RECENZIA: Genesis Thor 400 RGB - herná klávesnica

RECENZIA: Genesis Thor 400 RGB - herná klávesnica

 

Opäť je tu poľská spoločnosť Genesis s hernou klávesnicou Thor 400 RGB s viacerými zaujímavými prvkami.

Thor 400 je mechanická herná klávesnica od poľskej firmy Genesis, ktorá ponúka kvalitné vyhotovenie, magnetickú plastovú opierku rúk a RGB podsvietenie.

Balenie

Klávesnica prišla zabalená v kartónovej krabici. Balenie obsahovalo používateľský manuál a sponu na výmenu klávesov.

Dizajn a ergonómia

Klávesnica celkovo vyzerá rovnako ako na obrázku na krabici. Dizajn je pekný, niekomu však môžu prekážať priznané spínače, keďže klávesy ich neprekrývajú a pomerne výrazne trčia z tela klávesnice, keďže ide o tzv. “high profile“ klávesy. Výhoda klávesnice tejto konštrukcie je ale tá, že sa pomerne ľahko čistí. Ucelený dizajn narúša jedine koliesko, ktoré slúži na ovládanie hlasitosti, je pomerne veľké a nie je úplne ideálne umiestnené.

Klávesnica pôsobí robustne a pevne, jednoducho žiadny lacný „plasťák“, keďže telo je z hliníka. RGB podsvietenie výborný dojem ešte umocňuje. Klávesnica obsahuje tri multimediálne tlačidlá, na tlačidlách F1 až F12 sa potom nachádzajú duplicitné funkcie, ktoré sa aktivujú pomocou tlačidla Fn.

Zo spodnej strany nájdeme výklopné nožičky, ktoré umožňujú nastavenie naklopenia, nachádzajú sa tu aj štyri protišmykové podložky.

Klávesnica obsahuje plný anti-ghosting (N-Key rollover) a vďaka tejto funkcii je teda možné stlačiť hocijakú kombináciu klávesov v rovnakom čase bez obáv, že niektoré klávesy nebudú zaregistrované aplikáciou. Vhodné najmä pre online hráčov.

Používateľské dojmy

Genesis Thor 400 RGB využíva spínače Kailh Red s pracovným zdvihom 1,8 mm a aktivačnou silou 45 gramov, ako aj s dobou odozvy 8 ms. Subjektívny pocit je takmer identický ako spínače Cherry MX, Kailh Red nám prišli ale o niečo pomalšie.

Genesis ku klávesnici dodáva magnetickú odnímateľnú opierku, ktorá vyzerá dobre a pôsobí solídnym dojmom.

Softvér, ktorý je potrebný na prispôsobenie klávesnicie, funguje dobre, je jednoduchý a intuitívny na ovládanie.

Na klávesnici sa píše veľmi dobre, keďže klávesy sú dostatočne veľké a ruky sú vďaka dodávanej opierke v prirodzenej polohe. Predvolené predvoľby osvetlenia RGB fungujú aj vyzerajú dobre a nastavenie intenzity a rýchlosti osvetlenia RGB je veľmi jednoduché.

Používateľské dojmy boli po týždni pozitívne, s klávesnicou neboli zaznamenané žiadne problémy a všetko fungovalo tak, ako malo.

Naše hodnotenie

Genesis Thor 400 RGB je zaujímavá herná klávesnica, ktorá poteší dizajnom a kvalitným spracovaním. Poteší taktiež dodávaná magnetická podložka. Klávesy a spínače sú presné a RGB dotvára dobrý dojem. Cenovka, začínajúca na 80 eurách, je takisto vcelku prijateľná vzhľadom na to, čo klávesnica ponúka.

Klady

 • technické parametre
 • plné RGB podsvietenie
 • mechanické spínače
 • minimalistický dizajn a kvalitné spracovanie
 • magnetická opierka rúk

Zápory

 • koliesko na ovládanie hlasitosti mohlo byť menšie a lepšie umiestnené

Informácie o produkte

Genesis Thor 400 RGB 2021

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 435 mm
 • Výška: 193 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 34 mm
 • Hmotnosť: 810 g
 • Orientačná cena: 80 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk