RECENZIA: Genesis Neon 200 RGB - Lacné slúchadlá pre menej náročných hráčov

RECENZIA: Genesis Neon 200 RGB - Lacné slúchadlá pre menej náročných hráčov

 

Spoločností, ktoré vytvárajú herné periférie nižšej cenovej kategórie, existuje na svete mnoho. Medzi jednu z väčších, teda aspoň v našich končinách poprednejších, patrí aj spoločnosť Genesis. Tí si za cieľovku zvolili primárne low-budget hráčov, no taktiež ponúkajú aj produkty, najmä periférie, strednej a vyššej triedy, v ktorej sa im taktiež celkom darí. V dnešnej recenzii zamierime k lacnejším produktom a na zúbok sa pozrieme podsvieteným herným slúchadlám Neon 200 RGB.

BALENIE

Krabica, v ktorej produkt prišiel, bola vo farebnej kombinácii typickej pre značku, teda šedej/tmavosivej a červenej. Na vonkajších stranách škatule som našiel obrázok produktu, logo a názov spoločnosti, názov danej periférie a stručný popis produktu. Vo vnútri na mňa čakala používateľská príručka a slúchadlá.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Čo sa týka spracovania produktu, s tým som nebol až tak spokojný. Nebolo to nič, čo by ma naozaj nahnevalo, no za zmienku stojí napríklad plast použitý pri výrobe celého tela, ktorý pôsobil dosť lacno a nekvalitne, no na moje prekvapenie bol celkom pevný a neohybný. Trochu sa mi ešte nepáčil napájací kábel, ktorý mi skôr pripomínal šnúrky od turistických topánok.

Vyzdvihol by som ale rád spracovanie stredového kusu a náušníkov, ktoré sú pokryté kvalitne pôsobiacou napodobeninou kože vyzerajúcou taktiež celkom odolne a príjemne. Mikrofón ma svojim vyhotovením nijak neohúril, avšak zapáčil sa mi jeho dizajn, pretože pôsobil celkom moderne a profesionálne. Dizajn produktu ako celku je dosť pekný a dáva hneď a jasne najavo, že ide o hernú perifériu. Slúchadlá sa na prvý pohľad zdajú byť naozaj veľké, no ide o vec zvyku. Podsvietenie loga spoločnosti na bokoch obidvoch ušníc je veľmi vkusné, nie príliš krikľavé a pôsobí skôr jednoducho a elegantne.

POUŽÍVANIE

Po dôkladnejšom odskúšaní slúchadiel som ostal celkom spokojný. Z hľadiska zvuku boli Neon 200 veľmi slušné stereo slúchadlá, ktoré vynikali stredmi a prekvapilo ma, že v tejto cenovej kategórii vynikali aj celkom zdatné basy. Výšky boli bohužiaľ trochu utlmené, akoby ste zvuk počuli cez vrstvu látky. Kvalita mikrofónu je v nízkej triede častokrát peklom, no tu tomu nie je úplne tak.

Odhliadnuc od faktu, že mikrofón zachytáva zvuk veľmi slabo, vďaka čomu vás vaši kolegovia alebo spoluhráči veľmi nepočujú, je jeho kvalita naozaj dosť dobrá. Komfort pri nosení slúchadiel je na celkom dobrej úrovni a jediným mínusom je asi len to, že obe ušnice v spodnej časti od uší odstávajú, čo následne vedie k horšej izolácii zvuku.

Naše hodnotenie

Neon 200 RGB od spoločnosti Genesis by som odporučil každému hráčovi, ktorého pri výbere správnych herných periférií obmedzujú financie. Za cenu približne 28 eur dostanete štýlové podsvietené slúchadlá, ktoré určite splnia svoj účel a nebudete sa za nich musieť hanbiť. Kvalitou zvuku a ani spracovaním síce nevynikajú, no taktiež na tom nie sú vôbec zle.

Klady

  • kvalita náušníkov
  • cena
  • podsvietenie

Zápory

  • lacný plast pri vyhotovení tela
  • slabšia kvalita zvuku

Informácie o produkte

Genesis Neon 200 RGB

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 280 g
  • Orientačná cena: 28 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk