Diablo Immortal napriek zdrvujúcej kritike zarobil 24 miliónov za dva týždne

Diablo Immortal napriek zdrvujúcej kritike zarobil 24 miliónov za dva týždne

 

Málo, alebo veľa?

Hráči majú Blizzard opäť raz v zuboch a to kvôli hre Diablo Immortal. Pri tej však nie je problémom kvalita, ale monetizácia. Bežní PC a konzoloví hráči totiž nie sú až tak zvyknutí na šialené mikrotransakcie v hrách pre smartfóny a tak to dali Blizzardu pocítiť a Diablo Immortal je tak najhoršie hodnotenou hrou na Metacritic od Blizzardu. Čo je samo o sebe chvályhodné, nakoľko Blizzard vydal v roku 2020 nepodarený remaster Warcraft 3.

Napriek tomu sa však Blizzard pochválil, že hru si do 10. júna nainštalovalo 10 miliónov hráčov naprieč Androidom, PC a iOS pričom najväčším trhom pre hru je USA nasledované Južnou Kóreou. Pre Blizzard však bude kľúčové, koľko hra zarobila. A zdá sa, že tam sú čísla...celkom zaujímavé.

Podľa AppMagic totiž hra za prvé dva týždne zarobila 24 miliónov dolárov, pričom 13 miliónov z toho bolo prostredníctvom iOS platformy a 11 miliónov prostredníctvom Androidu. Štatistiky z PC platformy bohužiaľ nie sú k dispozícii a to kvôli uzavretosti Battle.net platformy.

Na jednej strane sa to môže zdať ako masívne množstvo, no pri druhom pohľade je zrejmé, že na najpopulárnejšie hry pre smartfóny sa Diablo Immortal ani zďaleka nechytá. Je však potrebné podotknúť jedu veľmi dôležitú vec – hra ešte stále nebola vydaná na Čínskom trhu u ktorého sa očakáva, že bude pre tržby z hry absolútne kľúčový. Hra tam má byť vydaná v priebehu tohto týždňa.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk