RECENZIA: SPC Gear GK650K - Kvalitná herná klávesnica pre náročnejších

RECENZIA: SPC Gear GK650K - Kvalitná herná klávesnica pre náročnejších

 

Spoločnosť SPC síce v oblasti počítačových periférií a doplnkov nepatrí k tým najznámejším, no o kvalite jej výrobkov by sme mohli rozprávať pomerne dlho. Jej produkty sa vyznačujú zaujímavým dizajnom, vysokou kvalitou vyhotovenia a využitím tých správnych materiálov, ktoré si zákazníci radi pochvaľujú. Zaiste teda ide o schopného konkurenta známejších spoločností v tomto odbore, preto by ste si pri výbere novej periférie mali prezrieť aj jeho ponuku. V tejto recenzii sa pozrieme na jej klávesnicu vyššej strednej triedy, ktorá poteší aj tých náročnejších.

VYHOTOVENIE

Na výrobu klávesnice SPC Gear GK650K spoločnosť použila naozaj kvalitné materiály, ktoré zariadeniu dodali pocit prémiovosti. Reč je o tvrdenom plaste, ktorý je na vrchu produktu prekrytý hliníkovým plátom – ten zas periférii pridáva na odolnosti. Nemusíte sa tak báť, že klávesnicu poškodíte napr. silnejším úderom (chceným či nechceným).

Využitie hliníka sa, samozrejme, podpísalo aj na hmotnosti, no to nevidím ako problém vzhľadom na to, že nejde o prenosný kompaktný kúsok, ale o veľkú klávesnicu určenú na hry a náročné úkony. Zariadenie váži približne 1154 gramov a jeho rozmery sú 453 x 210 x 45 mm, čiže ide o naozaj obrovskú klávesnicu, ku ktorej patrí aj dlaňová opierka. Iba tá ma z celého vyhotovenia periférie nepotešila, a to hlavne preto, že bola vyrobená z lacnejšie pôsobiaceho plastu, ktorý bol navyše aj dosť ohybný. Tu by som teda už o ktovieakej odolnosti nehovoril.

MODERNÝ DIZAJN

Produkt zaujme aj svojím dizajnom, ktorý síce nie je nejako výrazný, no pôsobí štýlovo, moderne, elegantne a najmä prémiovo. Kovový povrch v kombinácii s matnými klávesmi vyzerá skvele, pričom to celé je ešte doplnené aj vychytaným podsvietením. To nie je zbytočne silné, aby neťahalo oči, no taktiež ani príliš slabé, čiže v jemnom prítmí príjemne vynikne.

Dokonca aj dlaňová opierka vyzerá celkom pekne, a to najmä vďaka trojuholníkovému vzoru, ktorý ju pokrýva, a logu umiestnenému na ľavej časti doplnku. Oceňujem aj magnetické pripevnenie k zariadeniu, ktoré je naozaj pevné, pravdepodobne teda nenastane situácia, že by sa vám prudkým pohybom odpojila od tela produktu.

SKÚSENOSTI Z POUŽÍVANIA

Pri testovaní modelu Gear GK650K som bol príjemne prekvapený. Klávesy a ich stláčanie fungovali skvele, odozva bola vďaka Kailh snímačom minimálna a tvrdosť stláčania mi prišla vyhovujúca. K tomu všetkému bolo zariadenie pri používaní naozaj tiché a neprekážalo mi ani v nočných hodinách. Pochváliť musím pridané koliesko na úpravu hlasitosti, nástroj na vyberanie klávesov a aj možnosť nastavenia dvoch profilov výšky zariadenia, pričom umiestnenie kábla je taktiež voliteľné pomocou jednoduchej plastovej konštrukcie na spodnej časti periférie.

Zaujímavým prídavkom je technológia N-Key Rollover, ktorá v podstate funguje ako úplný anti-ghosting, čo znamená, že môžete stlačiť ľubovoľný počet klávesov súčasne a produkt ich všetky presne zosníma. Spomeniem ešte stiahnuteľný softvér, ktorý vám umožní nastaviť si rôzne profily, podsvietenie a ďalšie veci, ktoré napomáhajú personalizácii klávesnice. Čo sa týka podsvietenia, tak je vám ponúknutých osemnásť východiskových profilov, ktoré sa dajú nastaviť viacerými kombináciami jednotlivých klávesov.

Naše hodnotenie

SPC Gear odviedlo pri výrobe klávesnice GK650K skvelú prácu. Nielenže spojili lákavý dizajn s kvalitným spracovaním, taktiež sa im podarilo dosiahnuť skvelú funkčnosť, čo v konečnom dôsledku robí zariadenie príjemným na používanie. S cenovkou pohybujúcou sa okolo 93 eur teda dostanete klávesnicu, ktorá je svojou výbavou schopná konkurovať aj drahším produktom väčších firiem.

Klady

 • tiché klávesy
 • kvalita spracovania
 • odozva klávesov

Zápory

 • kvalita spracovania dlaňovej opierky

Informácie o produkte

SPC Gear GK650K 2022

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 453 mm
 • Výška: 210 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 45 mm
 • Hmotnosť: 1154 g
 • Orientačná cena: 93 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SPC Gear

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk