RECENZIA: Genesis Helium 800 BT - Silné, podsvietené reproduktory k počítaču

RECENZIA: Genesis Helium 800 BT - Silné, podsvietené reproduktory k počítaču

 

Spoločnosť Genesis už roky patrí medzi popredných poľských výrobcov elektroniky a vo svete naberajú ich produkty čoraz viac na popularite. V tejto recenzii by som sa chcel povenovať reproduktorom k počítaču, presnejšie k modelu Helium 800 BT, ktorý disponuje širokou škálou pozitív a negatíva by sme hľadali len ťažko. Pri výbere správnych reproduktorov je potrebné sa pozerať na množstvo premenných a vlastností, ktoré priamo, či nepriamo určujú kvalitu zvuku a zároveň zlepšujú a spríjemňujú používateľský zážitok. Pre bežného zákazníka je však takýto výber dosť náročný a práve preto si o jednej z vašich možných reprosústav povieme dnes.

SPRACOVANIE A VZHĽAD

Helium 800 BT je reprosústava vyššej triedy, teda niet pochýb o kvalitnom spracovaní. Pri výrobe boli použité prevažne drevo, hliník a tvrdený plast, ktoré spolu pôsobia naozaj veľmi kvalitne a najmä odolne, teda prípadného poškodenia pri neopatrnom zaobchádzaní by som sa neobával. Oceňujem taktiež, že spoločnosť využila kov pri výrobe roštu, ktorý kryje reproduktory.

Z hľadiska dizajnu ide o veľmi podarený kúsok. Nielen, že matná čierna na kvalitných materiáloch pôsobí naozaj elegantne a prémiovo, miestami sa mi javili až profesionálne. Zaujímavé geometrické tvary na prednej časti dodávajú pocit, že ide o herný produkt, čomu napomáha podsvietenie, o ktorom si čo-to povieme neskôr v recenzii. Celkovo som ale zo spracovania a dizajnu produktu ostal celkom nadšený.

PODSVIETENIE AKO HLAVNÝ ŤAHAČ

Genesis sa pri najvyššom modeli radu Helium vyhral aj s podsvietením. Každý z reproduktorov, vrátane subwooferu, je obohatený o RGB prvok, ktorý produktu pridáva na štýle. Je však nutné k tomu povedať trochu viac. V prvom rade nejde o štandardné RGB, ale o ARGB, čo je v podstate trochu pokročilejšia technológia podsvietenia. Kým RGB ponúka možnosť jednotného nastavenia farieb po celom LED pásiku, ARGB vám umožňuje nastaviť každú LED jednotku zvlášť. Pre obyčajného zákazníka to v krátkosti znamená možnosť pokročilejších nastavení osvetlenia, ako napríklad synchronizácia RGB so zvukom atď.

Veľmi dôležité je spomenúť aj to, že podsvietenie je kompatibilné so širokou škálou rôznych technológií vybraných spoločností, ako Polychrome RGB alebo AuraSync, čo znamená, že ak použijete špeciálny kábel pre prepojenie reprosústavy s vaším počítačom, dokážete zosynchronizovať osvetlenie podľa nastavení vášho počítača.

KONEKTIVITA A POUŽÍVANIE

Helium 800 BT ponúka celkovo až 3 možnosti pripojenia. Prvou z nich je klasický AUX kábel, ktorým si dokážete reproduktory pripojiť k počítaču, prípadne smartfónu. Ďalšou možnosťou je čoraz viac používaný Bluetooth 5.0, ktorý po jednoduchom a rýchlom spárovaní funguje výborne. Treba ale rátať s tým, že kvalita zvuku oproti AUX káblu môže byť mierne nižšia, čo je ale pri reproduktoroch danej cenovky zanedbateľný rozdiel. Pre pripojenie k počítaču je najideálnejšie optické pripojenie pomocou Toslink kábla. Ten ponúka najvyššiu možnú kvalitu prenosu zvuku zo zdroja.

Keď už sme pri kvalite zvuku, tak o tej je, samozrejme, tiež čo povedať. Reproduktory dosahovali pri všetkých úrovniach hlasitosti dokonalú čistotu zvuku a výšky boli taktiež presné a jasné. Tomu všetkému ešte napomáhal k dokonalosti aj subwoofer, ktorý laicky povedané „dunel“ naozaj prenikavo a výrazne. Celkovo teda reprosústava príjemne prekvapila, no jediným takým menším mínusom je nižšia hlasitosť, ktorá by mohla byť na najvyšších úrovniach trochu vyššia. Ak by som ešte mal hovoriť o nejakých dôležitejších špecifikáciách, tak maximálny RMS výkon zariadení je 60 Wattov, pričom subwoofer sám dosahuje výkonu 30 Wattov.

Na záver je tu už iba posledná vec, pribalený bezdrôtový ovládač. Ten funguje na nízkej dobe odozvy a umožňuje vám nastaviť úroveň hlasitosti, úroveň sily subwoofera, prepnúť režim podsvietenia, zmeniť typ pripojenia, stlmiť a úplne vypnúť Helium 800 BT. Máte teda skoro všetky možnosti, ktoré sa dajú nastaviť aj na potenciometri umiestnenom na subwooferi.

Naše hodnotenie

Reproduktory Helium 800 BT sú tou správnou voľbou pre náročnejších používateľov, no tiež ľudí, ktorí radi počúvajú hudbu, prípadne hrajú hry s kvalitnejším zvukom. S cenovkou začínajúcou na 135 eurách ide o trochu vyššiu investíciu, no určite sa oplatí.

Klady

  • spracovanie
  • kvalita zvuku
  • podsvietenie
  • pripojenie

Zápory

  • trochu nižšia hlasitosť

Informácie o produkte

Genesis Helium 800BT

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk