Diablo Immortal už zarobil viac ako 100 miliónov dolárov a to iba na smartfónoch

Diablo Immortal už zarobil viac ako 100 miliónov dolárov a to iba na smartfónoch

 

A to bez vydania v Číne.

Poznáme to už ako obohranú platňu. Komunita príde s masívnou kritikou hry, no tá aj napriek tomu nevie prestať zarábať milióny a milióny dolárov. Tentokrát je reč o Diablo Immortal – júnovému spin-offu slávnej série, ktorý je určený primárne pre smartfóny. Napriek zjavnej pay-to-win povahe hry a masívnej kritike môže byť totiž Blizzard spokojný.

Podľa spoločnosti Sensor Tower totiž Diablo Immortal za úvodných 8 týždňov zarobil viac ako 100 miliónov dolárov. Oproti hitom ako Pokémon Go (ten zarobil 100 miliónov dolárov za 2 týždne) je to síce celkom pomalé tempo, no treba podotknúť dôležité skutočnosti.

Prvou je, že k vydaniu hry v Číne došlo až tento týždeň, nakoľko zamestnanec Blizzardu nepriamo urazil prezidenta krajiny, čo samozrejme nepotešilo miestne orgány, ktoré schvaľujú vydávanie hier v krajine. A Čína je pre hru považovaná za kľúčový trh. Číslo taktiež neberie do úvahy PC verziu hry, kde určite nejaké milióny pribudli.

Blizzard sa iba nedávno pochválil, že hru si nainštalovalo 20 miliónov hráčov, čo znamená, že v priemere minul každý hráč pri hraní 5$. Najviac hra zarobila v USA za ktorou nasleduje Južná Kórea a Japonsko.

Zdroj: Sensor Tower

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk