RECENZIA: Xiaomi 13T

RECENZIA: Xiaomi 13T

Spoločnosť Xiaomi dnes odhalila svoj najnovší rad smartfónov Xiaomi 13T, ktoré sa za posledné roky stali celosvetovo veľmi populárnymi najmä vďaka svojmu dobrému pomeru cena/výkon. Tohtoročná novinka sa pýši viacerými vylepšeniami fotoaparátov, slušným výkonom a špičkovým spracovaním.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

Recenziu na novú „interaktívnu dosku“ od Samsungu v hodnote herného notebooku začneme menším historickým okienkom. Ešte v čase vysielania prvého televízneho seriálu Star Trek sa verejnosť domnievala, že to, čo kapitán Kirk a jeho posádka často držia v rukách, je len obyčajný notes s papierom a perom. Už v tej dobe (išlo o 60. roky) však boli na patentovom úrade v Spojených štátoch evidované prvé koncepty schopné teoreticky rozpoznávať písanie pohybom ruky – vôbec premiérový patent na predchodcu dnešnej verzie tabletu bol dokonca schválený už v roku 1914. Bola to práve filmová a televízna tvorba, ktorá prostredníctvom sci-fi postupne pripravovala konzumentov na možnosť, že raz sa aj v ich rukách zhmotní zázračná tabuľka, pomocou ktorej si budú vedieť vyrátať počet hospodárskych zvierat a súčasne objednať potraviny priamo domov. Iste, od Kubrikovej Vesmírnej odysey sme sa so súčasným využitím tabletov posunuli do úplne iných sfér, v každom prípade pôvodná myšlienka prepojenia kompaktného výkonného počítača s interaktívnym perom sa do komerčnej výroby reálne dostala až v roku 1987 a začiatky boli (podľa očakávania) dosť kostrbaté. Dnes už sú tablety za zenitom a ich komerčný dosah sa pomaly, ale isto zúžil skôr na špecifické potreby kreatívnych ľudí, ktorých sotva môžeme radiť medzi masových nákupcov. V skratke, tablety sú aj vďaka rastúcemu výkonu mobilných telefónov dávno na ústupe. Pointou natiahnutého úvodu na recenziu Galaxy Tab S9 Ultra, jedného z najvýkonnejších tabletov súčasnosti, je pripraviť vás na opis hardvéru s tak úzkym a komplikovaným zacielením na koncového zákazníka, že vlastne nechápem, že sa to Samsungu oplatí rok čo rok obnovovať.

 

TCL predstavuje smartfóny s technológiou NXTPAPER, ich displej pripomína papier

- Spoločnosť TCL predstavila rad smartfónov s technológiou NXTPAPER. TCL 40 NXTPAPER a TCL 40 NXTPAPER 5G sú prvé a jediné telefóny na svete, ktoré ponúkajú revolučné farebné matné displeje pripomínajúce papier. Na Slovensku bude v pribehu októbra dostupný model TCL 40 NXTPAPER za cenu 279 EUR s DPH.

 
Update

Samsung prenáša najnovšie funkcie z radov Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 na predchádzajúce zariadenia

Spoločnosť Samsung prostredníctvom novej aktualizácie pridáva vybrané funkcie z najnovšieho užívateľského rozhrania One UI do predchádzajúcich generácií zariadení. Tento významný krok je súčasťou pokračujúceho úsilia spoločnosti o vylepšovanie ekosystému Galaxy, ktoré pomáha maximalizovať mobilnú produktivitu a zábavu. Aktualizácia pomôže sprístupniť špičkové inovácie predstavené na zariadeniach Galaxy Z Fold5, Flip5, Tab S9 a Watch6 viacerým užívateľom po celom svete.

 
RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5  - Láska na prvé zohnutie

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5 - Láska na prvé zohnutie

Skladacie telefóny zažívajú aj naďalej postupný rast popularity, ktorý by sa s miernym preháňaním dal odôvodniť progresom v oblasti vývoja tohto stále vyložene okrajového segmentu mobilov. Samsung z pozície vôbec najväčšieho výrobcu skladačiek môžeme aj preto označiť za inovátora a dôkazom toho je aj piata generácia Flip/Fold modelov, ktorá sa nedávno dostala na trh. Aktuálne mám možnosť dlhodobo testovať nové Galaxy telefóny, a ako prvý vám dnes zhodnotím ten logicky komerčne úspešnejší, a to Samsung Galaxy Z Flip5.

 
RECENZIA: ASUS Zenfone 10  - Na správnej ceste

RECENZIA: ASUS Zenfone 10 - Na správnej ceste

Mobilné telefóny, tak ako ich vnímame posledné roky, to už dávno nie je svet, kde sa opakujú dookola stále tie isté značky. Rozšírenie a pokrok v rámci moderných technológií, aj s poklesom výrobných nákladov (v určitých sférach), motivuje rôzne nové vízie rodiace sa v hlavách skúsených, ale rovnako tak sotva od mlieka odstavených vizionárov.

 

Lenovo predstavilo nové tablety Lenovo Tab P12 a Tab M10 5G

Spoločnosť Lenovo predstavuje dva nové prírastky do svojho radu spotrebiteľských tabletov s operačným systémom Android™, Lenovo Tab P12 a Lenovo Tab M10 5G, ktoré sú určené na všestrannejšie využitie a skvalitnenie osobného času. Tieto zariadenia, ktoré kombinujú zábavu, vzdelávacie nástroje a zvýšenú mobilitu, sú navrhnuté tak, aby spĺňali široké požiadavky dnešných spotrebiteľov bez ohľadu na to, kam ich život zavedie.

 
RECENZIA: POCO F5 Pro - Stredná trieda

RECENZIA: POCO F5 Pro - Stredná trieda

Úplne si uvedomujem vaše prípadné zmätenie, ak teraz začnem vetou: a máme tu ďalší zaujímavý telefón z dielne Xiaomi. Každopádne, značka POCO spadá práve pod tento známy čínsky koncern, a ak sa v súvislosti s nízkou cenovou hladinou ich telefónov niekedy dalo hovoriť o tom správnom pomere medzi cenou a výkonom, tak to bolo práve pri zrode značky POCO. Xiaomi preto pokračuje v jej šľachtení a aktuálne prináša na trh už piatu verziu označovanú písmenom F, ktorá sa na našom trhu predáva v dvoch podobách. POCO F5 a POCO F5 Pro. Druhý menovaný mobil som mal ja osobne možnosť testovať viac než mesiac a ešte skôr, než sa vôbec pustíme do jeho podrobného rozboru, tak je určite na mieste spomenúť, že sa v rámci už vyššie načrtnutej filozofie o správnom pomere medzi cenou a kvalitou produktu v zásade ani v tomto prípade nič nemení.

 

Predstavujeme Xiaomi Pad 6 navrhnutý pre efektívnu prácu

Spoločnosť Xiaomi uviedla na medzinárodné trhy Xiaomi Pad 6, ktorý je určený na prácu, ale aj ako centrum zábavy. Xiaomi Pad 6 - efektívna pracovná stanica pre dnešných profesionálov, ktorí pracujú s viacerými úlohami, je vybavený 11-palcovým displejom WQHD+ (2880 x 1800) s jemnosťou 309 ppi a ostrým a jasným obrazom. Použitý čipset Snapdragon® 870 umožňujú profesionálom rýchlo prepínať medzi otvorenými aplikáciami a bezprostredne reagovať na rozmanité požiadavky na pracovisku. Vynikajúca energetická účinnosť a veľká 8840mAh (typ) batéria zabezpečuje vysoký výkon počas celého pracovného dňa.

 
RECENZIA: Motorola Edge 40 Pro - Výkon a pôvab

RECENZIA: Motorola Edge 40 Pro - Výkon a pôvab

Spoločnosť Motorola sa snaží kultivovať svoje portfólio mobilných telefónov bez jasne daných preferencií v zmysle delenia jednotlivých tried, a preto si dnes pod ich logom dokážete kúpiť rozumne postavené zariadenia nižšej, strednej a aj prémiovej triedy. Nedávno sa im podarilo dostať na trh svoju novú vlajkovú loď Edge 40 Pro, ktorá okrem spomínaného osvedčeného pomeru medzi prijateľnou cenou a perfektným výkonom, dokáže zaujať aj v mnohých ďalších aspektoch. Ja osobne som s predmetnou novinkou koexistoval viac ako mesiac a všetky skúsenosti a poznatky vám teraz predostriem v nasledujúcom texte.

 

Séria Huawei Watch 4 prichádza na Slovensko

Spoločnosť Huawei nedávno predstavila svoje najnovšie smart hodinky Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro. Táto novinka sa môže pochváliť prvotriednym futuristickým dizajnom z luxusných materiálov, najmodernejšími funkciami na monitorovanie a manažment zdravia a viac ako stovkou športových režimov. Nezabudlo sa ani na vynikajúcu výdrž na jedno nabitie, ktorá je u modelu Watch 4 Pro až tri týždne a u Watch 4 až dva týždne v režime dlhej výdrže batérie. Od dnešného dňa sú k dispozícii aj na Slovensku.

 

Spoločnosť Acer rozširuje rad 10" tabletov Iconia Tab

Spoločnosť Acer predstavila najnovšie produkty radu tabletov Iconia Tab, Acer Iconia Tab P10 a Acer Iconia Tab M10. Oba tablety majú veľké displeje a sú navrhnuté s ohľadom na zábavu. Tieto cenovo dostupné tablety s operačným systémom Android 12 určené pre rodinných užívateľov a študentov, sú napchaté funkciami. Umožňujú všetkým členom rodiny sledovať videá, nech sú kdekoľvek, robiť a ukladať fotografie vo vysokom rozlíšení a ľahko hrať hry.

 

HONOR vylepšuje prepojenie zariadení v jednom ekosystéme vďaka najnovšiemu updatu HONOR MagicOS 7.1

Vlajkový mobilný telefón HONOR Magic4 Pro má k dispozícii najnovšiu aktualizáciu systému HONOR MagicOS 7.1. Ďalšie modely smartfónov HONOR dostanú update postupne v priebehu 2. štvrťroka 2023. Najnovšia verzia systému HONOR MagicOS 7.1 podporuje bezproblémové prepojenie a spoluprácu medzi viacerými systémami, zariadeniami a ekosystémami.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk