RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

 

Herné stoličky. Pojem, ktorý je dnes veľmi často zneužívaný a prostredníctvom ktorého poskytujú mnohí výrobcovia štandardných kancelárskych stoličiek niečo „marketingové“. Veď je to celkom jednoduché. Stačí ponúknuť agresívny tvar, trepnúť na vrch stoličky logo, zvoliť správne farby, v prípade tých drahších aj nejaký RGB pásik, a môžete sa hrdiť novou „hráčskou“ stoličkou. Kašľať na pohodlie pri sedení, hlavné je, aby dobre vyzerala.

Reálne tak často získate lepší produkt pri nudne vyzerajúcej „kancelárskej“ stoličke. Preto je veľmi otázne, či Genesis Nitro 710 ponúka okrem pozlátka aj niečo navyše.

Štandardne veľká krabica, klasicky rozložená stolička. Po priskrutkovaní niekoľkých skrutiek, nasadení sedadla a posledných kozmetických úkonoch je stolička poskladaná a vyníma sa v ružovo-bielej kombinácii, ktorá pravdepodobne viac ulahodí nežnejšiemu pohlaviu. Tvar stoličky sa nedá nazvať inak ako zaužívaným, a teda absolútne ničím neprekvapí. Stolička nemá nastaviteľnú výšku opierky hlavy, no v tejto cenovej kategórii sa to neočakáva, a preto sa nebudeme tváriť veľmi prekvapene.

Menším prekvapením však je, že opierka chrbta nie je výškovo nastaviteľná. To zas v stoličkách podobnej cenovej kategórie štandardom je a, aj keď to nie je úplná katastrofa, je trochu otravné často spadnutú opierku zdvíhať, keď si chcete sadnúť.

Pochváliť musíme okrem dizajnu aj pocit z ekokože. Aj keď osobne preferujeme látkový poťah, v kategórii povrchu z ekokože patrí táto stolička medzi tie najlepšie, ktoré sme mali možnosť doteraz vyskúšať. Príjemná na dotyk a poddajná, to je dobrá správa hlavne v prípade, že hľadáte stoličku, ktorá vám vydrží roky a nie iba niekoľko mesiacov.

Možnosti prispôsobenia spadajú do kategórie štandardných a okrem jednoduchej a funkčnej páčky na nastavenie sklonu stoličky je k dispozícii aj klasická páčka na nastavenie výšky stoličky. Toto je absolútne bez výhrad – rozsah výškového nastavenia a nastavenia sklonu sú skvelé a stolička tak poskytuje pohodlie nielen pri náročnom a vyčerpávajúcom hraní hier, ale aj pri oddychovom sledovaní filmov či obsahu na internete.

V kategórii polohovateľnosti však musíme vytknúť jednu vec. Stolička disponuje možnosťou nastavenia uhla opierok na ruky, čo znie, v rovine teórie, skvelo – viete si ju totiž prispôsobiť presne podľa svojich potrieb. Problémom však je, že tieto opierky na ruku sa nedajú nijak v určitej polohe zafixovať. Stačí jemný pohyb a opierka sa vykloní z preferovanej polohy.

Stolička poskytuje príjemnú oporu pre celé telo a pohodlie pre vašu zadnú časť, a to vďaka sedadlu so šírkou 62 cm a hĺbkou 50 cm. Nastaviteľné opierky umožňujú skvelé možnosti prispôsobenia nielen z hľadiska uhla (čo sme kritizovali vyššie), ale aj z hľadiska výšky. Nosnosť stoličky je stanovená na 150 kg, no je celkom zrejmé, že vďaka farebnej kombinácii sa drvivá väčšina používateliek k tejto hranici nedostane. Kvalitu ekokože je ťažké zhodnotiť z dlhodobého hľadiska, no z krátkodobého pôsobí veľmi príjemne a poddajne. Mali sme ju možnosť porovnať s inou, podobne tvarovanou stoličkou nemenovaného výrobcu a rozdiel bolo cítiť na prvý dotyk.

Stolička pôsobí pevným dojmom aj pri snahe o zmenu polohy a okrem štandardného nastavenia výšky poskytuje aj možnosť zakloniť si operadlo až do 135° uhla. Jemne sa však musíme posťažovať na kolieska. Tie sú podľa štítku k stoličke vyrobené z nylonu, s úpravou CareGlide, no mali sme z nich pocit, že až príliš lietajú. Dvakrát sa stalo, že stolička pri pokuse sadnúť si na ňu ušla „spod zadku“. Aj pri sedení stačí nepatrný pohyb v hniezde stoličky a kolieska vás často posunú preč. Je teoreticky možné, že dlhším používaním sa to zlepší, a tiež to môže mať súvis aj s tým, že stolička bola používaná na štandardnej laminátovej podlahe, no každopádne nejde o veľmi príjemný pocit.

Naše hodnotenie

Genesis Nitro 710 vám za svoju cenu ponúkne presne to, čo očakávate. Stoličku, ktorá pekne vyzerá a na ktorej sa dobre sedí. Poskytuje primerané možnosti polohovateľnosti, príjemnú ekokožu a kvalitné materiály. Škoda však toho spodného vankúša, tancujúcich koliesok a otáčajúcich sa opierok na ruky

Klady

  • príjemný materiál
  • široké možnosti prispôsobenia
  • vizuálne pekná

Zápory

  • nemožnosť zafixovať spodný vankúš
  • „tancujúce“ kolieska
  • ľahko otáčajúce sa opierky na ruky

Informácie o produkte

Genesis Nitro 710 2022

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: ružovo/biela
  • Orientačná cena: 250 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk