RECENZIA: MSI Vigor GK71 Sonic - Špičková kvalita pre náročných hráčov

RECENZIA: MSI Vigor GK71 Sonic - Špičková kvalita pre náročných hráčov

 

V súčasnosti najdrahšia herná klávesnica od firmy MSI, ktorá ale viac než dostatočne obhajuje svoju cenovku.

MSI nás postupne zásobuje ďalšími a ďalšími hernými perifériami. Odkedy zavítali aj do vôd herného príslušenstva, tak sa postupne snažia priniesť na trh kvalitnejšie zariadenia. Samozrejme, to sa často odráža aj na cenách, za ktoré sa tieto produkty následne predávajú. Tentoraz sa im podarilo so svojím najnovším modelom, Vigor GK71 Sonic, pokoriť „magickú“ hranicu 100€ a my sme sa na ňu mali možnosť pozrieť bližšie.

Hneď prvé dojmy začali navodzovať pocit, že sa máme načo tešiť. Už len na samotnom balení bolo vidieť, že nemáme dočinenia s obyčajnou klávesnicou, ale s top produktom vo svojej kategórii. Pri počte rôznych vrstiev a ochranných materiálov balenia môžeme s kľudom skonštatovať, že klávesnica by tam prežila aj naozaj nešetrné zaobchádzanie, napríklad od kuriéra. Pri odbaľovaní nám na tvári vyčarila úsmev najprv podložka pod ruky z pamäťovej peny. Obsah balenia sme si totiž vopred nepreverili, a aj keď na krabici bola podložka sfotená, neboli sme na 100% presvedčení, že v balení naozaj bude. Súčasťou balenia je takisto aj nástroj na vyťahovanie jednotlivých klávesov. Konečne sme sa ale dostali k hlavnej hviezde programu. Klávesnica má rozmery 442,5 x 138 x 41 mm a váži 854g. Kryt klávesnice je vyrobený z hliníkovej zliatiny leteckej kvality a zabezpečuje tak skvelú odolnosť a spoľahlivosť. Spodná časť má navyše vyrezané otvory do tvaru X, aby ste tam mohli dať káble, ktoré by vám inak mohli prekážať. Vďaka kompaktným rozmerom navyše na vašom stole nezaberie až toľko miesta. Klávesnica totiž okrem multimediálnych tlačidiel v pravom hornom rohu nemá žiadne iné, „zbytočné“ klávesy či tlačidlá.

Najväčším ťahúňom v marketingovej kampani tejto klávesnice sú patentované spínače MSI Sonic Red Linear. Spínače s ovládacou silou 35 g a lineárnym pocitom sú navrhnuté tak, aby poskytovali bezproblémové a okamžité odozvy, minimalizovali únavu prstov a zvýšili pohodlie a ergonómiu počas hrania. V realite to vyzerá tak, že hráč takmer ani necíti, že stlačil klávesu. Ako už bolo vyššie spomínané, firma týmto chcela urýchliť reakcie hráčov na priebeh hry, čo sa im určite podarilo, pretože reakcie klávesnice sú šialene rýchle. Každopádne to má ale aj jednu menšiu negatívnu stránku. Určite nie sme jediní a myslím si, že nie sme ani hráčska menšina, ktorá necháva „odpočívať“ ruku na klávesoch WASD. Pri tom sa nám ale neraz stalo, že sa spínače aktivovali už len pri položenej ruke. Povedzme, že pri hraní Star Wars: The Old Republic nám to až tak nevadilo, ten občasný zbytočný pohyb dopredu alebo do strany zas až tak veľa nepokazil. Problémy to ale sem tam robilo pri hraní MOBA hier, kedy sme nechcene použili jednu zo schopností hrdinu a zbytočne tak museli čakať kým dobehne cooldown. Vo všeobecnosti ale treba dodať, že klávesnica je naozaj perfektná a s výnimkou vyššie spomínaného aspektu a nadmernej hlučnosti sme nenašli jediný problém a testovanie sme si maximálne užili.

Napriek tomu, že sa jedná o hernú klávesnicu, určite ju neraz využijete aj na písanie. Iste to pre väčšinu hráčov nebude aspekt, podľa ktorého sa budú pri kúpe rozhodovať, ale je dobré to spomenúť. Primárne preto, že klávesnica je aj pri písaní mimoriadne pohodlná a dokážeme si predstaviť, že aj človek, ktorý sa vôbec nehrá, by takú skvelú klávesnicu uvítal. Jediný negatívny aspekt, ktorý sme načrtli v predchádzajúcom odstavci, je hlučnosť klávesnice pri písaní. Naozaj to miestami pripomínalo návštevu u doktora s písacím strojom. Každopádne by sa ešte našla jedna negatívna vec, ale tá už je naozaj čisto subjektívna. Nemáme informácie, či sa to v budúcnosti zmení, ale zatiaľ sa klávesnica predáva len s US rozložením kláves. Ak si teda potrpíte na diakritike na klávesnici, tak vás musíme sklamať.

Posledným, ale pre obrovské množstvo hráčov veľmi dôležitým aspektom je RGB podsvietenie klávesnice. Už pri predošlých produktoch sme mali možnosť si všimnúť, že MSI to má naozaj vyšperkované. Oficiálna stránka ponúka možnosť stiahnuť softvér Mystic Light, v ktorom nájdete šialene veľa možností a kombinácií podsvietenia. Klávesy MSI ClearCaps majú navyše priehľadný dvojvrstvový dizajn, ktorý prepúšťa svetlo a zabezpečuje živé a ohromujúce RGB osvetlenie jednotlivých kláves. Bez ohľadu na to, či sa bavíme o celom spektre farieb alebo rôznych efektoch, určite si tam nájdete tú vašu preferovanú možnosť. Aby toho nebolo málo, tak so vstavanou pamäťou si používateľ môže prispôsobiť a uložiť až 3 profily, vrátane nastavení, RGB efektov, makier, pričom prepína profily pomocou programu MSI Center alebo funkčných kláves.

Naše hodnotenie

Špičkový produkt v špičkovej kvalite za adekvátnu cenu. Skvelá voľba pre náročných hráčov, ktorí vyžadujú maximálne pohodlie a zážitok pri hraní a sú ochotní si za to aj priplatiť. MSI Vigor GK71 Sonic spĺňa všetko, čo si hráč môže od klávesnice priať s absolútnym minimom negatívnych vlastností.

Klady

 • špičkové spracovanie
 • maximálny zážitok pri používaní
 • obrovské možnosti RGB podsvietenia

Zápory

 • hlučná pri písaní
 • zatiaľ len v US verzii

Informácie o produkte

MSI Vigor GK71 Sonic

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 442,5 mm
 • Výška: 41 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 138 mm
 • Hmotnosť: 854 g
 • Farba: čierna/sivá
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk