RECENZIA: Natec Octopus - Ultratichý set do kancelárie

RECENZIA: Natec Octopus - Ultratichý set do kancelárie

 

Natec je pomerne známou spoločnosťou pôsobiacou na trhu od roku 2007. Ich hlavným zameraním je výroba počítačových periférií určených najmä do kancelárií, pretože disponujú svojou jednoduchosťou, elegantnosťou a najmä nízkou cenou. Väčšina z ich zariadení sú väčšinou kompaktnejšie, často využívajúce bezdrôtové technológie, a teda vám nebudú prekážať na stole žiadne káble a ušetríte viac miesta. V dnešnej recenzii sa pozrieme na set bezdrôtovej klávesnice a myši pod spoločným názvom Octopus.

PRVÝ DOJEM

Po otvorení krabice, v ktorej som našiel použivateľský manuál a set klávesnice s myšou, som mal možnosť si prehliadnuť celý produkt. Asi najzaujímavejšími aspektmi tohto setu sú príjemná vyladenosť farieb a ultratiché stláčanie kláves na klávesnici a tlačidiel na myši. Oba produkty ma ale ničím zvláštnym neprekvapili, no taktiež ani neurazili.

SPRACOVANIE

Obe periférie sú vyrobené z tvrdeného plastu, ktorý pri klávesnici pôsobí celkom kvalitne, pevne a najmä príjemne na dotyk, no pri myši som takéto pocity nenadobúdal, hlavne preto, že plasty mierne škrípali, boli pocitovo mäkkšie a jednoducho nepôsobili prémiovo. Celkovú kvalitu spracovania by som teda zhodnotil ako priemernú. Z hľadiska dizajnu ide o veľmi elegantný a jednoducho pôsobiaci set vhodný najmä do kancelárií, no taktiež na akékoľvek použitie okrem hrania hier.

Natec pre istotu stavil na zaužívané a populárne vzory, jednoduchú a pohodlne pôsobiacu klávesnicu, malý USB prijímač slúžiaci na pripojenie k počítaču a dizajn, ktorý príjemne doladíte k stolu, na ktorom chcete mať čo najmenej vecí, ktoré by nemali zaberať veľa miesta.

POUŽÍVANIE

Moje skúsenosti s používaním oboch zariadení sú aj pozitívne a aj negatívne. Čo sa týka myši, hlavnou nepríjemnosťou bolo až príliš tiché stláčanie tlačidiel, ktoré spolu s pocitom zo stlačenia vyvolávalo veľmi lacný a nepríjemný pocit. Taktiež nechápem, prečo sa snažia ztíšiť len hlavné tlačidlá, a keď som stlačil skrolovacie koliesko, zaznelo naozaj nahlas. Inak nemám asi nič, čo by som mohol týkajúc sa myši vytknúť, odozva bola vzhľadom na pomerne lacnú bezdrôtovú myš priemerná, skrolovacie koliesko fungovalo fajn, snímač bol celkom presný a tlačidlo nastavenia DPI skvelo plnilo svoj účel.

Príjemne tichú nízkoprofilovú klávesnicu vidíme najmä pri notebookoch, no Natec ju z mne nejasného dôvodu použil aj pri zhotovovaní tohto setu. Osobne nie som fanúšikom typických notebokových klávesníc, no táto sa mi používala celkom pohodlne, nemal som k nej žiadne výhrady, až kým som nezačal písať túto recenziu. Už po prvých napísaných slovách som si všimol dosť nepríjemnú vec. Kedže klávesnica je nízkoprofilová, znamená to aj, že aktivačný bod jednotlivých kláves je omnoho bližšie, a teda sa môže stať, najmä pri nekvalitnejších modeloch, že stlačené tlačidlo sa zachytí dvakrát, čo pri písaní znamená dvojité písmená všade, kam sa pozriete. Osobne som to považoval za veľkú nepríjemnosť, no po pár hodinách používania klávesnice som si na to zvykol a nejak som prispôsobil svoj štýl písania tomu, aby som sa do podobných situácií nedostával. Nič to však nemení na tom, že ide prakticky o notebookovú klávesnicu v podobe klasickej bezdrôtovej klávesnice, čiže ak vám písanie na notebooku nie je príjemné, s veľkou pravdepodobnosťou vám nabude príjemné ani písanie na tomto zariadení.

Na záver by som rád spomenul napájanie oboch produktov, ktoré pri klávesnici prebieha prostredníctvom dvoch malých AAA batérií a pri myši jednou veľkou AA tužkovou batériou.

Naše hodnotenie

V žiadnom prípade nechcem, aby ste si mysleli, že tento produkt je zlý a nevhodný na použitie. Len sa snažím konštatovať, že cieľová skupina, ktorú volí tento produkt, patrí najskôr do kancelárskej sféry, najmä do jednoduchých a praktických setupov a pre nenáročných zákazníkov, ktorým nerobí problém nízkoprofilová klávesnica a jednoduchá myš. Za cenu približne 40 eur si tak doprajete zaujimavý set, ktorý by som vo svojej cenovej kategórii zaradil k priemeru.

Klady

  • kvalita spracovania klávesnice
  • tiché tlačidlá na klávesnici
  • dizajn oboch periféerií

Zápory

  • tlačidlá myši
  • zdvojené písmená na klávesnici

Informácie o produkte

Natec Octopus 2021

  • Kategória: Myši, Klávesnice
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk