RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

 

Verná reprodukcia zvukov nie je dôležitá iba v bežnom živote, či už ide o počúvanie hudby, alebo pozeranie filmov a videí. Každý herný nadšenec vie, že v mnohých hrách dokáže dobrý zvuk zlepšiť herný zážitok a v niektorých súťažných herných tituloch je dokonca kvalitný zvuk otázkou života a smrti. Pravdou je, že nie každý si môže nechať hučať herné tituly z veľkých reproduktorov, inak by ho neveľmi znášalo okolie. Aj preto majú herné slúchadlá svoje miesto na trhu.

Spoločnosť Genesis už na slovenskom trhu pôsobí zopár rokov a doposiaľ sa pri našom testovaní jej produkty osvedčili ako cenovo výhodnejšia alternatíva ku produktom od oveľa zvučnejších mien. Preto nie je prekvapením, že z dielne Genesis neustále prichádzajú novinky snažiace sa zaujať už nielen menej náročných hráčov s nižším rozpočtom, ale aj náročnejších používateľov. Herný headset Genesis Radon 800 parametrami, funkcionalitou a cenou rúbe vcelku vysoko. Či sa ho oplatí uprednostniť pred renomovanými značkami sa dočítate v recenzii nižšie.

Obal a jeho obsah

Slúchadlá dorazili v kompaktnej krabici šedo-striebornej farby s veľkým vyobrazením produktu na prednej strane a menším obrázkom spolu so základnými vlastnosťami na tej zadnej. Po stránke dizajnu zatiaľ niet veľmi čo vytknúť, obal vyzerá dostatočne moderne a pritom dostatočne hlasno kričí do sveta, že vnútri kartónu sa ukrýva herne ladený produkt.

Po otvorení kartónu sa naskytá pohľad na sieťkovanú kapsičku, v ktorej bude možné slúchadlá s ich príslušenstvom prenášať. Pod ňou už nájdeme samotný headset, náhradné vankúšiky na uši, trojicu káblikov, pripojiteľný mikrofón a malú brožúrku.

Spracovanie a ergonómia

Svojou cenou slúchadlá Radon 800 už neatakujú nižšiu strednú triedu, ako tomu bývalo pri dávnejšie testovaných kúskoch od spoločnosti Genesis, ale plávajú do vôd prémiovejších kúskov a tomu by mala zodpovedať aj kvalita. Radon 800 vsádza na kožené prevedenie mušlí doliehajúcich na hlavu, s vymeniteľnými mušľami z priedušnejšieho textilného materiálu, avšak pri koži ide o lacnejší umelý variant. Konštrukcia tiež nie je na najvyššej úrovni, hoci mechanizmus rozťahovania mostíka má akurátny odpor.

Pripojiteľný mikrofón nemá žiadne penové chránenie proti šumu dýchania, no plusový bod si Radon 800 zaslúži za ovládanie priamo na slúchadlách, vďaka ktorému je možné nielen meniť hlasitosť, ale aj vypínať/zapínať mikrofón. Za ďalšiu plusovú funkcionalitu považujem odpojiteľnosť nielen mikrofónu, ale aj káblov prepájajúcich slúchadlá s inými zariadeniami. Na slúchadlách je jeden port pre mikrofón a jeden USB-C port, do ktorého je možné pripojiť buď USB-C – USB kábel, alebo USB-C – 3.5 mm Jack kombo. Spomínané kombo sa dá vďaka pribalenému adaptéru ďalej rozdeliť na Audio a Mic kanál. Vďaka tomu je tieto slúchadlá možné jednoducho používať s počítačmi, notebookmi, aj smartfónmi disponujúcimi 3.5 mm portom. Čo však už tak nevítam, je permanentné červené podsvietenie Genesis loga na oboch mušliach bez možnosti ho vypnúť.

Chvíľu som dúfal, že ho bude možné vypnúť cez softvér, ktorý som našiel na stránke výrobcu, ale nie, po inštalácií bolo možné meniť iba hlasitosť slúchadiel a nastavenia mikrofónu.

Parametre a komponenty

Genesis pri týchto slúchadlách vsadil na 40 mm meniče s impedanciou 32 Ohmov a frekvenčným rozsahom 20 – 20000 Hz. Spolu s maximálnou hladinou akustického tlaku 116 dB a virtuálnym 7.1 surround systémom vás nepripravia o sluch, no ponúknu stále dunivé basy a aj prekvapivo čisté výšky. Dĺžka káblov (s 4-pinovým 3.5 mm Jackom aj USB konektorom) je použiteľných 180 cm a pri použití 3.5 mm adaptéru toto číslo ešte narastie o cca desať centimetrov.

Káble však nie sú opletené, čo tomuto headsetu opäť uberá na prémiovosti a pocite kvality. Na záver, odnímateľný mikrofón má obyčajný 3.5 mm Jack konektor, a teda ho bude možné v budúcnosti aj nahradiť, ale s parametrami ako citlivosť od -42 dB a rozsahom 100 – 10000 Hz postačí minimálne na hranie, ak nie aj na občasné videohovory či meetingy.

Naše hodnotenie

Trh s hernými slúchadlami je naozaj plný a pri cene okolo 60 eur sú už v hre aj renomované mená ako Corsair, SteelSeries, Razer alebo dokonca Logitech a HyperX. Zvukom Genesis Radon nesklame, no ani úplne neočarí a podobné je to aj s kvalitou a funkcionalitou. Kvitujem, že Genesis ponúka ďalší funkčný produkt, no pri jeho cene sú neopletené káble, stále podsvietenie a maličkosti dodávajúce mu menší pocit kvality problémové.

Klady

 • dobre priliehajúce mušle
 • vysoká nastaviteľnosť mosta
 • odnímateľný mikrofón
 • možnosť pripojiť 3.5 mm Jack alebo USB
 • ovládanie na slúchadlách

Zápory

 • stále podsvietenie bez možnosti vypnutia
 • na basy zameraný a občas menej ostrý zvukový profil
 • cena

Informácie o produkte

Genesis Radon 800

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 62 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk