Telefóny radu TCL 40 NTXPAPER s „papierovým“ displejom prichádzajú na Slovensko

Spoločnosť TCL Communication začína na Slovensku predávať nové smartfóny TCL 40 NXTPAPER a TCL 40 NXTPAPER 5G. Ide o prvé dva mobily na svete s technológiou NXTPAPER – revolučným matným displejom pripomínajúcim papier, ktorý ponúka vynikajúci komfort pre oči s hardvérovou certifikáciou TÜV pre nízky obsah škodlivého modrého svetla. Smartfón TCL 40 NXTPAPER je dostupný vo farbách Midnight Blue a Opalescent za akčnú cenu 199 € vrátane DPH. Model TCL NXTPAPER 5G je dostupný exkluzívne u mobilného operátora Orange za 249 € vrátane DPH.

 

Motorola uľahčuje úpravu fotografií pomocou funkcie Auto Enhance v aplikácii Fotky Google

Viac ako 93 % spotrebiteľov spoločnosti Motorola bez námahy otvorí aplikáciu fotoaparátu a zachytí fotografie bez použitia ďalších nastavení alebo úprav po zachytení. S ohľadom na to spoločnosť Motorola pridáva funkciu Auto Enhance - automatické vylepšenie Fotiek Google do softvéru fotoaparátu nových telefónov motorola edge 40 neo a moto g84 5G.

 
RECENZIA: TCL 40 SE - Dizajnový a cenovo dostupný, no žiaden silák

RECENZIA: TCL 40 SE - Dizajnový a cenovo dostupný, no žiaden silák

Skoro každý človek túži po tom najlepšom, najvýkonnejšom, najlepšie vyzerajúcom. Pri smartfónoch to nie je výnimkou. Málokto si však môže dovoliť zaplatiť cenu za vlajkové lode známych značiek, ktoré často stoja aj násobok bežnej mesačnej výplaty. Pokiaľ sa však záujemci uskromnia v niektorých aspektoch, je možné nájsť aj zaujímavé zariadenia, ktoré stoja zlomok ceny toho najlepšieho a pritom ponúknu všetku hlavnú funkcionalitu. V akej kvalite je často otázne, no stále ju ponúknu. Po niečo vyše dvoch rokoch v mojich rukách pristál nástupca cenovo dostupného smartfónu od spoločnosti TCL, a nakoľko mi ešte pamäť ako-tak funguje (plus som si prečítal pôvodnú recenziu na smartfón TCL 20 SE), pustil som sa do zisťovania, čo nového spoločnosť TCL s modelom 40 SE ponúka.

 

Inteligentné hybridné hodinky Withings ScanWatch 2 a ScanWatch Light vstupujú na domáci trh

Spoločnosť Withings oznámila dostupnosť chytrých hybridných hodiniek ScanWatch 2 a ScanWatch Light na tuzemskom trhu. ScanWatch 2 novo ponúknu TempTech24/7 modul pre sledovanie kolísania telesnej teploty počas dňa aj noci. Nechýbajú ani už tradičné funkcie na monitorovanie aktivít a sledovanie spánku. To všetko v puzdre z nerezovej ocele, ktoré dopĺňa zafírové sklo. ScanWatch Light sú potom najdostupnejším produktom z radu ScanWatch. Aj napriek svojej cene ale taktiež ponúknu nerezové puzdro, zafírové sklo chrániace ciferník a množstvo funkcií pre zdravie a kondíciu.

 
RECENZIA: Xiaomi 13T

RECENZIA: Xiaomi 13T

Spoločnosť Xiaomi dnes odhalila svoj najnovší rad smartfónov Xiaomi 13T, ktoré sa za posledné roky stali celosvetovo veľmi populárnymi najmä vďaka svojmu dobrému pomeru cena/výkon. Tohtoročná novinka sa pýši viacerými vylepšeniami fotoaparátov, slušným výkonom a špičkovým spracovaním.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

Recenziu na novú „interaktívnu dosku“ od Samsungu v hodnote herného notebooku začneme menším historickým okienkom. Ešte v čase vysielania prvého televízneho seriálu Star Trek sa verejnosť domnievala, že to, čo kapitán Kirk a jeho posádka často držia v rukách, je len obyčajný notes s papierom a perom. Už v tej dobe (išlo o 60. roky) však boli na patentovom úrade v Spojených štátoch evidované prvé koncepty schopné teoreticky rozpoznávať písanie pohybom ruky – vôbec premiérový patent na predchodcu dnešnej verzie tabletu bol dokonca schválený už v roku 1914. Bola to práve filmová a televízna tvorba, ktorá prostredníctvom sci-fi postupne pripravovala konzumentov na možnosť, že raz sa aj v ich rukách zhmotní zázračná tabuľka, pomocou ktorej si budú vedieť vyrátať počet hospodárskych zvierat a súčasne objednať potraviny priamo domov. Iste, od Kubrikovej Vesmírnej odysey sme sa so súčasným využitím tabletov posunuli do úplne iných sfér, v každom prípade pôvodná myšlienka prepojenia kompaktného výkonného počítača s interaktívnym perom sa do komerčnej výroby reálne dostala až v roku 1987 a začiatky boli (podľa očakávania) dosť kostrbaté. Dnes už sú tablety za zenitom a ich komerčný dosah sa pomaly, ale isto zúžil skôr na špecifické potreby kreatívnych ľudí, ktorých sotva môžeme radiť medzi masových nákupcov. V skratke, tablety sú aj vďaka rastúcemu výkonu mobilných telefónov dávno na ústupe. Pointou natiahnutého úvodu na recenziu Galaxy Tab S9 Ultra, jedného z najvýkonnejších tabletov súčasnosti, je pripraviť vás na opis hardvéru s tak úzkym a komplikovaným zacielením na koncového zákazníka, že vlastne nechápem, že sa to Samsungu oplatí rok čo rok obnovovať.

 

TCL predstavuje smartfóny s technológiou NXTPAPER, ich displej pripomína papier

- Spoločnosť TCL predstavila rad smartfónov s technológiou NXTPAPER. TCL 40 NXTPAPER a TCL 40 NXTPAPER 5G sú prvé a jediné telefóny na svete, ktoré ponúkajú revolučné farebné matné displeje pripomínajúce papier. Na Slovensku bude v pribehu októbra dostupný model TCL 40 NXTPAPER za cenu 279 EUR s DPH.

 
Update

Samsung prenáša najnovšie funkcie z radov Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 na predchádzajúce zariadenia

Spoločnosť Samsung prostredníctvom novej aktualizácie pridáva vybrané funkcie z najnovšieho užívateľského rozhrania One UI do predchádzajúcich generácií zariadení. Tento významný krok je súčasťou pokračujúceho úsilia spoločnosti o vylepšovanie ekosystému Galaxy, ktoré pomáha maximalizovať mobilnú produktivitu a zábavu. Aktualizácia pomôže sprístupniť špičkové inovácie predstavené na zariadeniach Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 viacerým užívateľom po celom svete.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5  - Láska na prvé zohnutie

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5 - Láska na prvé zohnutie

Skladacie telefóny zažívajú aj naďalej postupný rast popularity, ktorý by sa s miernym preháňaním dal odôvodniť progresom v oblasti vývoja tohto stále vyložene okrajového segmentu mobilov. Samsung z pozície vôbec najväčšieho výrobcu skladačiek môžeme aj preto označiť za inovátora a dôkazom toho je aj piata generácia Flip/Fold modelov, ktorá sa nedávno dostala na trh. Aktuálne mám možnosť dlhodobo testovať nové Galaxy telefóny, a ako prvý vám dnes zhodnotím ten logicky komerčne úspešnejší, a to Samsung Galaxy Z Flip5.

 
RECENZIA: Oppo Reno10 - Mapa k pokladu

RECENZIA: Oppo Reno10 - Mapa k pokladu

Opäť sa asi budem opakovať, ale za posledných pár rokov sa celosvetový trh s mobilnými telefónmi nafúkol ako tá ryba, z ktorej si delfíny radi robia futbalovú loptu. Výsledkom je obrovské množstvo rôznych výrobcov, pochádzajúcich z ďalekých krajín, predháňajúcich sa na tunajšom trhu v cenovej, ale aj inej súťaži a nechávajú na konzumentov, aby si k nim našli cestu pomocou vlastnej mapy. Značku OPPO ste v týchto reáliách už určite, aspoň čiastočne, zaregistrovali. Jej primárnym pôsobiskom je domáca Čína, a tam sa im vyložene darí predávať. Pomalými a strategicky slušne zvolenými krokmi sa však OPPO začína približovať aj tunajšiemu spotrebiteľovi, a toho dôkazom je nedávno uvedená novinka modelového radu Reno10, ktorá ku nám dorazila v kompletnej zostave. Nutné podotknúť, že je to práve OPPO, ktoré ročne dokáže zo svojich tovární vytlačiť, z pohľadu Európana, priam šialené počty nových mobilov. Preto nejaká tá odrobinka, ak to tak môžem napísať, logicky musí doplávať aj k našim brehom a redakciám. Mne sa podarilo týmto spôsobom zodvihnúť omrvinku OPPO Reno10 5G, o ktorej vám čo to poviem v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: ASUS Zenfone 10  - Na správnej ceste

RECENZIA: ASUS Zenfone 10 - Na správnej ceste

Mobilné telefóny, tak ako ich vnímame posledné roky, to už dávno nie je svet, kde sa opakujú dookola stále tie isté značky. Rozšírenie a pokrok v rámci moderných technológií, aj s poklesom výrobných nákladov (v určitých sférach), motivuje rôzne nové vízie rodiace sa v hlavách skúsených, ale rovnako tak sotva od mlieka odstavených vizionárov.

 

Lenovo predstavilo nové tablety Lenovo Tab P12 a Tab M10 5G

Spoločnosť Lenovo predstavuje dva nové prírastky do svojho radu spotrebiteľských tabletov s operačným systémom Android™, Lenovo Tab P12 a Lenovo Tab M10 5G, ktoré sú určené na všestrannejšie využitie a skvalitnenie osobného času. Tieto zariadenia, ktoré kombinujú zábavu, vzdelávacie nástroje a zvýšenú mobilitu, sú navrhnuté tak, aby spĺňali široké požiadavky dnešných spotrebiteľov bez ohľadu na to, kam ich život zavedie.

 
RECENZIA: POCO F5 Pro - Stredná trieda

RECENZIA: POCO F5 Pro - Stredná trieda

Úplne si uvedomujem vaše prípadné zmätenie, ak teraz začnem vetou: a máme tu ďalší zaujímavý telefón z dielne Xiaomi. Každopádne, značka POCO spadá práve pod tento známy čínsky koncern, a ak sa v súvislosti s nízkou cenovou hladinou ich telefónov niekedy dalo hovoriť o tom správnom pomere medzi cenou a výkonom, tak to bolo práve pri zrode značky POCO. Xiaomi preto pokračuje v jej šľachtení a aktuálne prináša na trh už piatu verziu označovanú písmenom F, ktorá sa na našom trhu predáva v dvoch podobách. POCO F5 a POCO F5 Pro. Druhý menovaný mobil som mal ja osobne možnosť testovať viac než mesiac a ešte skôr, než sa vôbec pustíme do jeho podrobného rozboru, tak je určite na mieste spomenúť, že sa v rámci už vyššie načrtnutej filozofie o správnom pomere medzi cenou a kvalitou produktu v zásade ani v tomto prípade nič nemení.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk