínajúcej na 60 eurách, sa kvalitou zvuku a spracovania môže porovnávať s omnoho drahšími modelmi.

Klady

 • kvalita nahrávania
 • spracovanie

Zápory

 • absencia softvéru a nastavení

Informácie o produkte

Razer Seiren Mini 2021

 • Kategória: Mikrofóny
 • Šírka: 90 mm
 • Výška: 161 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 90 mm
 • Hmotnosť: 28 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 60 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Razer

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk